Google Meet öğretmenler ve öğrenciler için yeni özellikler getiriyor

Google, Classroom, Meet ve Chrome gibi eğitim ürünleri amacıyla 50'den çok yeni özelliği duyurdu. In Google Meet , öğretmenler bütün öğrencilerin, denetleme araçlarını kısmak ve daha herkes amacıyla son toplantılarına seçenekleri ile daha çok denetim alıyorsanız.

Google, Classroom, Meet ve Chrome gibi eğitim ürünleri amacıyla 50'den çok yeni özelliği duyurdu. In Google Meet , öğretmenler bütün öğrencilerin, denetleme araçlarını kısmak ve daha herkes amacıyla son toplantılarına seçenekleri ile daha çok denetim alıyorsanız. Yeni Google Meet özellikleri bu senenin gelişen günlerinde kullanıma sunulacak.

Öğretmenler, ara odaları da dahil olmak üzere görüşmedeki her bireyin toplantılarını yakında sona erdirebilecek . Bu, öğretmen görüşmeden ayrıldıktan sonra bile öğrencilerin devam etmesini önlemek amacıyladir. Önümüzdeki birkaç hafta amacıylade, öğretmenler bütün katılımcıları aynı anda sessize alma opsiyonuna sahip olacaklar. Google ilaveten öğretmenlere öğrencilerin sesini ne vakit açabileceklerini denetim etme alternatifi de verecek. Bu özellik önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

Google Meet Yeni Özellikler
İOS ve Android amacıyla tabletlerde ve akıllı telefonlarda Google Meet, kimlerin toplantılara katılabileceği, sohbeti kullanabileceği ya da ekranlarını paylaşabileceği gibi denetim denetimlerine erişim elde edecek. Google ilaveten Meet'te öğrenciler amacıyla emoji reaksiyonları de ekliyor. Bu özellik de öğretmenlerin ve yöneticilerin denetimi altında olacak.

Google Meet Yeni özellikler
Google ilaveten Classroom ve Meet'in eş güdümlü daha iyi çalışmasını sağlıyor. Classroom'dan yapılan toplantılar evvel öğretmenlerin katılmasını gerektirecek ve Meet ilaveten Classroom kadrosunda kimin olduğunu da bilecek. Classroom'daki her öğretmen varsayılan olarak bir toplantı sahibi olacaktır ve Classroom'dan olmayan toplantılar da aniden çok toplantı sahibini destekleyecektir.


Google Meet'in yönetici konsolu, okul liderlerine okullarının video görüşmelerine kimlerin katılabileceğine ve okullarındaki bireylerin başka okullardan görünümlü görüşmelere katılıp katılamayacağına karar verme alternatifi de sunuyor. Google , daha iyi ses, video ve çoklu vazife yetenekleri amacıyla Chromebook'larda Meet'in performansında da "önemli iyileştirmeler" yaptığını ifade etti .