Google Chrome Sekme Grupları nasıl kurulur

Şu anda bilgisayarınızda kaç tane Google Chrome sekmesi açık? Yavaşlarken Chromebook'umda genellikle 8-12 sekme ve koleksiyonları araştırırken ve üzerinde çalışırken düzinelerce sekme var. 

Şu anda bilgisayarınızda kaç tane Google Chrome sekmesi açık? Yavaşlarken Chromebook'umda genellikle 8-12 sekme ve koleksiyonları araştırırken ve üzerinde çalışırken düzinelerce sekme var. Bu kadar çok sekmeyi aynı anda yönetmek zordur ve Google bunu herkesten daha iyi bilir. Bu nedenle Chrome bize, tarayıcı oturumunuz olan kaos teorisi kanıtını daha iyi düzenlemenize olanak tanıyan, Sekme Grupları adı verilen ve genellikle gözden kaçan küçük bir özellik sunar. Dizüstü bilgisayarınızda Chrome sekme gruplarıyla nasıl sipariş oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Google Chrome Sekme Grubu nasıl oluşturulur

 1. Bir Chrome sekmesine sağ tıklayın .
 2. Sekmeyi yeni gruba ekle'yi tıklayın .
 3. Sekme grubunuz için bir ad yazın.
 4. Sekme grubunuz için bir renge tıklayın.
 5. Eklemek istediğiniz başka bir sekmeye sağ tıklayın .
 6. Gruba sekme ekle'yi tıklayın .
 7. Alternatif olarak, sekmeleri bir sekme grubuna sürükleyebilirsiniz.

Sekme grubunuz oluşturulduktan sonra, grubu küçültmek ve sekme şeridinizde yer kazanmak için grup adına tıklayabilirsiniz. Ayrıca grubu düzenlemek veya kapatmak için grup adına sağ tıklayabilirsiniz. Grubu diğer sekmeleriniz ve sekme gruplarınız arasında yeniden konumlandırmak için grup adına göre tıklayıp sürükleyebilirsiniz.

Geçerli Sekme Grubu sınırlamaları

 • Yer kazanmak veya grubun en solunda tutmak için Sekme Grubundaki sekmeleri sabitleyemezsiniz. Sekme grubundaki bir sekmeyi sabitlerseniz, gruptan çıkarılır ve bunun yerine normal Chrome sekmeleriyle sabitlenir.
 • Dahil edilen tüm sekmeleri daha sonra yeniden açmak için bir sekme grubunu kaydedemezsiniz. Geleneksel olarak açık olan belirli bir web sitesi listesini paylaşmak veya yeniden açmak için OneTab gibi uzantılara güvenmeniz gerekecek .
 • Bir sekme grubunu yanlışlıkla kapatırsanız, her sekmeyi ayrı ayrı açmanız ve sekme grubunu yeniden oluşturmanız gerekir.
 • Sekme gruplarına eklemek veya bunları yönetmek için klavye kısayolları yoktur; bu utanç verici çünkü Chrome ve Chrome OS'nin klavye kısayolları , diğer sekme yönetimi sorunları söz konusu olduğunda çok yardımcı oluyor.

Sekme Gruplarını diğer yer imlerinizle birlikte kaydetmek için bir sistem olacağını umuyorum, ancak o zamana kadar Eğlence grubumu olduğu yerde bırakıyorum ve her sekmede uzun süredir yerleşmiş CRTL+W alışkanlığını görmezden gelmeye çalışıyorum ikincisi onunla işim bitti.