En iyi performans için en iyi AMD Radeon Ayarları

AMD'nin aldatıcı derecede derin GPU yönetim aracında ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız

AMD grafik kartı sürücüleri ile birlikte gelen yazılım çimdik ve oyun performansını artırmak için harika bir yoldur, ve henüz kimse bu konuda konuşuyor. Özellikler için Nvidia Kontrol Paneli'ni eşleştiren ve bazen de aşan AMD Radeon Ayarları, oyun içi grafiklerin ince ayarını yapmak, GPU sıcaklıklarınızı izlemek ve hatta hız aşırtma maksatlama için hemen hemen her şeyi yapmanızı sağlar.

Burada gerçekten bilmeniz gereken en iyi AMD Radeon Ayarları üzerinden gidiyoruz. Tabii ki, bu güçlü aracı kullanmak için bir AMD GPU gerekir.

1. Grafiklerinizi ücretsiz olarak keskinleştirin

Antialiasing ve Sanal Süper Çözünürlük gibi Grafik tweaks (daha sonra bu konuda daha fazla) gerçekten kare hızı kötü bir isabet verebilir. AMD's Radeon Görüntü Keskinleştirme ancak, bir mini mucize, fark çok az performans maliyeti görüntü netliği iyileştirilmesi.

Ayarlar dişlisi > Grafikler'i tıklatın, ardından etkinleştirmek istediğiniz oyunu seçin veya genel kurula uygulamak için Global Graphics'i tıklatın. Monitörünüzün maksimum çözünürlüğünün altında bir oyun oynuyorsanız, etkileri özellikle fark edilir.

2. Overclock kolay yolu

Ne yaptığınızı biliyorsanız hız aşırtma güvenli bir işlemdir ve bunu yaparsanız Performans sekmesine (gt; Ayar) gidebilir ve küresel veya oyuna özel hız aşırtma ayarlarınızı ayarlamaya başlamak için Ayar Denetimi'nin yanındaki 'Manuel'i tıklatabilirsiniz.

Ancak her şeyi basit tutmak istiyorsanız, Tuning Control'ün yanında 'Otomatik' seçeneğini belirleyebilir ve ardından Otomatik Ayar'da 'GPU Hız Aşırtma'yı tıklatın. Bu, seçilen oyun için (veya küresel olarak) GPU'nuzu otomatik olarak aşırtmak için hız aşırtarak AMD'nin güvenli parametreleri içinde yer alan hız aşırtma ayarlarını kullanırken size iyi bir performans artışı sağlar.

3. Monitör kare hızı ve sıcaklık

Birçok oyuncu, çerçeve hızı, GPU sıcaklığı ve GPU kullanımı gibi önemli performans faktörlerini izlemek için MSI Afterburner'ı anında yeni bir bilgisayara yükler, ancak tüm bunları AMD ayarlarınızdan doğru şekilde yapabilirsiniz.

Tüm bu hayati bilgileri gösterecektir oyun içi performans bindirme getirmek için Ctrl + Shift + O tuşuna basın. Overclock ediyorsanız GPU sıcaklığının izlenmesi özellikle önemlidir. Bir kez yüksek 80s isabet başlar, muhtemelen geri makaralama başlamak için zamanı.

Ayarlar dişlisi > Genel altında, bindirmenin düzenini, saydamlığını, ekrandaki konumunu ve örnekleme aralığını değiştirebilirsiniz.

4. FreeSync ve Gelişmiş Senkronizasyon

 

Her şeyden önce, Bir FreeSync monitörünüz varsa, Radeon Ayarları'nda FreeSync'i kullanmadıysanız düşük gecikme süresini ve neredeyse var olmayan ekran yırtılmalarını kaçırırsınız. FreeSync monitörünüzün yenileme hızını oyununuzun kare hızına dinamik olarak uyarlar (AMD'nin Nvidia'nın G-Sync'ine cevabı temelolarak).

Ama bir FreeSync monitör yoksa, o zaman hala gelişmiş sync denilen bir şey yararlanabilir, eski vsync teknoloji yükseltilmiş bir sürümüdür (hangi ekran yırtılma kurtulur ama 60 isabet değilseniz 30 çerçeve hızı düşer, ve bazı giriş gecikmeneden).

