Bitcoin, Mart ayından bu yana en kötü haftalık düşüşü yaşadı


Dijital belirteç, geçtiğimiz Mart ayında salgın kaynaklı satıştan bu yana en yüksek değer olan düştü. Bitcoin, Ether ve başka üç kripto para birimini takip eden daha geniş Bloomberg Galaxy Crypto Index, aynı dönemde#düştü.
Bitcoin, Mart ayından bu yana en kötü haftalık düşüşü yaşadı

Dünyanın en büyük kripto para birimi, risk varlıklarındaki daha geniş kayıpların ortasında nerdeyse bir senede en kötü haftalık düşüşüne şahit olurken, Bitcoin'in rallisi bir sürat artışına ulaştı.

Dijital belirteç, geçtiğimiz Mart ayında salgın kaynaklı satıştan bu yana en yüksek değer olan% 20 düştü. Bitcoin, Ether ve başka üç kripto para birimini takip eden daha geniş Bloomberg Galaxy Crypto Index, aynı dönemde% 23 düştü.

Bloomberg yönünden derlenen konsolide fiyatlandırmaya göre, New York'ta 17:00 itibariyle Bitcoin 45.672 $ 'dan prosedür uygulamak amacıyla% 5 düştü.

OANDA Europe'da kıdemli bir piyasa analisti olan Craig Erlam Cuma günü yaptığı açıklamada, "Gülünç bir şekilde aşırı satın alınan bir piyasa ve çok da uzak olmayan bir ileride büyük ihtimalle bir kez daha bu tür olacak" dedi.

Bitcoin amacıyla zorlu yama, küresel piyasalardaki çoğalan oynaklığın ortasında geliyor, zira tahvil getirilerindeki bir artış, büyüme ve enflasyonun yükseldiğine dair çoğalan beklentileri müjdeliyor ve tüccarları aniden çok varlık sınıfındaki pozisyonlarını tekrardan değerlendirmeye zorluyor. Teknoloji çoğunluklu Nasdaq 100, Tesla Inc. ve Peloton Interactive Inc. gibi hisse senetlerinin düşmesiyle bu hafta Ekim ayından bu yana en çok düştü.

Singapur'daki kripto para birimi borsası Luno Asya Pasifik başkanı Vijay Ayyar, "Riskli varlıklar şu anda bir vuruş alıyor - hisse senetlerinin düştüğünü ve kriptonun takip ettiğini görüyoruz" dedi. "Dolar güçleniyor, bu da Bitcoin ve kriptoda düşüş beklemenin iyi bir göstergesi."

Bitcoin'in piyasa dönüşleri karşısındaki zayıflığı, bir değer deposu olarak faaliyeti ve enflasyona karşı korunma konusu ile ilgili soruları gündeme getiriyor; bu, geçtiğimiz yılki etkileyici rallisinin savunucuları arasında mühim bir argüman. İftiracılar, dijital varlığın dalgalanmasının spekülatif bir balon olduğunu ve 2017'deki patlama ve çöküşün tekrarlanmasının kaderinde olduğunu savunuyorlar.

Anında ABD Getirileri% 1,6'yı Vurarak Pazarlarda Tahribat Yarattı

Bitcoin genelde yeni "dijital altın" olarak lanse edilirken, sarı metal şu ​​anda ons başına 1.734 $ 'dan spot altın ticareti ile kazanıyor ve bu hafta amacıyla yaklaşık% 3 düşüş gösteriyor. Bloomberg Dolar Spot Endeksi, Ekim ayından bu yana en kuvvetli kazancı olan aynı dönemde% 0,9 arttı.

Ayyar, dünyanın en büyük fonu olan Grayscale Bitcoin Trust'taki ağır satışların yanı sıra Bitcoin opsiyonlarının sona ermesinin de oynaklığa katkıda bulunduğunu söyledi. Yatırımcılar bu kazançlardan para kazandıkça Bitcoin'e göre bir vakitler şaşırtıcı bir fiyat primi negatife döndüğünden, itimat bu hafta% 24 düştü ve temeldeki varlığını aşan kayıplarla birlikte.

Finans dünyasının önde gelen isimleri de son günlerde Bitcoin'e ağırlık verdi.

Tesla CEO'su Elon Musk , hafta sonları fiyatların "yüksek göründüğünü" ve bazıları yönünden haftanın satışları amacıyla bir başlangıç ​​katalizörü olarak görüldüğünü söyledi. Ark Investment Management'tan Cathie Wood daha sonra bir Bloomberg röportajında ​​"Bitcoin konusu ile ilgili çok olumlu" olduğunu fakat Ark'ın bir satın alma prosedürü yapıp yapmadığını açıklamadığını söyledi.

Bu haftanın başlarında, Microsoft Corp. kurucu ortağı Bill Gates, Bloomberg Television röportajında ​​Bitcoin hayranı olmadığını söyledi, Hazine Bakanı Janet Yellen ise token'ın "prosedürleri yürütmenin son derece yetersiz bir yolu" olduğunu söyledi.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.