Bitcoin, Ethereum ve daha fazlası için en iyi anakartlar


İster aniden çok GPU'yu bağlamak istiyor olun, ister yalnızca bilgisayarınızı 7/24 problemsiz çalıştırabilmek istiyor olun, kusursuz madencilik anakartları sistemi ve kripto para madenciliğinin karlılığını en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olacaktır.
Bitcoin, Ethereum ve daha fazlası için en iyi anakartlar

İyi bir madencilik teçhizatı , doğru anakart olmadan tam potansiyeline ulaşamaz. Her PC üreticisi, anakartın başka bütün bileşenlere arayüz meydana getirdiği amacıyla rastgele bir sistem amacıyla hayati bir bileşen olduğunu bilir ve bu mutlaka bir madencilik teçhizatı amacıyla doğrudur. Ayrıca, madencilik teçhizatlarının genelde 24/7 çalıştığını ve anakartı gerilim test ettiğini unutmayın, bu nedenle, teçhizatınızın bu kritik ciddiye sahip evresinde mutlaka ucuza gitmeyin.

İster aniden çok GPU'yu bağlamak istiyor olun, ister yalnızca bilgisayarınızı 7/24 problemsiz çalıştırabilmek istiyor olun, kusursuz madencilik anakartları sistemi ve kripto para madenciliğinin karlılığını en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olacaktır. En iyi madencilik anakartları, madencilik teçhizatınızın, bilhassa en iyi madencilik grafik kartıyla eş güdümlü kullanıldığında, tek bir bütünleşik birim olarak fonksiyon görmesine yardımcı olacaktır . 

Madencilik 2021'de hala çok aktif ve kripto para birimi, son günlerde uygulanan kayda değer bir yatırımla popülerlik kazanmaya devam ediyor . Girmek isteyenler amacıyla, en iyi madencilik anakartları listemiz başlamak amacıyla harika bir yerdir. Oradan, kısa sürede Ethereum , Bitcoin ve başka kripto para birimleri amacıyla madencilik yapmaya hazır olun .

En iyi madencilik anakartları

1. Asus B250 Madencilik Uzmanı

Dünyanın ilk 19 GPU madencilik anakartı

Aynı sayıda PCIe yuvası vasıtasıyla dudak uçuklatan 19 GPU'yu destekleyen - bu listedeki başka bütün anakartlardan daha çok - Asus B250 Mining Expert, bugün satın alabileceğiniz en iyi madencilik anakartıdır. Ek olarak, bitcoin'den elde ettiğiniz kazancı en üst seviyeye çıkarmak amacıyla BIOS'ta rastgele bir ayar gerektirmeyen özel bir madencilik modu vardır. Bu hayat niteliği iyileştirmelerinin yanı sıra, B250 Madencilik Uzmanı, Aşırı Stres Koruması ve LANGuard gibi özelliklerle Asus'tan beklediğimiz nitelik standartlarının aynısına sahiptir. Gerçek dezavantajları, kıtlığı ve fiyatıdır, zira kimi zaman bulması çok zor olabilir ve sonucunda yaptığınızda - genelde bir prim emreder.

2. ASRock H110 Pro BTC +

13 grafik kartı desteği

Son derece dayanıklı yapı niteliği ve 13 GPU'ya kadar yuvaları yardımıyla AsRock H110 BTC +, bugün satın alabileceğiniz en iyi madencilik anakartlarından biridir. Bu özellikler, gerektiğinde genişletmenize izin verir, böylelikle geleceğe yönelik çok daha iyi bir kart bulamazsınız. Windows 10 en çok sekiz GPU'yu destek verdiği amacıyla biraz çok olabilir, fakat gelecekteki güncellemelere hazırlanmanın bir zararı yoktur. AsRock H110 BTC +, yeni başlayan biriyseniz madencilik amacıyla en iyi anakart olmayabilir, fakat daha ilerlemiş bir platform arıyorsanız, AsRock H110 Pro BTC + ile hatalı gidemezsiniz. 

3. ASUS Prime Z390-P LGA1151

Bütçe madenciliği anakartı

Aynı anda 13 GPU çalıştırabilen bir anakart aramıyorsanız, ASUS Prime Z390-P LGA1151 sizin amacıyla en iyi madencilik anakartı olabilir. Hala iki GPU'yu kaldırabilir ve fiyat noktasında iyi bir yapı kalitesine sahiptir. Kripto para madenciliğinin yaratabileceği yoğun koşullara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, hareketli sistem soğutması amacıyla ilerlemiş fan denetimi sağlayabilen AIO Pompa Başlığına sahip FanXpert 4'ü ve 7/24 çalışan bir makine amacıyla lüzumlu olan gerilimli madencilik bileşenlerinin uzun ömürlülüğünü ve güvenilirliğini çoğaltmak amacıyla Aşırı Stres Korumasını içerir. Son olarak, başka birtakım madencilik anakartlarının aksine, bu ASUS anakartı madencilik dışı uygulamalar amacıyla de kullanmak mümkün ve bu da ona esneklik sağlar. 

4. Biostar TB250-BTC Pro

Harika bir madencilik anakartı için harika bir fiyat

Biostar TB250-BTC Pro, rekabetçi bir fiyat noktasında 12 GPU'ya kadar destek gibi birtakım kusursuz ve ilerlemiş madencilik özelliklerini getiren bir madencilik anakartıdır. Grafik kartları amacıyla 12 PCI yuvasının tamamını kullanmayacak olsanız bile, değişik tipte madeni paralar çıkarabileceğinden, ileride madencilik operasyonunuzu büyütmeyi planlıyorsanız bu akıllıca bir yatırım olabilir. Bu anakartın dezavantajları, fiyatı ve ele geçirilmesi gerektiğince zor olmasıdır.

5. MSI Z170A Gaming Pro Carbon

Bir oyun ve madencilik anakartı

MSI Z170A Gaming Pro Carbon, yalnızca madencilikte iyi bulunduğu amacıyla değil, aynı vakitte oyun oynamak amacıyla de iyi bulunduğu amacıyla en iyi madencilik anakartlarından biridir. En iyi oyun bilgisayarlarında tespit edilen anakartlarla daha tipik olarak ilişkilendireceğiniz bir özellik olan gerilim testine tabi tutulduğu amacıyla Oyun Sertifikalı olmak gibi bir dizi oyun odaklı özellik sayesinde, her ikisini de yapan bir makineye sahip olabilirsiniz. Dört DDR4 hafıza yuvası, çok sayıda bağlantı noktası ve en zorlu oyunculara hitap edeceğinden emin olan LAN Protect özellikli Intel'in GAMING LAN'ı da sahibi olan bağlantıya sahip olacaksınız. Ve madencilik söz hususu bulunduğunda da hiç problem değil - toplam yedi grafik kartı desteği ile. Gerçekten çok yönlü bir madencilik anakartı amacıyla daha iyisini yapamazsınız. 

6. Asus ROG Strix Z270E

Madencilik için mükemmel bir anakart

Oyuncular arasında Asus'un ROG markası, oyun bileşenleri ve etraf birimleri üretmesiyle tanınır ve bu donanım, kripto para madenciliği amacıyla de harikadır. Asus ROG Strix Z270E, karlı bir madencilik teçhizatı amacıyla sıhhatli bir sayı olan yedi adede kadar grafik kartını destekler. Ayrıca, madencilik merkezli olmaktan çok oyun oynamalarına karşın otomatik olarak sürat aşırtma profillerini ayarlamak amacıyla Otomatik Ayarlı 5 Yönlü Optimizasyon ve FanXpert 4 gibi bir dizi diğer özelliğe de sahiptir. Çift vazifiyeti yerine getirebilen bir anakart arıyorsanız bu harika, fakat oyunla daha az ilgilenenler amacıyla, ek özellikleri en iyi olasılıkla anlamsız ve en kötü olasılıkla ilgi dağıtıcı bulacaksınız.

 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.