Vivo, 1 Kasım'da Kritik Açıklamalarla Geliyor!
Android 14 Güncellemesi Alacak Samsung Telefonlar ve Yayın Tarihleri!

Sıradaki içerik:

Android 14 Güncellemesi Alacak Samsung Telefonlar ve Yayın Tarihleri!

e
sv

Vivo, 1 Kasım’da Kritik Açıklamalarla Geliyor!

17 okunma — 17 Ekim 2023 09:17
Türkiye pazarında da yerini alan Çin menşeili akıllı telefon markası Vivo, 1 Kasım'da yapılacak Vivo Geliştirici Konferansı'nda bir dizi kritik açıklamada bulunacak.
vivo 1 kasimda kritik aciklamalarla geliyor10500

Çinli teknoloji devi Vivo, yaklaşan Geliştirici Konferansı’nda yeni OriginOS 4 kullanıcı arayüzünü tanıtmaya hazırlanıyor. Etkinlikte, şirketin Android 14 tabanlı en son yazılımı mercek altına alınacak.

OriginOS 4’ün Ne Sunacağına Dair İpuçları

Vivo’nun OriginOS kullanıcı arayüzü, şirketin Çin’deki cihazlarında tercih ediliyor. Diğer yandan küresel pazar için Vivo, FunTouch OS adlı bir başka arayüz kullanıyor. Şirket kısa bir süre önce FunTouch OS 14’ü, Android 14 temelli olarak Hindistan pazarında duyurdu. Bu yeni OriginOS 4’ün lansmanı, şirketin yazılım stratejisinde ne tür yenilikler getireceği konusunda merakla bekleniyor.

FunTouch OS 14, kullanıcı deneyimini ön plana çıkararak bir dizi yeni özellik sunuyor. Smooth Envision ile sistem performansı RAM optimizasyonu sayesinde daha akıcı hale geliyor ve özellikle 8 GB veya daha yüksek RAM’li cihazlarda ekstra bellek alanı sağlıyor. App Retainer, seçilen uygulamaların son kullandığınız durumlarına hızla geri dönmesine olanak tanıyarak çoklu görev deneyimini zenginleştiriyor. Motion Blur sayesinde, standart 60Hz ekranlarda dahi görsel geçişler daha pürüzsüz hale getiriliyor, böylece kullanıcıya yüzde 18,7 daha akıcı bir deneyim sunuluyor. Ayrıca gelişmiş çoklu pencere özelliği, aynı anda 12 uygulamayı aktif şekilde çalıştırabiliyor.

Bu yeniliklerin yanı sıra, FunTouch OS 14‘te yer alan birçok özellik, OriginOS 4’e de taşınacak. İlk olarak iQOO 12 serisi ve X100 amiral gemisi telefonlarda yer alması beklenen OriginOS 4, büyük bir heyecanla bekleniyor. Vivo’nun ayrıca konferansta kendi yapay zeka teknolojisini ve IoT cihazları için yeni işletim sistemini tanıtacağına dair söylentiler de var.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli