Uygun Fiyatlı Apple Vision Pro, İptal Edilmiş Olabilir: İşte Detaylar
Vision Pro’ya Rakip Geliyor: Sanal ve Karma Gerçeklik Başlığı Meta Quest 3 Piyasada!

Sıradaki içerik:

Vision Pro’ya Rakip Geliyor: Sanal ve Karma Gerçeklik Başlığı Meta Quest 3 Piyasada!

e
sv

Uygun Fiyatlı Apple Vision Pro, İptal Edilmiş Olabilir: İşte Detaylar

14 okunma — 28 Eylül 2023 15:08
WWDC 2023'te Apple'ın büyük bir sürprizle tanıttığı Vision Pro, bazı donanım ve tedarik engelleri ile mücadele ediyor. Dahası, ekonomik model olarak bilinen uygun fiyatlı Vision Pro'nun da rafa kaldırılmış olabileceği söylentileri ortaya çıktı. İşte bu konuda bilinenler.
uygun fiyatli apple vision pro iptal edilmis olabilir iste detaylar8908

Apple’ın WWDC 2023’te büyük bir coşkuyla duyurduğu karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro’nun piyasaya sürülmesini beklerken, bazı yeni gelişmeler söz konusu ürünün lansmanını gölgede bırakıyor. Duyurusundan bu yana etkileyici AR/VR başlığıyla ilgili pek çok tartışma yaşanmıştı, ancak son zamanlarda bu tartışmaların yoğunluğu azaldı. Son yayınlanan raporlar, hem Vision Pro hem de potansiyel olarak daha uygun fiyatlı bir versiyon için bazı tedarik zinciri sorunlarına dikkat çekiyor.

Vision Pro’da tedarik zinciri sorunları

Apple Vision Pro’nun sahip olduğu yüksek teknoloji ve yenilikçilikle adından sıkça söz ettirmesine rağmen, 3.500 dolarlık fiyat etiketi birçok potansiyel alıcı için caydırıcı bir faktör. Bu sebeple, önde gelen kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple’ın daha uygun fiyatlı bir model üzerinde çalışabileceği konuşulmuştu.

Ancak tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun son raporları, bu iddiaları tersine çeviriyor. Kuo’nun paylaşımlarında, donanım ve tedarik sıkıntılarına dikkat çekiliyor ve 2024 yılında üretilecek Vision Pro miktarının önceden tahmin edilenden yüzde 50 daha az olabileceği belirtiliyor. Bu durum, 1 milyon adetlik beklenen talebin karşılanmasını zorlaştırıyor. Kuo ayrıca, daha uygun fiyatlı bir Vision Pro modelinin 2025 yılında piyasaya sürülmesi planlarının da iptal edilmiş olabileceğini ifade ediyor.

Ek olarak, Kuo’nun analizine göre, Vision Pro 2’nin 2027’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak Apple’ın bu süre zarfında herhangi bir donanım güncellemesi sunmayacağına inanıyor. Kuo, Apple’ın maliyetleri azaltmadıkça, Vision Pro’nun satışlarında ciddi bir artış beklenmemesi gerektiğini vurguluyor. Bu durum, Vision Pro’nun, iPhone gibi kitlesel bir başarıya ulaşmasının biraz daha zaman alabileceğini gösteriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli