WatchOS 10 Güncellemesi Sonrası Hava Durumu Uygulamasında Sorunlar Baş Gösterdi!
9.500 TL Fiyat Aralığında En İyi Dizüstü Bilgisayar Tavsiyeleri

Sıradaki içerik:

9.500 TL Fiyat Aralığında En İyi Dizüstü Bilgisayar Tavsiyeleri

e
sv

WatchOS 10 Güncellemesi Sonrası Hava Durumu Uygulamasında Sorunlar Baş Gösterdi!

18 okunma — 26 Eylül 2023 21:40
Birçok Apple Watch sahibi, watchOS 10'a yaptıkları güncelleme sonrasında hava durumu özelliğinin veri göstermediğini belirtiyor.
watchos 10 guncellemesi sonrasi hava durumu uygulamasinda sorunlar bas gosterdi8747

Apple, 18 Eylül’de iOS 17’nin yanı sıra watchOS 10 güncellemesini de kullanıcılarına sundu. Ancak bu güncelleme kısa süre sonra bazı sorunları beraberinde getirdiği için watchOS 10.0.1 sürümüne hızla geçiş yapıldı. Ancak bu yeni sürümde de bazı Apple Watch sahipleri hava durumu komplikasyonunun düzgün çalışmadığına dair şikayetlerde bulundu.

Hava Durumu Komplikasyonu Bilgi Göstermiyor

Apple Watch üzerinde hava durumu komplikasyonuna tıklanıldığında, watchOS 10’da yeniden tasarlanan Apple Weather uygulaması ayrıntılı bilgi sağlıyor. Fakat ana ekrandaki saat yüzeyinde herhangi bir hava durumu bilgisine ulaşılamıyor. Veri gösterilmesi beklenen alanda herhangi bir bilgi görüntülenmiyor. Ne yazık ki Apple’ın hızla yayınladığı watchOS 10.0.1 güncellemesi de bu problemi ortadan kaldırmıyor.

Bir geçici çözüm olarak önerilen yöntem; iPhone üzerindeki Watch uygulamasını açarak Saat ayarlarında 24 saat formatını devre dışı bırakıp bir süre beklemek ve ardından tekrar aktif hale getirmek. Bu adımları takip ederek, eşleştirilmiş olan saatiniz güncellenecek ve hava durumu komplikasyonu tekrar veri göstermeye başlayabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli