Windows 11 Görev Çubuğundaki Bing Logosunu Nasıl Kaldırılır?
Uygun Fiyatlı Apple Vision Pro, İptal Edilmiş Olabilir: İşte Detaylar

Sıradaki içerik:

Uygun Fiyatlı Apple Vision Pro, İptal Edilmiş Olabilir: İşte Detaylar

e
sv

Windows 11 Görev Çubuğundaki Bing Logosunu Nasıl Kaldırılır?

19 okunma — 28 Eylül 2023 15:16
Bir süre önce Windows 11, kullanıcılara bilgisayarlarında bir şey arama olanağı sunan Windows 10 benzeri bir görev çubuğu arama kutusu aldı.
windows 11 gorev cubugundaki bing logosunu nasil kaldirilir8911

Bu özelliği daha ilginç kılmak için Microsoft, arama kutusunu öne çıkan etkinlikler, anıtlar, kutlamalar vb. için küçük günlük resimlerle eşleştirdi.

Ne yazık ki son Windows güncellemeleri bu arama özelliklerini bir Bing Chat reklamıyla değiştirdi ve arama kutusu şimdi sıkıcı bir Bing logosu gösteriyor. Ayrıca, ince saydam arama kutusu şimdi kullanıcıları ne yaparlarsa yapsınlar rahatsız eden büyük beyaz bir çubuk haline geldi. İşte Windows 11’de görev çubuğunda Bing’i nasıl devre dışı bırakabileceğiniz, arama özelliklerini geri yükleyebileceğiniz ve arama kutusunu daha ince hale getirebileceğiniz bir yol.

Windows 11’de Görev Çubuğundaki Bing Logosunu Kaldırma

  1. Bu bağlantıyı kullanarak GitHub’a gidin ve en son ViVeTool uygulama sürümünü indirin. Bu, Windows 10 ve 11 özelliklerini yönetmek için üçüncü taraf bir yardımcı programdır. ViVeTool’u kullanmanın yönetici ayrıcalıkları gerektirdiğini unutmayın. Ayrıca, işleme başlamadan önce önemli verilerinizi yedekleyin. Bir şeyin ters gitmemesi gerekiyor ama tedbirli olmakta fayda var.
  2. İndirdiğiniz arşivi uygun bir klasöre çıkarın.
  3. Komut İstemi’ni yönetici olarak çalıştırın ve CD komutuyla ViVeTool uygulama dosyalarının bulunduğu klasöre gidin. Örneğin, arşivi C:Vive klasörüne çıkardıysanız, CD C:Vive yazın.
  4. vivetool /disable /id:43572857 yazın ve Enter’a basın. Bu komut, görev çubuğundaki Bing logosunu kaldırır ve arama özelliklerini geri yükler.
  5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows’un arama kutusunu yenilemesi için birkaç dakika bekleyin.
  6. Beyaz dolgulu arama kutusunu daha az dikkat dağıtan saydam bir sürümle değiştirmek isterseniz, üçüncü adımı tekrarlayın ve vivetool /disable /id:42922989 komutunu çalıştırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Bu kısa rehberi yazdığımızda, komutlar en son kararlı Windows 11 sürümü olan 22621.2070 sürümünde çalışmaktadır. Maalesef Windows 11 önizleme sürümlerinde arama özelliklerini geri yükleyemedim, bu nedenle yaklaşan özellik güncellemesinde Microsoft’un ID’leri bozmasını bekliyorum. Ancak o zaman gelmedi, bu yüzden reklamsız görev çubuğu ile günlük arama özelliklerini keyfini sürmekteyiz.

İpucu: Arama kutusunu ve varyantını Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu > Arama bölümünden her zaman kaldırabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli