Adobe Flash Player Nasıl Kaldırılır?

Adobe Flash Player, son ve son güncellemesini Aralık 2020'nin ilk yarısında aldı. 1996'da piyasaya sürülen Flash, videoları yayınlamanın ve çevrimiçi oyun oynamanın en popüler yollarından biriydi.

Adobe Flash Player, son ve son güncellemesini Aralık 2020'nin ilk yarısında aldı. 1996'da piyasaya sürülen Flash, videoları yayınlamanın ve çevrimiçi oyun oynamanın en popüler yollarından biriydi. Ancak, popülaritesine rağmen, Flash güvenlik sorunları ile boğuşuyordu ve akıllı telefon çağına "geçiş yapamadı".

Artık Adobe artık Flash için güvenlik güncellemeleri sunmayacak ve kişilerden bunu kaldırmaları isteniyor. Videolar ve animasyonlar da 12 Ocak'tan itibaren Flash Player'da çalışmayı durduracak.

Adobe, Flash'ın Windows ve Mac bilgisayarlardan nasıl kaldırılabileceğine dair talimatlar yayınladı ve tüm kullanıcıları bunu yapmaya çağırdı.

Adobe, "Flash Player'ın kaldırılması, sisteminizin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olacaktır çünkü Adobe, kullanım ömrü sona erdikten sonra Flash Player güncellemeleri veya güvenlik yamaları yayınlamayı düşünmemektedir," dedi.

Windows için Flash nasıl kaldırılır

- Windows için Flash'ı kaldırmak için önce buradan Flash Player için kaldırıcıyı indirmeniz gerekir.

- Flash Player beta sürümünü kaldırmak için, Adobe Labs'ta bulunan ilgili Flash Player beta kaldırıcıyı kullanın.

- Ardından, Flash kullanan tüm tarayıcılardan ve programlardan çıkın. Bilgisayarda Flash kullanan herhangi bir program çalışıyorsa, kaldırıcı çalışmayacaktır.

- Kaldırıcıyı çalıştırın. “Aşağıdaki programın bu bilgisayarda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz?” Mesajını görürseniz 'Evet'i tıklayın.

- Başlat'ı seçin ve Çalıştır'a tıklayın, sonra kopyalayıp yapıştırın - C: \ Windows \ system32 \ Macromed \ Flash - ve ardından Tamam'a tıklayın. Ardından bu klasördeki tüm dosyaları silin.

- Son olarak, bu yapıldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından tarayıcınızı açın ve Flash Player'ın durumunu kontrol edin.

Mac için Flash nasıl kaldırılır

- Apple simgesine tıklayın ve "Bu Mac Hakkında" seçeneğini seçin. Bulunduğunuz MacOS sürümünü bulun ve o sürüm için Flash için kaldırıcıyı indirin .

- Tüm tarayıcıları kapatın.

- Daha sonra, indirmelere gidin ve kaldırma programını çalıştırın.

- İşlem tamamlandığında, bunu belirten bir mesaj alacaksınız, Tamam'a tıklayın.

- Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve kaldırmayı doğrulamak için Flash Player'ın durumunu kontrol edin.