Yeni iPadOS ile ilgili her şey


Apple, iOS tabanlı ancak masaüstü cihaz işlevselliğine sahip tabletlerine özgü yeni bir işletim sistemini duyurdu.
Yeni iPadOS ile ilgili her şey

Apple, tablet segmentinde tekrar ve ciddi bir şekilde yenilik yapmaya karar verir, iPad için özel bir İşletim Sistemi sunar , iOS'un sağlam temellerine sahiptir, ancak bir kullanıcının daha önce kullanmış olduğu masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi birçok yönden karşılaştırılabilir bir kullanıcı deneyimi sağlar. halka açık beta bu Haziran ayında geliyor ve genel kullanıma hazır olma durumu sonbaharın erken saatlerinde iPad Air 2 ve sonraki sürümleri için ücretsiz bir yazılım güncellemesi, iPad Pro'nun tüm modelleri, beşinci nesil ve daha sonra iPad'ler ve iPad mini 4 için ve ardından.
 
Tüm hakkında yeni iPadOS içinde Resmi basın açıklaması aşağıda. 

San Jose, Kaliforniya - Apple'ın öncülüğünde iPadOS, iPad'in ayırt edici deneyimini tanıyan yeni bir adı olan güçlü işletim sistemi. iPadOS, iPad'in geniş ekranına ve çok yönlülüğüne özgü yeni güçlü özellikler ve sezgisel özellikler ekleyerek iOS ile aynı temele dayanmaktadır. Birden fazla pencerede uygulamalarla çalışmanın yeni yollarını, yeniden tasarlanan bir Ana ekranda bir bakışta daha fazla bilgi ve Apple Pencil'ı kullanmak için daha doğal yollar tanıtan iPadOS, iOS 13'teki harika yeni güncellemelerden de faydalanarak mükemmel bir cihazdır. tüketiciler ve yaratıcı profesyoneller.
Yazılım başkan yardımcısı Craig Federighi , "IPad, insanların çalışma ve yaratıcılıklarını ifade etme biçimini değiştiriyor ve iPadOS ile, büyük tuvalinden ve çok yönlülüğünden yararlanan heyecan verici özellikler sunarak daha da ileri götürüyoruz" dedi . Elma mühendisliği. "İPad, widget'lar içeren yeni bir Giriş ekranı, daha güçlü çoklu görevler ve Apple Pencil'ın kullanımını daha da doğal yapan yeni araçlar da dahil olmak üzere ilginç özellikler sunuyor."
Yeni iPadOS ile ilgili her şey
 

Yeni Giriş ekranı

Giriş ekranı, her sayfada daha fazla uygulama göstermek için yeni bir düzenle yeniden tasarlandı. Bugün başlıklar, hava durumu, takvim, etkinlikler, ipuçları ve daha fazlası dahil olmak üzere bir bakışta widgetlere hızlı erişim sağlayarak Giriş ekranına Görünüm ekleyebilirsiniz.

Bölünmüş Görünüm ve Slayt Üstü ile daha fazlasını yapın

IPad kullanıcıları artık aynı uygulamadaki birden fazla dosya ve belgeyle bölünmüş Vista güncellemeleriyle aynı anda çalışabilir ya da Slide Over'ta birden fazla uygulamayı hızla görüntüleyebilir ve bunlar arasında geçiş yapabilirler. Örneğin, müşteriler başka bir e-postayı yan yana görüntülerken bir e-posta oluşturabilir veya Mesajlar veya Takvim gibi birden fazla uygulamaya basit bir dokunuşla erişebilir. App Exposé, basit bir dokunuşla herhangi bir uygulama için açık pencerelere basit bir genel bakış sağlar.

Yeni iPadOS ile ilgili her şey

 

Apple Pencil'ı kullanmanın diğer yolları

İPadOS ile, Apple Pencil iPad deneyimine daha da entegre edilmiştir. Müşteriler artık Apple Pencil'ı ekranın köşesinden kaydırarak tüm web sayfalarını, belgeleri veya e-postaları iPad'de işaretleyebilir ve gönderebilir. Yeniden tasarlanmış bir araç paleti, araçlara, renk paletlerine, şekillere, nesne silgisine, konturun herhangi bir bölümünü kaldırmak için yeni bir piksel silgisine ve kusursuz bir şekilde düz çizgiler çizmek için bir cetvele hızlı erişim sağlar. Apple Pencil, endüstrinin lider gecikme süresini sadece 9 milisaniyeye düşürmek için gelişmiş tahmin algoritmaları ve optimizasyonları kullanarak daha da doğal hissediyor.

