Daha Fazla TikTok Hayranı ve Takipçisi Kazanmanın 10 Yolu

TikTok’ta birkaç video yayınladınız; Şimdiye kadar, takipçiler beklediğinizden daha yavaş bir şekilde kanıyorlar. Hangisini merak ettin, kısa sürede nasıl daha fazla TikTok hayranı ve takipçisi bulabilirsin?

Popüler TikTok kullanıcıları bir gecede sihirli bir şekilde milyonlarca takipçi kazanamadı. O kadar büyük bir takip kazanmak için çok çalışma gerektirir. Ancak, neyse ki sizin için TikTok'ta daha fazla hayran ve takipçi edinmenin çeşitli yollarını ortaya çıkarmaya yardımcı olmak için buradayız.

1. Orijinal İçeriği Yayınla

Daha Fazla TikTok Hayranı ve Takipçisi Kazanmanın 10 Yolu

Diğerleriyle aynı türde içeriği yayınlarsanız, çok fazla takipçi alamazsınız. Kendinizi TikTok'ta, ne giydiğiniz, nasıl davrandığınız veya yaptığınız skeçler gibi göze çarpacak bir yol bulmanız gerekir. Kendi benzersiz kişiliğinizi ve her videonun içine enjekte etmek bazen takipçileri kazanmak için yeterlidir.

Şu anda, TikTok'ta dudak senkronizasyonu ve dans videoları yayınlayan çok sayıda insan akını var. Bu tür videoları yine de yayınlayabilseniz de, yeni takipçi çekmeye çalışıyorsanız bu ideal değildir.

2. Videoları Günlük Temelde Yükleyin

Bu nokta kendisi için konuşur. İçeriği yeterince sık yayınlamazsanız, insanlar TikTok videolarınızı nasıl bulacaklar? Her gün mutlaka video göndermek zorunda olmamanıza rağmen, bir program hazırlamanız gerekiyor. Her gün veya haftada bir kez postalamak, başlamak için iyi bir yoldur. İnsanlar hesabınızı takip ettiklerinde daha fazla içerik görmeyi bekliyorlar. Aylardır göndermediyseniz, TikTok takipçilerini kaybedeceksiniz.

3. Popüler Müziği Birleştirmek

Daha Fazla TikTok Hayranı ve Takipçisi Kazanmanın 10 Yolu

TikTok müzik üzerine kuruludur. Uygulama parmaklarınızın ucunda size tüm şarkıların kütüphanesini veriyor, peki neden kullanmıyorsunuz? Beatles veya heavy metal dinlemekten zevk alabilirsin, ama ne yazık ki, bu tür şarkılar genellikle TikTok'ta uçmuyor.

TikTok trendleri takip ettiğinden, videolarınızdaki en yeni şarkıları kullanmanız gerekir. İlerleyin For You diğer kullanıcıların dahil neyi şarkıların tipleri görmek için TikTok bölümünde. Şarkılardan birini seviyorsanız, tanımlamak için ekranın köşesindeki vinil kayıt simgesine tıklayabilirsiniz. TikTok'un iç çalışmalarına aşina olmayanlar için, önce TikTok'un nasıl çalıştığını öğrenmelisiniz .

4. düet gerçekleştirmek

Daha Fazla TikTok Hayranı ve Takipçisi Kazanmanın 10 Yolu

Diğer TikTok kullanıcılarıyla ekip, fan tabanınızı genişletmenin ve içeriğinizin yeni insan gruplarına ulaşmasına yardımcı olmanın harika bir yoludur. TikTok'un düet işlevi, başka bir kullanıcıyla yüz yüze görüşmek zorunda kalmadan performans sergilemenizi sağlar.

Benzer miktarda takipçisi olan kullanıcılarla düet yapmak en iyisidir. 50 takipçiniz varsa, yaklaşık olarak aynı olan başka bir kullanıcıyla işbirliği yapmayı denemelisiniz. Daha fazla takipçi kazandıkça, daha popüler kullanıcıların yanında performans göstermeye başlayabilirsiniz.

5. Uzmanlardan Öğrenin

Daha Fazla TikTok Hayranı ve Takipçisi Kazanmanın 10 Yolu

Kendi videolarınızı oluşturmaya başlamadan önce, Sizin İçin bölümüne bir kez daha göz atmanız gerekir  . Bu videoların bazılarında yüz binlerce, hatta milyonlarca beğeni olacak.

Kendinize sorun: bu videoları iyi yapan nedir? Belki de bu beceri ya da kullanıcının kişiliğidir. Her iki durumda da, performanslarını, kullandıkları özel efektler veya sahne malzemelerinin yanı sıra not alın. Bir sonraki videonuzu geliştirmek için bu bilgiyi kullanabilirsiniz.

6. Hashtags ve Trendleri Sıçrama

Tıpkı Twitter ve Instagram'da olduğu gibi, TikTok da en moda konu olan konuları belirtmek için hashtag kullanıyor. Daha önce benzersiz içerik oluşturmanız gerektiğini belirtmiştim, ancak yine de TikTok meydan okumalarına ve eğilimlerine özgün bir şekilde katılabilirsiniz.

Trend konularını diğerlerinden farklı hale getirmenin beyin fırtınası yolları. Risk alarak ve göndererek, takipçilerin akını görebilirsiniz. TikTok'ta trendler sürekli değişiyor, bu nedenle videonuzu doğru zamanda gönderdiğinizden emin olun!

 

7. Ekipmanınızı Yükseltme

Popüler TikTok kullanıcılarının videolarını kirli bir yatak odasında veya karanlık ışıkta çekmediklerini fark edeceksiniz. Bazı kullanıcılar, videolarının mükemmel görünmesini sağlamak için profesyonel ekipman kullanıyor.

Arkadaşınız videolarınızı çekmek için her zaman uygun olmadığından (ve sabit bir el olmayabilir), videolarınız için en iyi telefon tripodlarından birine yatırım yapın. Aydınlatma donanımı ayrıca videonuzu daha çekici ve izlemesi daha kolay hale getirebileceği için kötü bir fikir değildir.

Harici bir mikrofon almayı da düşünmelisiniz. Akıllı telefon kameraları en yüksek ses kalitesine sahip değildir ve genellikle arka plan gürültüsünü algılar.

8. Başkalarını Takip Eden Takipçiler Kazanın

Diğer kullanıcıları takip etmeniz, ağınızı genişletmek için genellikle yeterlidir. Başka birini takip ettiğinizde bu, profilinizi kontrol etmelerini ister.

Sizi takip ettikten sonra birini takip etmek söylenmeyen bir internet kuralı. Yeteri kadar kullanıcıyı takip ettiğinizde takipçileriniz kısa sürede artacaktır.

9. Fotoğrafçılık Becerilerinizi Geliştirin

Ünlü TikTok kullanıcıları gibi videolar yapmak için fotoğrafçılığın temellerini öğrenmeniz ve kamera becerilerinizi geliştirmeniz gerekir (sadece akıllı telefonunuzu kullanıyor olsanız bile). Temel bilgileri indirerek, profesyonel görünümlü videolar çekmeye başlayabilirsiniz.

Çekime başlamadan önce, bulunduğunuz yerdeki dikkat dağıtıcı şeylerden kurtulduğunuzdan emin olun. Bu, odanızın temizliği veya daha sessiz bir alana taşınması anlamına gelir.

Ayrıca telefonunuzun kamerasındaki odak ve poz ayarını da kilitlemeniz gerekir. Aksi takdirde, telefonunuz sürekli olarak odağını ve aydınlatmasını ayarlayarak çekimlerinizin çok amatör görünmesini sağlar.

10. TikTok Profilini Sosyal Medya'da Paylaş

Başka bir sosyal medya platformunda oldukça geniş bir takip alanınız varsa, kesinlikle bundan yararlanmalısınız. Bu sitedeki takipçileriniz sizi zaten tanıyor, bu yüzden TikTok'da sizi takip etmeleri daha muhtemel.

TikTok profilinizi diğer tüm sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Bu sadece sahip olduğunuz aşağıdakileri etkilemekle kalmaz, aynı zamanda sizi yeni bir izleyici kitlesiyle tanıştırır.

TikTok'ta Viral Oluyor

Bu ipuçları sizi bir gecede TikTok hissi uyandırmayabilir, ancak yine de hedefinize ulaşmak için kullanabilirsiniz. Videolarınızın öne çıkması için çok zaman ve çaba harcamanız gerekecektir. Yakında, tüm sıkı çalışmanız karşılığını alacak ve yüzlerce (ve bir gün milyonlarca) takipçi takip edeceksiniz.