AMD Radeon RX 6700 grafik kartı çıkış tarihi, özellikleri, performansı ve fiyatı

MD RX 6700 serisi, çarpıcı RDNA 2 mimarisini satın alabilmek amacıyla daha ideal fiyatlı bir altarnatif sunmalı ve meydana çıkması amacıyla çok uzun vakit beklememize lüzum kalmayacak. Baskıdan yeni çıkmış olarak, pazara sürülmek üzere olan iki grafik kartı bulunduğu söyleniyor: RX 6700 XT ve RX 6700.

MD RX 6700 serisi, çarpıcı RDNA 2 mimarisini satın alabilmek amacıyla daha ideal fiyatlı bir altarnatif sunmalı ve meydana çıkması amacıyla çok uzun vakit beklememize lüzum kalmayacak. Baskıdan yeni çıkmış olarak, pazara sürülmek üzere olan iki grafik kartı bulunduğu söyleniyor: RX 6700 XT ve RX 6700.

Radeon Technologies Group'un bir ileri grafik kartları olan RX 6700-serisi - büyük ihtimalle çağrıldığı gibi - sahip olunan seriye daha ideal fiyatlı bir altarnatif sunacak. Şimdilik açıklanacak olan çift, hem fiyat hem de performans yönünden Radeon RX 6800'ün altına oturacak ve RX 6900 XT'nin göze çarpan 999 dolarlık fiyat etiketinden biraz uzaklaşacak - kuşkusuz 300-400 dolar seviyesinde.

Yine de, şimdiye kadar oyun oynamakla alakalı her şeyde umut verici performans yayınlayan aynı RDNA 2 mimarisini göreceksiniz. Navi 22 GPU'da daha ufak bir pakette istikbal - çip, RX 6700 serisinin merkezinde bulunduğu söyleniyor.

RX 6800 XT, çarpıcı bir performansla RTX 3080'e götürürken, Nvidia'yı RTX 3060 Ti ve yakında çıkacak olan RTX 3060 12GB gibi şu anda çok az rekabetle karşı karşıya bulunduğu ya da hiç rekabetin olmadığı noktalarda tutmak amacıyla umut aynıdır. .

Tüm işaretler, tekrar de Mart ayı sonundaki bir çıkış tarihine ya da AMD'nin kurumsal takvimine göre Q1'e işaret ediyor. Fakat, GPU kusurları dünyanın her yerindeki PC oyuncuları amacıyla baş ağrısına namacıyla bulunduğundan, pazara sürüldüğünde kısa bir vakit amacıyla indirim yapmam. Bu, Nvidia'nın orta sınıf GPU sektöründe bir vakitdir engellenmediğini görecektir, fakat belki de AMD'nin şimdilik pazara koşması o kadar zor değildir.

Bu tek bir şeye bağlıdır: kullanılabilirlik. Hem AMD hem de Nvidia şu anda ortak bir bozukluğu paylaşıyor ve bu da bizim PC oyun partimiz yönünden satın alınmak amacıyla kanala yeterli grafik kartı getiriyor. En azından nevrotik alış veriş bağımlılıkları olmadan, bugün stokta tespit edilen en son grafik kartlarından rastgele birini bulmak zor.

Eksiklikler, ufak bileşenlerden belleğe ve en yeni GPU'lara kadar, bir tüm olarak PC oyun pazarına her türlü olumsuz tesir yaratıyor. Bu da AMD'nin RX 6700 serisinden yeterli miktarda tedarik edip edemeyeceğiyle alakalı soruları gündeme getiriyor. 

Belki kendimi aşıyorum. Daha düşük bir fiyata, daha ideal fiyatlı serinin en tanınmış olmasını beklersiniz ve en ideal olarak bu, RDNA 2 neslinin daha basit bulunabilen kartları manasına gelir. Sadece umut edilebilir ... 

AMD Radeon RX 6700 çıkış tarihi

RX 6700 XT ve RX 6700'ün pazara sürülmesini AMD'nin ilk çeyreği olan Mart ayı sonundan evvelce görmemiz önerilir. Fakat, bu şimdilik onaylanmadı ve tedarik problemleri daha ileri bir lansmanı tesirleyebilir. 

AMD Radeon RX 6700 teknik özellikleri

Navi 22 yönünden desteklenmektedir, maksimum 40 CU'luk bir yük bekliyoruz - tam bir Navi 21 çipinin yarısı. Bununla eş güdümlü, ışın izleme desteği sahibi olan ve büyük ihtimalle 12 GB GDDR6 bellekle eş güdümlü gelen aynı RDNA 2 mimarisi üstüne inşa edilecek.

AMD Radeon RX 6700 performansı

RX 6700 XT, büyük ihtimalle RTX 3060 Ti'de ya da en iyi senaryoda onu geride bırakacak. RX 6700, büyük ihtimalle RTX 3060 Ti ve yaklaşan RTX 3060 12GB arasında oturacak. Her ikisi de 1440p oyun oynamayı hedefliyor, hangi şekilde olursa olsun.

AMD Radeon RX 6700 fiyatlandırması

Önceki RDNA lansmanlarına ve Nvidia'nın kabaca karşılaştırılabilir kartlarına dayanarak, RX 6700 XT amacıyla 400 dolar seviyesinde bir fiyat ve 349 dolara yakın bir fiyattan şüpheleniyoruz. Fakat bu büyük ihtimalle bu kartların Nvidia'nın Ampere yarışmasının yanısıra nasıl göründüğüne bağlı.