Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek


Beyaz Saray hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek mi istiyorsunuz? Temelde iki seçeneğiniz var: Ya yüz milyonlarca dolar toplayabilir, Demokrat Parti ya da Cumhuriyetçi Parti adaylığını kazanabilir, aylarca seçim kampanyasına devam edebilir ve sonra umarız yaklaşık 70 milyon insanı size oy vermeye ikna edebilirsiniz. 
Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

Beyaz Saray hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek mi istiyorsunuz? Temelde iki seçeneğiniz var: Ya yüz milyonlarca dolar toplayabilir, Demokrat Parti ya da Cumhuriyetçi Parti adaylığını kazanabilir, aylarca seçim kampanyasına devam edebilir ve sonra umarız yaklaşık 70 milyon insanı size oy vermeye ikna edebilirsiniz. Alternatif olarak, bu makaleyi okuyabilirsiniz. Kişisel olarak, ilkini tavsiye ediyoruz, ancak kolay yolu tercih edip ikincisini seçip seçmeyeceğinizi tamamen anlıyoruz.

1. Beyaz Saray aslında beyaz değildi

Kim aklını uçurdu? Yaptık. Beyaz Saray'ın inşaatı tamamlanırken dış cephe aslında griydi. Ancak 1798'de kumtaşına beyaz, kireçtaşı bir kaplama uygulandı, böylece bina bu soğuk, sert DC kışları sırasında nem ve çatlamadan korunacaktı.

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

2. Theodore Roosevelt'in adını Beyaz Saray olarak değiştirmeden önce, resmi adı Executive Mansion'dı.

Beyaz Saray, ABD Başkanının ikametgahı için bir takma addı, ancak 1901'de Teddy Roosevelt, onu tipik olarak o eyaletin Yönetici Konağı olarak da adlandırılan valilerin evlerinden ayırmak için resmi yapmaya karar verdi.

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

3. George Washington Beyaz Saray'da hiç yaşamadı

İlk taş, Washington'un ilk dönemine üç yıldan fazla bir süredir, 13 Ekim 1792'de atıldı, ancak Amerika'nın ilk başkanının görevden ayrılmasından üç yıl sonra, 1 Kasım 1800'e kadar taşınmaya hazır değildi. Böylece John Adams ilk sakindi. Ancak, birkaç ay sonra Thomas Jefferson'a yeniden seçimi kaybettiği için uzun sürmedi.

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

4. Benjamin Harrison Beyaz Saray'ı bir kaleye çevirmeyi ummuştu

Harrison, binanın büyüklüğünü dört katına çıkarmak ve özel konut ile kamusal alanlar arasında ayrım oluşturmak gibi büyük tasarımlara sahipti. Kapalı bir avlu ve personel için ofisler oluşturmanın yanı sıra, turistler için bir sanat kanadı inşa etmek istemişti. Ancak Kongre'den fon istediğinde, "Hayır" dediler ve bugün olduğu bir köşkün 132 devine razı olmak zorunda kaldı.

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

5. Winston Churchill, konukken Abraham Lincoln'ün hayaleti tarafından ziyaret edildiğini iddia etti.

Churchill'e göre, Abraham Lincoln'ün hayaleti uğradığında banyodan yeni çıkmıştı. Churchill her zaman kibar İngiliz ahbap, görüntüyü “İyi akşamlar Sayın Başkan. Görünüşe göre bana dezavantajlı bir durumda sahipsin. " Ürpertici!

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

6. Beyaz Saray'da yaşamak ücretsizdir, ancak yemekler ve lüks işlevler değildir

Başkan olmanın getirdiği avantajlardan biri, hizmet ederken ücretsiz konut almanızdır. Ancak bu tamamen geniş yaşadığın anlamına gelmez. İyi beslenmenizi sağlamaktan vergi mükellefleri sorumlu değildir. Bu, Bill Clinton'ın neden başkanlıktan milyonlarca dolar borç bıraktığını açıklıyor. Ayın sonunda, cumhurbaşkanı market alışverişi için bir fatura alır ve hatta Andorra başbakanı ziyarete geldiğinde abartılı partilere ev sahipliği yaparken garsonlara ödeme yapmaktan sorumludur.

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

7. Beyaz Saray Kırmızı Telefon bir efsanedir

Küba Füze Krizinden sonra, Başkan Kennedy ve Sovyet Başbakanı Nikita Krushchev, her ikisinin de istediği son şey, devam filmi Küba Füze Krizi İki: Elektrik Boogaloo'yu oluşturmak olduğundan, doğrudan bir iletişim hattı oluşturmanın muhtemelen iyi bir fikir olacağına karar verdiler. sorun breakdans yoluyla çözülecekti. Ancak bir telefondan ibaret değildi; daha ziyade, 10.000 mil (16.000 km) transatlantik kabloyla birbirine bağlanmış bir çift elektromekanik teletip makineden oluşuyordu. Bunun ne olduğu hakkında kesinlikle hiçbir fikriniz yoksa, MÖ 20.000 mağara sanatı ile 28. yüzyıl zihinsel telepati teknolojisi arasında tam olarak yarı yolda olan bir iletişim cihazı hayal edin.

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

8. Richard Nixon'un bodrum katına bir bowling salonu yaptırdı

Nixon ve karısı hevesli bowling oyuncularıydı, ancak fotoğraflar herhangi bir gösterge olsa da, Başkan oyunun gerçek kuralları konusunda pek bilgili değildi. Beyaz Saray'ın bodrum katında bowling salonunun yanı sıra en gizli toplantıların yapıldığı Durum Odası, bir dişçi ofisi, sanatçılar için bir giyinme odası ve hatta bir çiçekçi var çünkü neden olmasın?

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

9. Lincoln Yatak Odası hiçbir zaman Abraham Lincoln'ün yatak odası olarak hizmet etmedi

Beyaz Saray'ın varlığının ilk 100 yılında belirlenmiş herhangi bir ofisi yoktu. Bunun yerine, başkan sadece doğru hissettiği odayı seçmek zorunda kaldı. Çoğu durumda, bir yatak odası seçerler ve onu bir çalışma alanına dönüştürürler. Bu nedenle, bugün onurlu Beyaz Saray misafirlerinin geceyi geçirdiği ünlü Lincoln Yatak Odası, Lincoln'ün işini yaptığı yerdi, kendisinin uyuduğu yer değildi.

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

10. Bill Clinton'ın başkanlığı sırasında, yüzme havuzunun yanına yedi kişilik bir jakuzi kuruldu

Aklınızda saf olmayan düşünceler belirmeden önce, Clinton'ın bir grup genç Spring Breaker'la kaynaşabilmesi için jakuzinin oraya konulmadığından emin olabilirsiniz. Onu kuran insanlar, yasal, tedavi edici bir amaca hizmet ettiğinde ısrar ediyorlar. Ama sonuçta her şey "terapötik" i nasıl tanımladığınıza bağlı.

Beyaz Saray Hakkında 10 Gerçek

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.