Aptera, Elektrikli Araba Tesla Model S'den 2X Menzile Sahip


Bugün, 1000 mile kadar iddia edilen bir elektrik menziline sahip benzersiz bir elektrikli araba 'Aptera'dan bahsedelim. Bu elektrikli menzil, şu anda en uzun menzilli elektrikli otomobil olan Tesla Model S'nin iki katı bulunduğu amacıyla gerektiğince muazzam.
Aptera, Elektrikli Araba Tesla Model S'den 2X Menzile Sahip

Bugün, 1000 mile kadar iddia edilen bir elektrik menziline sahip benzersiz bir elektrikli araba 'Aptera'dan bahsedelim. Bu elektrikli menzil, şu anda en uzun menzilli elektrikli otomobil olan Tesla Model S'nin iki katı bulunduğu amacıyla gerektiğince muazzam.

Referans olarak, Tesla Model S'nin uzun menzilli varyantı, 412 mile kadar bir elektrik menzili sunar.

Ancak Aptera, rastgele bir geleneksel elektrikli arabaya benzemez. Üç tekerlekli konfigürasyonu nedeniyle dizaynında gerektiğince garip. Aptera hem güneş enerjili hem de pille çalışan elektrikli bir araçtır.

Her neyse, bu eşi benzeri olmayan ve şık elektrikli araba ile ilgili biraz daha konuşalım.

Aptera Solar Elektrikli Araba

Aptera Solar Elektirikli Araba

Aptera Motors Corp., piyasaya güneş enerjili bir elektrikli araba getirmeyi planlayan, San Diego, California odaklı bir girişimdir.

Şirkete göre Aptera, günlük işe gidiş gelişlerin fazlasında şarj gerektirmeyen ilk güneş enerjili elektrikli araç. Aptera, yalnızca güneş enerjisi teknolojisiyle 60 km'ye kadar elektrik menzilini kendi kendisine şarj edebilir.

EV modundayken, bunu olası kılan hafif ve son derece aerodinamik dizayn yardımıyla 1000 mile kadar seyahat edebilir. Üç tekerlek ve fütüristik bir dizayna sahip Aptera, 0.13'lük muazzam bir sürtünme katsayısına sahiptir.

Ayrıca kabin, içersinde iki yolcu ve bir evcil hayvan taşımak amacıyla yeterlidir.

Verim


Bu üç tekerlekli elektrikli otomobil hem dört tekerlekten çekişli (AWD) hem de önden çekişli (FWD) seçenekleriyle sunulacak.

AWD varyantı yalnızca 3,5 saniyede 0'dan 60 mil / saat sürate çıkabilecek ve saatte 100 mil sürate ulaşabilecek. Bununla birlikte, düşük kuvvetli olan FWD versiyonunun 0'dan 60'a hızlanması iki saniye daha sürecektir.

Öte yandan, tek bir tam şarjla 1000 mile kadar bir elektrik menzili sunar.

Aptera Çeşitleri
Aptera, pil seçenekleri ve elektrik menziline bağlı olarak dört değişik şekilde sunulacak. Temel model, 250 mil elektrik menziline sahip 25 kWh pil takımı ile donatılacak.

Benzer şekilde, daha yüksek donanımlar, 400 mil, 600 mil ve 1000 mil elektrik menzili ile 40 kWh, 60 kWh ve 100 kWh pil paketlerine sahip olacak.

Tesla Model 3'ten Daha Düşük Fiyat

Aptera

Aptera elektrikli otomobilin asli modeli, Tesla Model 3'ten nerdeyse 10.000 dolar daha ucuz olan 25.900 dolara mal olacak.

Bununla birlikte, teknik özelliklere ve pil yapılandırmasına bağlı olarak fiyatlar 46.000 $ 'a kadar çıkabilir. 100 $ jeton miktarı ile şirketin internet sitesinden online olarak rezerve edebilirsiniz.

Çıkış tarihinden bahseden Aptera'nın 2021'de piyasaya çıkması bekleniyor.

Aptera Elektrikli Araba 7000 Ön Rezervasyon Aldı

Kaynaklara göre , Aptera şimdiye kadar yalnızca iki ayda 7000 ön rezervasyon aldı. Buna ek olarak, girişim yakın vakitte yatırımcılarından 4 milyon dolarlık fon aldı.

Bu fonun fazlası özel yatırımcılar, kitle fonlaması ve otomotiv liderleri yönünden desteklenmektedir.

Her neyse, bu son habere bakıldığında, Aptera'nın gerektiğince olumlu reaksiyonlar aldığı görülüyor.

Aptera yeni bir konsept getiriyor. Otomobilin dizaynı ilk bakışta gerektiğince sıra dışı görünebilir, fakat kutudan çıkmış ve ferahlatıcı.

Daha çok rezervasyon alacağını umuyoruz, fakat kullanım yönünden geleneksel bir otomobille eşleşmeyecektir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi alttaki yorumlar alanında paylaşın.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.