WhatsApp, Yenilenen Yapay Zeka Özellikleriyle Daha Akıllı Hâle Geliyor
Samsung Galaxy S23 FE Bombası: Resmi Tanıtım Videoları Ortaya Çıktı! İşte Beklenen Özellikler

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S23 FE Bombası: Resmi Tanıtım Videoları Ortaya Çıktı! İşte Beklenen Özellikler

e
sv

WhatsApp, Yenilenen Yapay Zeka Özellikleriyle Daha Akıllı Hâle Geliyor

16 okunma — 28 Eylül 2023 20:33
Meta, yıllık Connect etkinliğinde, yaklaşan dönemde WhatsApp'a getirilecek olan yeni yapay zeka tabanlı özellikleri ve ürünleri tanıttı.
whatsapp yenilenen yapay zeka ozellikleriyle daha akilli hale geliyor8972

Meta’nın yıllık Connect etkinliğinde, teknolojinin geleceği hakkında bir dizi heyecan verici duyuru yapıldı. Yapay zeka, Meta’nın vizyonunun merkezinde yer alıyor ve bu, şirketin ürünleri ve hizmetlerine giderek daha fazla entegre oluyor. Bu etkinlikte, WhatsApp gibi popüler uygulamalara da dahil edilen bir dizi yapay zeka tabanlı özellik tanıtıldı. Yapılan açıklamada, WhatsApp’a eklenmesi planlanan üç yeni yapay zeka özelliği vurgulandı. Bu özellikler, kullanıcı deneyimini zenginleştirmeyi ve sohbet deneyimini daha etkileşimli ve kullanıcı dostu hale getirmeyi amaçlıyor.

WhatsApp, Yapay Zeka Desteğiyle Yenilendi

WhatsApp, Meta’nın güçlü yapay zeka altyapısını kullanarak üç yeni özelliği kullanıcılarına sunmaya başladı. Bu özelliklerle kullanıcılar, sohbet deneyimlerini bir üst seviyeye taşıyabilecekler:

  • Özel Yapay Zeka Çıkartmaları: Sohbetin içeriğine ve tonuna uygun, tam anlamıyla size özgü çıkartmalar oluşturarak duygularınızı ve düşüncelerinizi daha etkili bir şekilde ifade edebilirsiniz.

  • Bilgilendirici Yapay Zeka Sohbetleri: Meta’nın yapay zeka platformundan alınan bilgilerle sohbetlerinizde belirli konular hakkında ek bilgi alabilir, veya çeşitli konulara dair farklı perspektifleri keşfederek sohbetlerinizi zenginleştirebilirsiniz.

  • Gerçekçi Görüntü Oluşturma: /imagine komutuyla, belirli bir tema veya konseptle ilgili olarak yapay zeka tarafından üretilen görselleri sohbetlerinize ekleyebilirsiniz.

WhatsApp, Yenilenen Yapay Zeka Özellikleriyle Daha Akıllı Hâle Geliyor

Meta’nın “Meta AI” platformunun bir parçası olarak duyurulan bu özellikler, aynı zamanda Instagram ve Facebook Messenger uygulamalarında da yer alacak. WhatsApp, bu yenilikleri sunabilmek için Llama 2 dil modeli gibi gelişmiş yapay zeka teknolojilerinden yararlanıyor. Ayrıca kullanıcıların sohbetlerinde interaktif olarak katılabileceği 28 farklı yapay zeka karakteri de bulunmakta. Bu karakterler arasında Dwyane Wade, Kendall Jenner, MrBeast, Snoop Dogg ve Paris Hilton gibi ünlü isimler de mevcut. Örneğin; Dwyane Wade, “Victor” adlı triatloncu bir karakterle kullanıcılara motivasyon sağlıyor.

WhatsApp’ın açıklamasına göre kullanıcının kişisel mesajları her zaman koruma altında olacak. Yapay zeka, sadece kullanıcının talebi üzerine belirli mesajlara erişim sağlayacak, ancak tüm kişisel mesajlar uçtan uca şifreleme ile korunacak. Ayrıca, WhatsApp işletmelere yönelik yapay zeka çözümleriyle hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor. Şirket, bu konuda bazı işletmelerle işbirliği içerisinde ve ilerleyen dönemlerde daha fazla bilgi paylaşılacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli