Doğada Bulunan 7 Tuhaf Şey

Doğa genelde akıllı tasarımdan söz ederken, bu her halde bağlı bulunduğu zor bir kural değildir. Arada sırada doğa, içersinde yaşam sürdüren her şey gibi, biraz tuhaf ve enteresan olabilir. 

Doğa genelde akıllı tasarımdan söz ederken, bu her halde bağlı bulunduğu zor bir kural değildir. Arada sırada doğa, içersinde yaşam sürdüren her şey gibi, biraz tuhaf ve enteresan olabilir. 

Sharknado düzeyinde tuhaflıklardan bahsetmiyoruz, fakat doğanın çağlar süresince yaptığı ve bizi aslında iki kez görünmemize namacıyla olan birkaç acayip şey var. Doğa Ana'nın yaptığı en tuhaf şeylerden birtakımlarına bir göz atalım.

Mavi Gözlü Çakal
Biliyorum, kulağa pek hoş gelmiyor ama safkan çakalların her vakit altın kahverengi gözlere sahip bulunduğunu bildiğiniz vakitdır. Her nasılsa beşi California'da şimdiye kadar görüldüğü en sevimli mavi gözlerle meydana çıktı ve görünüşe göre köpeklerle melezlenmemişlerdi. Mavi gözler amacıyla verebilmelerinin tek namacıylai, oradaki birtakım nesillerin büyük ihtimalle tek bir çakalda kalıtsal bir mutasyon olması ve bu güzel örneklerin onun yavruları olmasıdır.

Mavi Gözlü Çakal | Doğada Bulunan 7 Tuhaf Şey

Üç Gözlü Yılan

İlk başta, gelişim sırasında birbirine kaynaşmış iki başlı bir yılanın görüntülerini bir şekilde çektikleri düşünülüyordu, ama durum böyle değildi. Tek başı, içinde üç gözü olan gerçek bir canlı yılandı. Etkileyici olsa da, tüm gözler işe yaradı. Ne yazık ki yılan sadece iki ay sonra yok oldu, ama bu kemik deformiteleri olan bir hayvan için oldukça uzun bir süre.

Üç Gözlü Yılan | Doğada Bulunan 7 Tuhaf Şey

Ağacın Üstünde Ağaç

Ağaçların tepesinde büyüyen - "epifitler" adı verilen ağaçlar her zaman gerçekleşirken, bu oldukça güzel. Genellikle besinleri başka bir ağaçla paylaşması gereken bir ağaç gibi görünürler. Bodurlar, gelişmemişler ve çoğu zaman kısa ömürlüler. Yine de bu değil. Bu gururlu bir ağaç.

Ağaç Üstünde Ağaç | Doğada Bulunan 7 Tuhaf Şey

Kare Dalgalar

Bu fenomen muhteşem görünebilir, ancak aslında oldukça tehlikelidir. Dalgalar, onlara çarptığınızda çok kafa karıştırıcı olabilir ve dakikalar içinde ortaya çıkabilirler. Bununla birlikte, gerçek hayattan uygun bir Savaş Gemisi oyunu oynayabileceğiniz hemen hemen tek durum budur.

Kare Dalgalar | Doğada Bulunan 7 Tuhaf Şey

Deniz Yaşamı Kehribarlanmış

Jurassic Park'ı gördüyseniz, kehribarın ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur. Sadece saatlerce kehribar içinde kalmış gibi korunan milyonlarca yıl önceki yaşam formlarını içerebilir. Genellikle kehribar içinde bulunan organizmalar kara tabanlıdır, ancak 2019'da bazı deniz yaşamı aslında kehribar içinde bulundu. Ağaç reçinesi suda katılaşmadığından ve kehribar oluşturamadığından, bu, bu deniz canlılarının aslında karada yakalandığı anlamına gelir. 

Deniz Yaşamı Kehribarlanmış | Doğada Bulunan 7 Tuhaf Şey

Sarışın Zebra

Albinizmden muzdarip olan zebralar uzun zamandır bilim için bir gizem olmuştur. Kimse nasıl görüneceklerini tam olarak bilmiyordu ve şimdi soluk sarı renkte göründüklerini biliyoruz. Vahşi doğada çok fazla albino zebrası görülmedi, şu anda sarışın yeleleri için bir açıklamamız da yok. Heck, zebraların neden ilk başta çizgili olduğundan emin değiliz.

Sarışın Zebra | Doğada Bulunan 7 Tuhaf Şey

Beluga-Narwhal Hibrit

Bu hayvanlar ilk olarak, kimsenin ne olduklarını tam olarak bilmediği 1980'lerde keşfedildi. Son yıllarda yapılan DNA testleri, söz konusu hayvanın boynuzlu balina bir annesi ve bir beyaz balina babası olduğunu kanıtlamıştı. Ne yazık ki, bu aynı zamanda en çok bilinen tek boynuzlu dişi deniz gergedanlarının kaybına da yol açtı.

Beluga-Narwhal Hibrit | Doğada Bulunan 7 Tuhaf Şey