Yapı Kredi'nin Satışı Gerçekleşmedi: Koç Holding Görüşmeleri Sonlandırdı
Tırnak Mantarı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir

Sıradaki içerik:

Tırnak Mantarı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir

e
sv

Yapı Kredi’nin Satışı Gerçekleşmedi: Koç Holding Görüşmeleri Sonlandırdı

42 okunma — 01 Haziran 2024 12:54
Koç Holding, Yapı Kredi hisselerinin satışı için First Abu Dhabi Bank ile yapılan görüşmelerin sonlandırıldığını açıkladı. BIST 100 endeksi ve hisselerde dalgalanma bekleniyor.
yapi kredinin satisi gerceklesmedi koc holding gorusmeleri sonlandirdi10990

Koç Holding, sahibi olduğu Yapı Kredi Bankası hisselerinin satışı için First Abu Dhabi Bank ile ileri aşama görüşmeleri yapıyordu. Ancak, yapılan son açıklamaya göre bu görüşmelere son verildi.

Geçtiğimiz dönemde Koç Holding tarafından yapılan açıklamada, Yapı Kredi Bankası hisselerinin satışı için ön görüşmelerin sürdüğü belirtilmişti. Bu gelişme, Borsa İstanbul’da (BIST) Yapı Kredi ile ilgili haber akışını yoğunlaştırmış ve borsa endeksi yeni rekor seviyelere ulaşmıştı. BIST 100 endeksi 11 bin seviyesini geçerken, Yapı Kredi hisseleri tavan yapmış ve Koç Holding hisseleri de yüzde 7’ye yakın artış göstermişti.

Koç Holding ve First Abu Dhabi Bank Görüşmeleri Sonlandırıldı: Yapı Kredi Hisseleri Rekor Kırdıktan Sonra Durdu

Ancak, Koç Holding tarafından yapılan son açıklamada, Yapı Kredi Bankası’ndaki paylarının satışı ile ilgili yapılan ön görüşmelerin sonlandırıldığı duyuruldu. Holding’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Basın-yayın organlarında çıkan haberler üzerine Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’de (YKB) sahip olduğumuz payların satışına yönelik ön görüşmeler yaptığımızı belirten bir özel durum açıklaması yapmıştık. Yapılan ön görüşmelerde bir sonuca ulaşılamadığı için görüşmelerin sonlandırılmasına karar verilmiştir.

Bu gelişme, piyasalar tarafından yakından takip edilirken, Yapı Kredi ve Koç Holding hisselerinin gelecekteki performansını nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Borsa İstanbul’daki yatırımcılar, görüşmelerin sona ermesiyle birlikte yeni stratejiler geliştirmeye yöneldi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli