Apple Airpods Android Cihazlarla Çalışır mı?

AirPod'lar Android ile çalışır mı? Cevap evet, öyle. Bir Android kullanıcısıysanız ve Airpod benzerlikleriyle dolu bir piyasası keşfediyorsanız, Android amacıyla AirPods'u da satın alabilirsiniz. Apple'ın kablosuz tasarımı, Android amacıyla en iyi kablosuz kulaklıklardan birtakımlarıdır.

AirPod'lar Android ile çalışır mı? Cevap evet, öyle. Bir Android kullanıcısıysanız ve Airpod benzerlikleriyle dolu bir piyasası keşfediyorsanız, Android amacıyla AirPods'u da satın alabilirsiniz. Apple'ın kablosuz tasarımı, Android amacıyla en iyi kablosuz kulaklıklardan birtakımlarıdır. Bununla birlikte, Airpod'ları Android aygıtlarla eşleştiriyorsanız, belirli takaslar vardır. Kolayca söylemek gerekirse, bir iOS aygıtıyla daha iyi bir Airpods tecrübesi yaşarsınız.

Beni hatalı anlamayın, Android ile hala işlevselliğini koruyorlar. Hem de, Android telefon ve iPad gibi karışık bir aygıt çantanız varsa, AirPod'lar her ikisi amacıyla de iyi bir seçenektir. İPad'inizle problemsiz bağlantılarına ve telefonunuzla iyi işlevselliğe sahip olacaksınız.

AirPods, Apple'ın Bluetooth kulaklık sürümüdür. Fakat Bluetooth kulaklıklar olarak, Android telefonlar da dahil olmak üzere diğer rastgele bir aygıta bağlanabilirler.

Özellikle yeni AirPods Pro ile ilgili konuştuğumuzda birtakım harika özelliklere sahipler . En son güncellemelerle Apple, Airpod'ların telefonunuzun mevkisine göre sesi yönlendirmesini gerçekleştiren bir Spacial ses özelliği ekledi.

Diyelim ki arkanız bağlı telefona dönük bir odada yürüyorsanız, AirPod'lar müzik başınızın arkasından geliyormuş gibi ses çıkaracaktır. Bunu söyledikten sonra, AirPod'ları bir Android telefona nasıl bağlayacağımızı görelim.

Android aygıtınıza bağlamak dilediğiniz bir çift AirPod'unuz varsa, şunları normal Bluetooth kulaklıklar gibi eşleştirmeniz gerekir.

Airpod'ları Android'e Bağlama:

  • Android telefonunuzda Ayarlar'a gidin, Bluetooth'a dokunun ve açın.
  • AirPods kılıfınızı alın ve kasanın arkasındaki eşleştirme butonuna basın.
  • Şimdi AirPods kasanızın önünde beyaz bir ışık göreceksiniz. Bu, eşleştirme modunda oldukları manasına gelir
  • Telefonunuzun Bluetooth'undaki Kullanılabilir Cihazlarda AirPod'larınıza dokunun.

 
Şimdi birisi size 'AirPod'lar Android ile çalışır mı?' yanıtı biliyorsun. Artık AirPod'ları Android ile eşleştirebileceğimizden emin olduğumuza göre, takaslara geçelim.

Android ile AirPod'ların Takasları
İlk olarak, eşleştirme tecrübesi. AirPod'larınızı iOS aygıtınızın yanısıra açmanız yeterli olacaktır ve iPhone'unuzda bir eşleştirme açılır penceresi görünür. Üzerine dokunun ve gitmekte yarar var. Hem de, AirPod'lar iOS hesabınıza bağlıdır, bu türlikle şunları iPad'inizden iPhone'unuza ve diğer aygıtlarınıza süratle değiştirebilirsiniz.

Sırada, birtakım nedenlerden dolayı, AirPod'lar pil seviyelerini Android'de göstermeyecek. Hem de, bir Android aygıtla eşleştirildiğiniz amacıyla Siri'yi alamazsınız. Fakat, Play Store'dan Yardımcı Tetikleyiciyi indirirseniz bu iki takas tersine çevrilebilir .

Bu uygulama, sol ve sağ Airpod'larınızın pilini ve Airpod kasasını da gösterir. Hem de kulaklığın hareketlerinden Google Asistan'ı başlatmanıza da imkan tanır.

Son olarak, tek AirPod işlevini özleyeceksiniz. Bir iPhone ile sadece bir AirPod kullanabilir ve diğerini kılıfın içersinde bırakabilirsiniz. Fakat, Android'de hal bu tür değil. AirPod'ları Android ile eşleştirmek, o anda her iki tomurcuğu da kullanmanız gerekecek. Öyle zira Android, AirPod'larda kulak algılama özelliğini desteklemiyor.

İşte şimdi ona sahipsiniz. AirPod'lar bir Android'e nasıl bağlanır. Birçok Android kullanıcısı, ses, yapı niteliği ya da işlevler yönünden nerdeyse o kadar yakın gelmeyen AirPods Pro görünümlerinin peşinden gidiyor. Kısıtlı bir bütçeniz varsa ya da onları daha çok seviyorsanız, şunlar iyi seçeneklerdir. Bununla birlikte, bir AirPod ile gitmek istiyorsanız, bir iPhone'a gereksiniminiz yoktur.