Gelişmiş Eşitleme ile, vsync kapalı daha daha az ekran yırtılma olacak, ama yarıya çerçeve hızı kesmez ve vsync ile aynı seviyeye giriş gecikme artırmaz.

Ayrıca en iyi performans için Enhanced Sync'i FreeSync ile birlikte kullanabilirsiniz. Ayarlar > Ekran altında FreeSync ve Ayarlar > Grafik altında Gelişmiş Eşitleme'yi bulabilirsiniz.

5. Anında Tekrarları Kaydet

Battle Royale oyununda 3'e 1'lik bir durumdan çıkış yolunuzolduğu ya da o açık dünya RPG'sinde akıl almaz ve komik şekillerde glitch'ler oynadığınız o zafer anlarını planlayamam.

Ctrl + Shift + S'i kullanarak, oyunun son dakikanızı anında kaydederek şöhret salonunuza layık oyun anılarını ölümsüzleştirmenizi sağlayabilirsiniz. Ayarlar bişi > Genel'i tıklatın ve anında yeniden oynatma süresini değiştirebilir, hatta bunun yerine GIF olarak kaydedebilirsiniz. Bu, Anında Yeniden Oynatma'nın gerçekten etkinleştirildiğinden emin olduğunuz yerdir.

Ayrıca ctrl + Shift + R tuşuna basıp oyununuzu başlatıp durdurabilirsiniz.

6. Eski oyunları modernize edin

Radeon Ayarları, anti-diğer ad ekleme, doku filtreleme ve diğer grafik iyileştirmeler gibi özellikler ekleyerek grafik değiştirmenize sağlar. Bunların çoğu sadece eski DirectX 9 oyunlar ancak geçerlidir, bu yüzden daha modern oyunlar için onlarla karışıklık hiçbir nokta var (oyun içi ayarlarıbu seçeneklere sahip olma eğilimindedir).

Eski oyunlar bu grafik geliştirmeleri sahip olma eğilimindedir, bu nedenle bu noktada Oyun > Oyunlar gitmek için çekinmeyin, bir DX9 tabanlı oyun seçin, sonra değiştirebilirsiniz tüm grafik ayarlarını görmek için 'Gelişmiş' tıklayın. Supersampling için bu anti-aliasing kadar Krank, anizotropik filtreleme açın ve büyük farklılıklar görmek için anti-takma düzeyi max.

7. Giriş gecikmesi azaltın

FreeSync monitörünüz veya genellikle kare hızınızın nadiren aştığı yüksek yenileme oranına sahip bir monitörünüz varsa, bu monitör hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Ancak 60Hz monitördeyseniz, ekrana kaydolan eylemlerinizin yanıt süresini belirgin bir şekilde azaltan Radeon Anti-Lag özelliğini (Ayarlar dişlisi > Grafik) denemelisiniz.

Daha yüksek yenileme hızına sahip monitörlerde çalışan kişiler, bu özelliğin çökmelere neden olabileceğini bildirdi, ancak bu denememeniz gerektiği anlamına gelmez. Anti-Lag en iyi yanıt süresinin her milisaniyesinin sayıldığı oyunlarla çalışır (çevrimiçi atıcılar gibi).

Bu güçlü GPU'ları olanlar ya da daha az zorlu oyunlar yapmak isteyenler için çok net bir görünüm.

Sanal Süper Çözünürlük, monitörünüzün yerel çözünürlüğünün üzerindeki çözünürlüklerin kilidini açar ve örneğin 1080p ekranda 4K çözünürlüğü kullanmanıza izin vererek ekranınıza uyacak şekilde küçültülür. Bu Süper Örnekleme Anti-Aliasing benzer bir etkisi, yüksek performans maliyeti çok net bir resim elde.

Bu ayarı oyun içi veya AMD'nin takma ad karşıtı ayarlarıyla istifleyerek tüm bu jaggy hatlarına gerçekten veda edebilirsiniz. Dying Light iki görüntü bak - özellikle uzak güç hatları, pilonlar vb - farkı görmek için.