2020 yılında Avrupa'da seyahat etmek için en iyi 10 yer


Travel & Leisure'a göre, 2020'de Avrupa'da seyahat etmek için en iyi yerler. Avrupa'da Avusturya , Portekiz'deki Douro Nehri ve Danimarka, Klitmøller gibi yerler listeyi oluşturdu.
2020 yılında Avrupa'da seyahat etmek için en iyi 10 yer

Travel & Leisure editörlerinin yanı sıra seyahat yazarları, danışmanlar ve diğer uzmanlar tarafından derlenen liste, "küresel konuşmanın ön saflarında yer alan" ve "heyecan verici yollarla kendilerini yeniden icat eden çok yıllık favoriler", "basın açıklamasına göre.

 

Avusturya

Avusturya

John Wray Travel & Leisure için “Çok uzun zaman önce Avusturya , Cermen dünyasının beze olarak görülüyordu: bakması güzel, ama gerçekten bittiği zaman biraz kuru.” "Ama ülke kendini yeniden icat ederek, en son sanat kurumlarına kaynaklar dökerken, geçtiğimiz günlerde çok sevilen kültürel mücevherleri sevgiyle yükseltti."

Wray'ın bildirdiğine göre Viyana, merkez tren istasyonunu çevreleyen ve Andaz Vienna Am Belvedere ve Belvedere 21 gibi yeni otellerin yer aldığı bir yeniden geliştirme projesine 240 milyon dolar döktü.

Wray'a göre, 2020 de Avusturya'da özel bir yıl çünkü efsanevi konser salonu Musikverein'in 150. doğum gününü ve Beethoven'ın doğumunun 250. yıldönümünü kutladı.

Douro Nehri, Portekiz

Douro Nehri, Portekiz

" Portekiz popüler bir kaçamak olmaya devam ediyor - ve 2020'de her şey sudan deneyimlemeyle ilgili," diye yazdı Hannah Walhout Travel & Leisure için.

Walhout'a göre Viking River Cruises, geçen yıl bir Douro River güzergahı başlattı, ardından AmaWaterways pitoresk nehirde AmaDouro gezisini başlattı.

Walhout, "Karada, Quinta do Portal ve Quinta do Seixo gibi şarap imalathaneleri açık kırmızılar, vinho verde ve her yerde bulunan limana hizmet ediyor." "Art Deco stunner Le Monumental Palace veya 12 odalı ve 11 bağımsız dairede uzak topraklardan gelen kumaşlardan, malzemelerden ve baharatlardan esinlenen sanatla dolu sanat dolu Torel 1884 gibi son zamanlarda Porto'da kalın."

Klitmøller, Danimarka

Klitmøller, Danimarka

"Danimarka'da Sörf Bu okunaklı Tutarlı sonları ve büyük şişer -! Başlayanlar ve profesyonel sörfçüler için idealdir koşullar - Kuzey Denizi kenarında, Klitmøller kasabasını kazanılan, takma 'Soğuk Hawaii ,'" Mary Holland Seyahat için yazdı Ve Eğlence.

Küçük Danimarka kasabası, yaklaşık 100 mil karelik engebeli sahilleri, kum tepeleri, göller ve çam ormanlarını kapsayan Thy Milli Parkı'na kısa bir sürüş mesafesindedir .

Lille, Fransa

Lille, Fransa

Sarah Souli, Seyahat ve Eğlence için yazdı: "Bir zamanlar mücadele eden sanayi şehri Lille, kentsel tasarımdaki ilerlemeleri için Dünya 2020 Dünya Başkenti olarak taç giydi, sürdürülebilir tasarım girişimleri sayesinde optimize edilmiş kamusal alanların tadını çıkarma yolunda ilerliyor." . "Ayrıca hızla yeni galeriler, müzeler, restoranlar ve butikler ile kozmopolit bir vaha haline geliyor."

Kuzey Fransız şehrinin öne çıkan özellikleri arasında "La Piscine, Art Deco kapalı yüzme havuzu açık sanat müzesi " ve Souli'ye göre "süslü pervazların ve kristal avizelerin altında Fransız klasikleri sunan bir birahane ve otel olan Coke gibi çene bırakan restoranlar" yer alıyor.

Manchester, Birleşik Krallık

Manchester, Birleşik Krallık

Seyahat ve Eğlence için Jemima Sissons, "Bir zamanlar yükselen endüstrisi ve son zamanlarda canlı müzik sahnesi ile ünlü olan Manchester, şimdi dijital ve medya şirketlerinin akışı ile Avrupa'nın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri."

Sissons'a göre bu, Viktorya dönemine ait bir kumtaşı içinde yer alan Hotel Brooklyn ve 166 daireli bir otel olan Native Manchester gibi lüks ve tasarım odaklı otellerde bir patlama içerir .

Kuzey Makedonya

Kuzey Makedonya

Courtney Lichterman Travel & Leisure için yazdı: "Serinletici bir şekilde büyük kutu zincirleri ve turistleri (2018'de 1,5 milyondan az ziyaretçi kaydedildi), Kuzey Makedonya Cumhuriyeti radarın altında daha uzun süre uçmayacak." "Yeni yeniden adlandırılan ülke, başkentte Kale (veya kale), Üsküp; megalitik bir gözlemevi olan Kokino ve Bitola'nın eteklerinde bulunan Heraclea Lyncestis antik kenti gibi tarihi mekanların zenginliğine sahiptir."

Lichterman'a göre, 2020'de Kuzey Makedonya, "yavaş yiyecek" hareketini kutlamak için dünyanın dört bir yanından şefleri ve uzmanları bir araya getirecek Terra Madre Balkanlar adlı bir yemek festivaline ev sahipliği yapacak.

Paros, Yunanistan

Paros, Yunanistan

Stacey Leasca Travel & Leisiure için "Paros, aşırıdan kaçmayı unuttuğu bir yer." "Kikladların ortasında yer alan engebeli Yunan adası, yalnızca Mikonos ve Santorini gibi daha kalabalık adaların serin kuzeni olarak tanımlanabilir."

Rijeka, Hırvatistan

Rijeka, Hırvatistan

Hırvat porty şehri Rijeka, "Taht Oyunları" çekim yeri olarak Dubrovnik şehrini rahatsız eden aşırı kalabalıktan kaçınmayı başardı .

Jonathan Thompson Travel & Leisure için yazdı: "Adriyatik sahili, gişe rekorları kıran plajlar ve renkli Barok bir kalbin muhteşem manzarasına sahip - dünyanın en büyük Karnaval kutlamalarından bahsetmemek bile - Rijeka'nın daha iyi bilinmemesi harika bir şey." "Ama akla gelebilecek her tatil kutusunu işaretlemesine rağmen (birinci sınıf müzelere atmak, en iyi restoranlar ve çevredeki dağlarda sinematik yürüyüşler), radar altı Adriyatik hazinesidir."

Roma EUR Bölgesi

Roma EUR Bölgesi

Roma'nın ticaret bölgesi Esposizione Universale Roma (EUR), 1930'ların sonunda Mussolini tarafından hiç gerçekleşmemiş bir Dünya Fuarı için inşa edildi, Hannah Walhout Seyahat ve Eğlence için bildirdi.

Şimdi, mahallenin "tuhaf faşist-neoklasik binaları ve anıtları" mimarlık meraklıları ve kentin başka bir tarafını görmek isteyenler için mutlaka ziyaret edilmesini "sağladı.

Tiflis, Gürcistan

Tiflis, Gürcistan

Walhout Travel & Leisure'a şöyle yazdı: "Bu şehrin yaratıcı temelleri birkaç yıldır SSCB altında yaşamı hiç bilmeyen genç tasarımcılar, şefler, mimarlar ve sanatçılar ile inşa ediliyor." .

Gürcistan'ın başkenti havalı konsept mağazalarının bir akışını görüyor ve "yeni Gürcü" mutfağı, genç şefler geleneksel yiyecekleri 21. yüzyıla bolca şarap barı ve göze çarpan restoran ile getirdikçe, ayaklarını buluyor "diyor Walhout.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.