Dünyanın En İyi Elektrikli Araba Şirketleri

Şimdiye kadar herkes elektrikli arabaların istikbal bulunduğunu biliyor. Bu nedenle, ya bugün ya da birkaç sene sonra, sonucunda bir elektrikli araba almanız gerekiyor. Her neyse, ne vakit satın alırsanız alın, mutlaka aklınızdan geçecek bir kanaat şudur: En iyi elektrikli otomobil şirketleri hangileri?

Şimdiye kadar herkes elektrikli arabaların istikbal bulunduğunu biliyor. Bu nedenle, ya bugün ya da birkaç sene sonra, sonucunda bir elektrikli araba almanız gerekiyor. Her neyse, ne vakit satın alırsanız alın, mutlaka aklınızdan geçecek bir kanaat şudur: En iyi elektrikli otomobil şirketleri hangileri?

Bir araba, cep telefonu ya da rastgele bir elektronik alet almamız fark etmez, her şeyin en iyisini istediğimiz insan doğasıdır. Bugün ilgi alanımız elektrikli otomobil şirketleri bulunduğu amacıyla seçeneklerimizi inceleyelim.

2021'in En İyi Elektrikli Araba Firmaları

1. Tesla

2021'in En İyi Elektrikli Araba Firmaları

Eğer bir otomotiv meraklısıysanız, bunun aslında de en iyi elektrikli otomobil şirketinin Tesla olduğunu söylemeden geçeceğini biliyorsunuz. Sadece elektrikli vasıta yapımcıları arasında değil, aynı vakitte Tesla, 650 milyar dolarlık toplam net sayısal değeri ile dünyanın en kıymetli otomobil üreticisidir.

Temmuz 2003'te kurulan Tesla, California odaklı bir elektrikli vasıta otomobil şirketidir. Şu anda portföyünde dört elektrikli araba bulunuyor: Tesla Model S, Model X, Model 3 ve Model Y.

Tesla Model S ve Model 3 sedandır, Model X tam ebatlı bir SUV ve Model Y ise bir crossover SUV'dur. Şu anda Tesla, dünyanın en çok satan elektrikli otomobili Model 3 ve en uzun menzilli elektrikli otomobil olan Model S ile EV pazarına hakim.

Otomobil üreticisi, ileride spor arabası Tesla Roadster ve bir elektrikli kamyonet Cybertruck'ı pazara sürmeyi planlıyor. Tesla, kusursuz özellikler, otonom sürüş teknolojisi ve ağı dahil olmak üzere fazlalıkla EV teknolojisi ile ünlüdür.

Tesla'nın elektrikli arabaları ABD, Kanada, Avrupa ülkeleri, Çin, Avustralya ve çok daha çoğu dahil olmak üzere büyük ülkelerin çoğunda mevcuttur.

2. Rivian

2021'in En İyi Elektrikli Araba Firmaları

Rivian, iki elektrikli aracının boru hattında varbulunduğu Michigan odaklı bir EV başlangıcıdır. Bu otomotiv şirketi 2009 senesinde kuruldu ve o zamandan beri EV'leri üstünde çalışıyor ve test ediyor.

Şu anda yollarda Rivian EV'leri yok. Bununla birlikte, şirketin iki EV'yi pazara sürmeyi planlıyor: bir elektrikli SUV Rivian R1S ve bir elektrikli pikap R1T. Otomobil yapımcısı her iki ürününü de esasen tanıttı ve online rezervasyon amacıyla uygun.

Rivian'a göre 2021'in sonucunda hem R1S hem de R1T yollarda olacak.

Elektrikli vasıtalarının hiçbiri yollarda olmasa da, onları övmek amacıyla şimdilik çok erken. Fakat uzmanlar, ürünlerinin Tesla'ya rakip olabileceğine inanıyor. ABD odaklı bir girişim bulunduğu amacıyla, başlangıçta vasıtalar sadece ABD amacıyla satışa sunulacak.

3. Nio

2021'in En İyi Elektrikli Araba Firmaları

Nio, yüksek kaliteli elektrikli arabalar yapan bir Çin markasıdır. Çin'deki en çok satan elektrikli vasıta şirketlerinden biridir. Nio, performans merkezli bir otomobil şirketi olmanın yanı sıra, otomobillerinin özelliklerine ve üstünlüğüne de odaklanıyor.

Şu anda, Nio sadece üç elektrikli araba sunuyor: tam ebatlı bir elektrikli SUV ES8, orta boy bir elektrikli ES6 ve bir crossover EC6.

Nio, benzerleri kadar eski olmasa da, teknoloji yönünden gerektiğince varlıklı ve tüketiciler arasında bir itimat oluşturuyor. Bunun dışında San Jose (Kuzey Amerika), Münih ve Oxford'da kurulu Ar-Ge merkezi ve merkezleri bulunmaktadır.

4. Xpeng Motorları

2021'in En İyi Elektrikli Araba Firmaları

Xpeng Motors, bir diğer Çinli elektrikli otomobil üreticisidir ve 2014 senesinde meydana çıkmıştır. Ana merkezi Guangzhou, Çin'de bulunmaktadır. Şuana kadar, Xpeng, biri elektrikli crossover G3 ve öteki bir sedan ve sözde Tesla Model 3 rakibi P7 olan iki elektrikli araba üretti.

Hem G3 hem de P7 çarpıcı özelliklere ve Çin sektöründe iyi bir varlığa sahip. Ayrıca, bu arabalar geniş bir müşteri yelpazesi amacıyla gerektiğince ideal fiyatlıdır. Bunun dışında çoğu EV meraklısı, Xpeng'i internet sitesi amacıyla Tesla aynısı bir kullanıcı arayüzü gerçekleştirmeyle eleştiriyor. Her neyse, teknolojik olarak Xpeng gerektiğince gelişmiştir ve en iyi elektrikli vasıta şirketleri arasında değerlendirilmeye değer kılar.

Ayrıca Xpeng, hizmetlerini sadece Çin'de sunmaktadır. Bununla birlikte, otomobil üreticisi, işini Avrupa'da bulunduğu kadar ABD'de de genişletmeyi planlıyor.

Bunlar tamamiyle elektrikli en iyi otomobil yapımcılarınden bazılarıydı. Bununla birlikte, halihazırda kurulmuş olan geleneksel otomobil yapımcıları de EV teknolojisinde ellerini deniyor ve gerektiğince iyi gidiyorlar.

1. GM (Genel Motorlar)

2021'in En İyi Elektrikli Araba Firmaları

Hepimiz bu asırlık Amerikan otomobil devinin farkında olduğumuz için, gerektiğince uzun süredir EV teknolojisi üstünde çalışıyor. Otomobil yapımcısı, Chevy Bolt EV, Chevy Volt EV ve birkaç adet daha çarpıcı elektrikli otomobiller üretti.

Son zamanlarda, otomobil yapımcısı GMC Hummer EV ve Cadillac Lyriq'i tanıttı. Bunun dışında GM, ileride aşağı yukarı 20 elektrikli vasıta daha pazara sürmeyi planlıyor.

Geçmişi, geniş servis ağı ve sahip olunan gelişme hali göz önüne alındığında GM'nin dünyanın önde gelen elektrikli vasıta markaları arasında yer alacağını söyleyebiliriz.

2. Volkswagen Grubu

Volkswagen Grubu

Bu Alman otomobil üreticisi, dünyanın en büyük otomotiv gruplarından bir tanesidir. Volkswagen, Porsche, Audi, Bentley, Bugatti ve Lamborghini dahil olmak üzere aşağı yukarı 12 ünlü markaya sahiptir . Şirket, uzun süredir EV teknolojisine yatırım yapıyor. Katı halden lityum iyon pil teknolojisine kadar, ayak izleri en son yeniliklerin hepsinde bulunabilir.

VW'nin yan kuruluşları ile ilgili konuşursak, Porsche Taycan ve Audi e-Tron şu anda piyasadaki en iyi elektrikli arabalardan bazıları. Bunun dışında şimdilik teslim edilmeyen Volkswagen ID.4 internet sitesinde şuandan tükendi.

Basın bültenlerinden birinde, Volkswagen CEO'su Matthias Müller, " Grup bir tüm olarak 2025 senesine kadar müşterilere 80'den çok yeni elektrikli model sunacak. " Dedi.

Kısacası, VW en itimat edilir markalardan bir tanesidir ve dünyanın en iyi elektrikli otomobil şirketlerine alan okuma becerisi sahiptir.

3. BYD

Otomobiller söz hususu olduğunda, aklımıza gelen en iyi otomobil yapımcıları ya Avrupa'dan, Japonya'dan ya da ABD'den geliyor. Bununla birlikte, elektrikli otomobiller söz hususu olduğunda, artan fazlası şirketin Çin'den yaklaştığını fark edeceksiniz.

En iyi örneklerden biri, bir Çin markası olan ve dünyanın en çok satan elektrikli vasıta yapımcılarınden biri olarak ününü devam ettiren BYD'dir. BYD, bütün dünyada geleneksel, hibrit ve tabii ki elektrikli vasıtalar üretir ve satar.

Otomobil üreticisinin en iyi elektrikli arabalarından biri BYD Han'dır . Bu, şirketin amiral gemisi sedanıdır ve sadece Çin'de mevcuttur. ABD ile ilgili konuşursak, BYD fazlalıkla elektrikli otobüsler sağlıyor.

Bunun dışında Hyundai, BMW ve Nissan gibi başka şirketler de en iyi elektrikli arabalardan bazılarını ürettiler ve en iyi EV yapımcıları yarışında başarılı oldular.