Dünyanın En Garip Orkide Çeşitleri

Doğa güzel bir şeydir, ama aynı zamanda hatırlatılmasını sevmediğimiz garip korkutucu bir tarafı da vardır. Ağaçların üzerinde sürünen büyük örümcekleri fark etmektense güzel yeşil bir ormanda yürümeyi tercih ederiz.

Doğa güzel bir şeydir, ama aynı zamanda hatırlatılmasını sevmediğimiz garip korkutucu bir tarafı da vardır. Ağaçların üzerinde sürünen büyük örümcekleri fark etmektense güzel yeşil bir ormanda yürümeyi tercih ederiz. Ama doğanın bitkiler gibi daha az belirgin kısımları söz konusu olduğunda bile, garip garip şeyler olabilir.

Doğa Ana'nın biraz ortaya çıkan flora kreasyonlarından bazılarına bir göz atalım ... garip.

Uçan Ördek Orkidesi

Adından da anladığı gibi, bu bitkinin uçan ördek gibi göründüğü bir orkidedir. Bu bitki çoğunlukla Avustralya'da bulunur, bu da yakın çevrede muhtemelen 17 ayak uzunluğunda örümcek olduğu anlamına gelir ve bitkinin çekmeye çalıştığı tüm erkek testere sinekleri için şimdiden üzülüyorum. Yine de güzel görünüyor, sanki birisi küçük bir bitkiye origami ördeği koymuş gibi.

Uçan Ördek Orkidesi

Kırmızı Kelebek Kanadı

Gariplik açısından, bu bitkinin uçuşta kelebek gibi görünen yaprakları var. Dürüst olmak gerekirse, kimse ilk önce bahsetmeseydi muhtemelen bunu göremezdim. Güneydoğu Asya bitkisidir ve genellikle belirli topluluklarda şifalı bitki olarak kullanılır.

Kırmızı Kelebek Kanadı

Ahtapot Stinkhorn

Bu bitkinin bilinen bir diğer adı da şeytanın parmaklarıdır. Bu biraz uğursuz gelebilir, ancak bitki de uğursuz görünüyor, bu yüzden uyuyor. Başlangıçta sadece Avustralya'da bulundu, ancak insanların en iyi yaptığı şeyi yapan insanlar onu tüm dünyaya getirdi. Bu bitki aynı zamanda mükemmel botanik Rus ruleti maddesidir, çünkü büyümesinin bazı aşamalarında yenilebilir ve bazılarında zehirlidir.

Ahtapot Stinkhorn

Arı Orkidesi

Ophrys Apifera, bin yıl önce İtalya'da dedikleri gibi, aslında üzerinde bir arı oturuyormuş gibi görünen bir bitkidir. Bunların hepsi, bu bitkinin erkek arıları cezbetme stratejisinin bir parçasıdır, böylece bitkiyle çiftlaşmak için polen transfer ederler. Bu yeterince garip değilse, bitki dişi arıların gerçek kokusunu da taklit eder.

Arı Orkidesi

Papağan Çiçeği

Bu bitki kesinlikle muhteşem bir şey değil ve çiçek bir papağan gibi görünüyor. Nadir görülen ve yetiştiri zor olan çok kırılgan bir bitkidir ve bu nedenle aslında ihracat yapması yasaktır. Vahşi doğada görmek istiyorsanız, Tayland, Burma veya Hindistan'a gitmeniz ve şanslı olmanızı ummanız gerekir.

Papağan Çiçeği

Maymun Orkide

Evet, bu orkide sana bağıran kızgın bir maymuna benziyor. Bu bitki aslında bir maymuna çok benziyor, çoğu zaman insanlar onu fotoğrafta gördükleri zaman photoshoplu olduğunu düşünüyorlar. Genellikle dağlık alanlarda yetişen ve nedense güzel bir portakal gibi kokan merkezi bir Amerikan bitkisidir.

Maymun Orkide

Güvercin Orkidesi

Evet, orkideler çok saçma şekillere sahiptir. Bu aslında bir nedenden dolayı bir güvercine benziyor ve çoğunlukla Orta Amerika'da bulunur. Ne yazık ki bitkinin ne kadar eşsiz göründüğü nedeniyle, insanlar onları bir hatıra olarak götürüyorlar ve bu bitkinin neslinin tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olmasına neden oldu. İşte bu yüzden güzel şeylere sahip olamayız, millet.

Güvercin Orkidesi