40 Yıldır Saçlarını Yıkamamış Olan Adam

Saçları birkaç gün boyunca yıkanmazsa, çoğu insan kendini biraz iğrenç hisseder. Fakat 63 yaşındaki Sakal Dev Tuddu, son 40 yıldır saçlarını'larını yıkamadığını ve tanrıdan bir nimet olduğunu söyledi.

40 Yıldır Saçlarını Yıkamamış Olan Adam
40 Yıldır Saçlarını Yıkamamış Olan Adam
40 Yıldır Saçlarını Yıkamamış Olan Adam

Sakal kendi başına saçını bir türban gibi başının üstüne giyer ve kendiliğinden bir jatta - dreadlock - içine ilahi bir lütuf olduğunu söylediğini iddia eder. Bihar eyaletinin Munger semtindeki komşuları Hindistan, ona Mahatma Ji'yi saygı işareti olarak adlandırıyor. Tanrı'nın kendisine saçlarını kesmemesini ve bağlılıktan içmeyi ve sigara içmeyi bırakmasını söylediğini söyledi. Bir tür temizlik yapmayı denemek ve saklamak için Sakal, dışarı çıktığında saçlarını beyaz bir beze bağlar, aksi takdirde arkasındaki yerde iz kalır.

40 Yıldır Saçlarını Yıkamamış Olan Adam

40 Yıldır Saçını Yıkamıyor

Şifacı olarak bilinir - çocuksuz çiftler için ev yapımı tedaviler hazırlar - ve onun fotoğrafını çekmek için insanlarla tanışmak için çok uzaklardan gelir. Sakal Dev 31 yıl boyunca orman departmanında çalıştı ve eşi Rupiya Devi, üç oğlu, üç kızı ve yedi torunu ile yaşıyor. Eşinin asi saçlarıyla bir sorunu olmadığını söyledi. Dünyanın en uzun dreadlock'larının rekoru, saçları 2018'de 55 yaşındayken 110 fit (34 metre) olan inanılmaz bir metre olan Floridalı kadın Asha Mandela'ya ait. Dokuzuncu yüzyıl Viking kralı Harald Tüm Norveç'i fethedinceye kadar saçlarını kesmemek ya da taramamak için yemin ettim ve kendisine 'Shaggy Harald' adını verdi. Kara Halfdan'ın oğlu ve Erik Bloodaxe'nin babası olan Harald sonunda tüm krallığı kazandı ve “Harald Finehair” olarak tanındı.