Daha güçlü dosya uygulamaları

Dosya uygulaması, belgelere hızlı bir şekilde erişmek ve yönetmek için merkezi bir noktadır ve iPadOS ile, klasör paylaşımı için iCloud Drive desteğini daha da artırır. Paylaşılan bir klasöre erişimi olan herkes iCloud Drive'da görecek ve daima en son sürüme erişme olanağına sahip olacaktır. iPadOS ayrıca harici sürücüleri de destekleyerek kullanıcıların USB sürücülerine, SD kartlara kolayca bağlanmalarını veya bir SMB dosya sunucusuna erişebilmelerini sağlar. Yüksek çözünürlüklü önizlemelere sahip yeni bir sütun görünümü, kullanıcıların dizinler arasında gezinmesine yardımcı olurken, işaretleme, döndürme ve PDF oluşturma gibi hızlı eylemler için destek iPad'de verimliliği kolaylaştırır. iPadOS ayrıca yerel depolama, zip ve unzip ve yeni klavye kısayolları da sunar.

Yeni iPadOS ile ilgili her şey

 

Safari ile masaüstü sınıfı navigasyonu

Safari, iPad'de her zamankinden daha güçlü. iPadOS, web sitesinin masaüstü sürümünü otomatik olarak sunar, iPad ekranına uygun şekilde uyarlanır ve dokunma için optimize edilmiştir, böylece Google Dokümanlar, Kareler ve Wordpress gibi web uygulamaları iPad'de Safari'de mükemmel çalışır. Safari ayrıca bir indirme yöneticisi, 30 yeni klavye kısayolu ve sekme yönetimi iyileştirmesi gibi önemli yeni özellikleri de destekliyor.

Geliştirilmiş metin düzenleme

İPad'deki metin düzenleme, iPadOS ile önemli bir güncelleme alır, daha hassas ve daha hızlı bir şekilde hedef almayı daha kolay ve daha hızlı hale getirir, metni basit bir dokunuşla seçin ve kesmek, kopyalamak, yapıştırmak ve iptal etmek için yeni hareketler kullanın.

Yeni Apple iPados

İPad'in ek özellikleri

  • Karanlık mod, sisteme mükemmel bir şekilde uyan ve zayıf ışıklı ortamlardaki gözler için daha kolay olan koyu renklerin bir kombinasyonunu sunar.
  • Özel yazı tipleri, iPad'de güzel belgeler oluşturmak için mükemmel, sistem genelinde kullanılmak üzere kurulabilir. Mağazaların fontları ve Adobe, DynaComware, Monotype, Morisawa ve Kurucu gibi ana tedarikçiler App Store'da mevcut olacak.
  • Yeni bir mobil klavye yerden tasarruf sağlar ve QuickPath için destek içerir, tek elle yazmayı kolaylaştırır ve uygulama görüntüleme için daha fazla yer bırakır. Müşteriler mobil klavyeyi etkinleştirmek için tutabilir ve ekranda herhangi bir yere sürükleyebilir.
  • Fotoğraf, en iyi görüntüleri vurgulamak için kütüphaneyi iyileştirir, geçen gün, ay veya yılın önemli olaylarını göstermek için karışıklığı ve benzer fotoğrafları otomatik olarak gizler. Fotoğraf düzenleme, uygulaması, ayarlaması ve incelemesi daha kolay olan yeni araçlarla daha sezgiseldir ve video düzenleme için neredeyse tüm fotoğraf düzenleme özellikleri kullanılabilir.
  • Apple ile erişim, Apple Kimliğini kullanarak uygulamalara ve web sitelerine erişmenin hızlı, basit ve özel bir yoludur.
  • Haritalar, sıfırdan inşa edilmiş yeni bir temel harita sunuyor: yüksek çözünürlüklü 3D fotoğrafçılık kullanarak sokak düzeyindeki güzel şehir görüntülerine göz atın; Restoranlar, dükkanlar veya destinasyonları paylaşmanın yeni bir yolu için koleksiyonlar; ve sık kullanılan konumlarda hızlı gezinme için Sık Kullanılanlar.
  • Performans iyileştirmeleri, daha hızlı Face ID kilidini açma ve iPad uygulamalarını yüzde 50'ye kadar indirme boyutlarını azaltan iPad uygulamalarını paketlemenin yeni bir yolu ile tüm sistemi daha duyarlı hale getiriyor, uygulama güncellemelerini yüzde 60'a kadar düşürüyor daha küçük ve uygulamadaki sonuçlar iki kat daha hızlı çalışır.

Kaynak : Apple

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.