X Platformundaki Haber Başlıkları Kaldırılıyor
2024 Skoda Kodiaq Tanıtıldı: Yeni Teknolojiler ve Şarj Edilebilir Hibrit Sistem

Sıradaki içerik:

2024 Skoda Kodiaq Tanıtıldı: Yeni Teknolojiler ve Şarj Edilebilir Hibrit Sistem

e
sv

X Platformundaki Haber Başlıkları Kaldırılıyor

23 okunma — 05 Ekim 2023 16:15
X, daha önce Twitter olarak bilinen popüler sosyal medya platformu, kısa bir süre önce paylaşılan bağlantıların başlıklarını kaldırmayı planladığını duyurmuştu.
x platformundaki haber basliklari kaldiriliyor9469

Şimdi bu değişiklik hayata geçti ve kullanıcılar, paylaştıkları bağlantılarda başlıklara rastlamıyorlar. Birkaç ay önce gelen duyurunun ardından şimdi X, bağlantılardan başlık ve açıklamaları çıkarma adımını resmen uygulamaya koymuş durumda. Eğer X’te özellikle medya ve haber bağlantılarına göz atıyorsanız, bu değişikliği hemen fark edeceksiniz. Web, iOS ve Android platformlarındaki uygulamaların tümünde bu değişiklik geçerli.

Reklamverenlerin Yeni Formata Tepkisi

Değişikliğin duyurusunun ardından, reklamverenlerin bu yeni formattan memnun olmadığı raporları gelmişti. Ancak, X’in değişikliği tüm eleştirilere rağmen uygulamaya alındığı gözlemleniyor. Temelde, bu formatın estetik bir amaca hizmet ettiği ve zaman çizelgesinde daha derli toplu bir görüntü oluşturduğu belirtiliyor. Ayrıca, platformun kurucusu Elon Musk, bu değişikliğin tıklama tuzağına düşüren başlıkları azaltmaya yardımcı olacağına inanıyor.

X Platformundaki Haber Başlıkları Kaldırılıyor

Bağlantı Başlıkları Artık Yok

Açıkçası, Musk’un değişikliği sadece estetik kaygılarla yapmadığı aşikar. Kullanıcıları X üzerinde daha uzun içerikler oluşturmaya teşvik etme amacı da bulunuyor. Yani Musk, kullanıcıların ya da medya kuruluşlarının sadece bağlantılarını paylaşmasını değil, aynı zamanda daha derinlemesine bilgi sağlayan içerikler oluşturmasını arzuluyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli