İOS Uygulamalarını Çalıştırmak İçin PC (Windows ve Mac) İçin En İyi 7 iOS Emülatörleri

Masaüstünüzde bir mobil program çalıştırmak amacıyla bir Android ya da iOS emülatörü kullanmanın fazlası üstünlüğü vardır. Örneğin, rastgele bir ek donanım maliyeti olmadan mobil cihazın davranışını kopyalayabilirsiniz.

Masaüstünüzde bir mobil program çalıştırmak amacıyla bir Android ya da iOS emülatörü kullanmanın fazlası üstünlüğü vardır. Örneğin, rastgele bir ek donanım maliyeti olmadan mobil cihazın davranışını kopyalayabilirsiniz. Bir emülatör kullanarak bilgisayarınız üzerinde PUBG ve Pokemon Go gibi oyunları çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, program geliştiricilerinin programların test adımında beklenmedik davranışları bulmasına yardımcı olur.

Piyasada tonlarca kıymetli Android öykünücüsü varken, Windows ve Mac'te iOS programlarını çalıştırmak amacıyla bu tür çözümler süregelen değildir. Size yardımcı olmak amacıyla, PC ve Mac amacıyla en iyi iOS emülatörlerinin bir listesini oluşturdum.

Bu makaledeki listelerin fazlası bedavadır ve başkaları emülatör programsını belirli bir deneme zamanı zamanınce kullanmanıza izin verir. Öyleyse başlayalım:

Not: Listede belirtilen iOS öykünme yazılımı, çoğunlukla uygulamalarını son sürüme aktarmadan önce test etmek isteyen uygulama geliştiricilerini hedeflemektedir. Bazı uygulamaların kurulumu biraz teknik olabilir ve bilgisayarlarında basit bir iOS uygulaması kullanmak isteyen normal kullanıcılar bunları pek yararlı bulmayabilir. Yukarıda bahsedildiği gibi, kullanımı kolay iOS simülasyon yazılımının gerçek bir eksikliği var.

PC ve Mac için En İyi iOS Emülatörleri | 2021 Sürümü

  • Appetize.io
  • Korelyum
  • Xcode'da iOS Simulator
  • Test uçuşu
  • Elektrikli Mobil Stüdyo
  • Windows için Remote iOS Simulator
  • iPadian

1. Appetize.io

Appetize.io'yu dahil ettim ve bu bedava hizmetin tanıttığı kullanım basitliği nedeniyle ilk sırada listeledim. İlk etapta PC ve Mac amacıyla iOS emülatörlerinin azlığı göz önüne alındığında, sadece programınızı internet sitesine yüklemenizi isteyen bir çözüm bulmak harikadır ve gitmeniz iyi olur. 
Geliştiriciler, programları internet sitelerine, testlere ya da diğer geliştirme aşamalarına yerleştirmek amacıyla tarayıcıda iOS simülatörlerini yayınlamak amacıyla Appetize.ion'u kullanabilir.

Fiyata gelince, bu iPhone simülatörünün bedava deneme zamanı, programlar amacıyla size 100 dakikalık akış zamanı verir. Kullanımınızı denetim panelinden izleyebilir ve limitinize ulaştığınızda uyarılar oluşturabilirsiniz.

Platform: Web (tarayıcı tabanlı)

Fiyatlandırma planları:  Ücretsiz, Premium

2. Korelyum

Corellium, tarayıcıda simüle edilmiş bir iOS aygıtı çalıştırmak amacıyla fazlalıkla emniyet incelemecileri yönünden sarfedilen PC'ler amacıyla diğer bir iOS emülatörüdür. Corellium'un arkasındaki insanlar, iPhone jailbreak sahnesinin en eski üyelerinden biridir, bu yüzden emin ellerdesiniz.

Daha evvelce Corellium sadece kurumsal kullanıcılar amacıyla mevcuttu, fakat bundan sonra bireyler iOS sanallaştırma programını da kullanabilir. Ancak, Corellium hatalı şahıslar yönünden kullanılmasını istemediği amacıyla elinizi alete alabilmek zordur.

Platform: Web (tarayıcı tabanlı)

Fiyatlandırma planları:  2 çekirdekli bir CPU planı amacıyla 99 $ / ay; 6 çekirdekli CPU planı amacıyla ayda 295 ABD doları

3. Xcode'da iOS Simulator

Apple'ın Mac amacıyla kendi ilerlettiği Xcode program geliştirme ortamı, iOS, tvOS, watchOS ve iMessage amacıyla kendi program simülatörüyle eş güdümlü gelir. Dolayısıyla, birincil program geliştirme paketi olarak Xcode kullanılıyorsa, dokunma, aygıt döndürme, kaydırma ve kullanıcı yönünden yapılan diğer eylemler gibi değişik iletişim türlerini taklit etmek yeterlidir.

Mac kullanıcıları, programlarını direkt olarak Xcode projesinden başlatabilir. Safari'ye diğer bedava iPhone emülatörlerine göre avantaj gerçekleştiren şey, Xcode amacıyladen Safari'ye erişerek internet programlarını test etme yeteneğidir.

Platform: Mac

Fiyatlandırma planları:  Ücretsiz

4. TestFlight

Artık Apple'a ait olan TestFlight, geliştiriciler yönünden Xamarin kullanılarak kodlanmış iOS programlarının beta testini gerçekleştirmek amacıyla sık sık kullanılıyor. Hem de, programları test etmek amacıyla Apple'ın resmi olarak önerdiği teknik olarak da düşünebilirsiniz.

TestFlight'ın kapsamlı dokümantasyonu, PC'ler amacıyla bu iOS emülatörü amacıyla artı bir noktadır. Bu bedava program iOS, watchOS, tvOS ve iMessage amacıyla programları destekler. Hem de, son incelemeden evvelce programların harici beta testi amacıyla bir alternatif içerir. Bu emülasyon hizmetinin dezavantajı, oran olarak teknik bir kurulumdur ve birinin bunun dışında bir App Store dağıtım profili oluşturması gerekir.

Platform: Mac

Fiyatlandırma planları:  Ücretsiz

5. Elektrikli Mobil Stüdyo

Electric Mobile Studio, iOS programlarını Windows bilgisayarlarda test etmenin ve çalıştırmanın ücretli bir yoludur, fakat 7 günlük tam bir ürün denemesi sunar, bu da onu bu liste amacıyla ideal bir seçim durumuna getirir. Öne çıkan özellikleri arasında iPhone'ların, iPad'lerin ve duyarlı programların tam teşekküllü öykünmesi ve aynı ürünü büroda ve evde ortak çalışma kurulumları amacıyla iki makinede kullanma yeteneği yer alıyor.

Geliştiriciler bunun dışında, işlerini basitleştiren birleşik WebKit ve Chrome hata seleksiyon vasıtaları nedeniyle Windows 10 amacıyla bu iPhone emülatörünü tercih ediyor. Favori kısayollarını eşlemek amacıyla kısayol tuşu gezinme tuşları eklenebilir. Windows kullanıcıları, iOS programı amacıyla bu aracı Visual Studio ile basitçe birleşik edebilir.

Platform: Windows

Fiyatlandırma planları:  Deneme, Ücretli

6. Windows amacıyla Uzak iOS Simülatörü

Windows PC'nizde iOS programlarını test etmek amacıyla bir diğer tanınmış alternatif, Windows amacıyla Remoted iOS Simulator'dur. Visual Studio'da Xamarin'in bir parçası olarak daha eskiden yüklenmiş olarak gelen geliştirici merkezli bir vasıtatır. Microsoft, internet sitesinde kullanıcıların programlarını iOS simülatörü ile izleyip test edebilecekleri detaylı belgelere sahiptir.

Aracın penceresi, üst kısımda Ana Sayfa, Kilit, Ayarlar ve Ekran Görüntüsü gibi faydalı alternatiflere sahip kullanımı kolay bir vasıta çubuğu gösterir. Ayarlar'dan, Touch ID aynısı işlevselliği etkinleştirebilir, statik ve dinamik koşulları simüle edebilir, sallama hareketleri, döndürme vb. Araç bunun dışında iPhone aynısı dokunma hareketleri ve kalem girişi sağlar.

Windows amacıyla uzak bir iOS emülatörü olduğunu unutmamak önemlidir. Kolayca söylemek gerekirse, iOS simülatörünü çalıştırmak amacıyla bir Mac gerektirir ve sonrasında beslemeyi bir Windows bilgisayara gönderir.

Platform: Windows

Fiyatlandırma planları:  Ücretsiz, Ücretli

7. iPadian

PC ve Mac'te iPad ya da iPhone aynısı bir tecrübe sağlamak amacıyla son derece tanınmış olan iPadian gibi çoğu vasıta var. Ancak, bu çözümler programınızı / kodunuzu yüklemenize ve test etmenize izin vermez - bunun yerine, işletim düzeninizin üzerinde özel bir katman gibi çalışırlar ve belirli iOS aynısı programları kendi program mağazalarından yükleyebilirler. Yalnızca iOS donanımının tasarımını ve görünümünü taklit eden bir iOS simülatörü kullanmak istiyorsanız, iPadian'ı tercih edebilirsiniz.

Platform: Windows, Mac

Fiyatlandırma planları:  Ücretli

PC amacıyla iOS Emülatörü SSS
Bilgisayarımda iOS programlarını çalıştırabilir miyim?
Yukarıda anlatılan iOS emülatörlerinin sayesinde PC'nizde iOS programlarını çalıştırabilirsiniz.

BlueStacks iOS'u taklit edebilir mi?
Hayır, BlueStacks iOS'u taklit edemez. Windows ya da Mac PC'nizde Android programları ve oyunları çalıştırabilen bir Android emülatörüdür.

Windows'ta iOS emülatörünü çalıştırabilir miyim?
Evet, iOS emülatörünü çoğu tarayıcı tabanlı iOS stimülasyon programı sayesinde Windows üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Umarım tıpkı PC'ler amacıyla Android emülatörleri listemiz gibi , bu iOS merkezli listeyi de faydalı bulursunuz. Hem de yakında RetroArch ve PCSX2 gibi retro oyun emülatörlerinin bir listesini hazırlamayı planlıyoruz, bu yüzden bizi izlemeye devam edin. Fossbytes okumaya devam edin!