'Üç kafa' İle Doğan Bebek Doktorları Şaşkına Çevirdi

Hindistan'daki doktorlar, normal bir hamilelik geçirmesine rağmen bir kadının üç başlı bir bebek doğurmasından sonra şaşkına döndüklerini söylüyor.

Ensefalosel adı verilen nadir doğum kusuru, 11 Temmuz'da ülkenin Uttar Pradesh bölgesinde, Etah'daki bir sağlık merkezinde görüldü. Yakındaki bir köy olan Pilua'lı kadın, kafatasının arkasından oluşan iki büyük çıkıntısı olan kız çocuğunu doğurduğunda doktorlar şokta kaldılar. Doğum sırasında biriken aşırı acıdan sonra itiraf etti. Bijji Thakur doğumda hazırdı. Dedi ki: 'Kız çocuğunun üç başı vardı. Bir uzaylıya benziyordu. Merkez uygun tıbbi tesislerden yoksun olduğu için, kız şimdi doktorlara vücudunun iç kısımlarının ayrıntılı görüntülerini veren bir MRI geçirecekleri Etah Bölge Hastanesi'ne sevk edildi.

Etah Bölge Hastanesi Başhekimi Rajesh Thakur, doktorların MRG'den sonra 'kafaları' ayıracağını söyledi. Nadir olmasına rağmen, özellikle Afrika'da çok sayıda Ensefalosel vakası bildirilmiştir. Kusur, kafatasının bir kısmı düzgün şekilde oluşmamasından kaynaklanır. Ensefalosel tanısı alan bebeklerde yüzde 55 oranında olmasına rağmen, durum başka komplikasyonlara da neden olabilir. Hayatta kalanların yüzde 75'i zihinsel hastalık geliştirebilir. Mart ayında, Hindistan'daki cerrahlar başarılı bir şekilde iki kafalı bir bebek üzerinde 4 Mart'taki önceki adıyla, Jammu ve Keşmir eyaletindeki Sher-e-Kashmir Tıp Bilimleri Enstitüsü'nde (SKIMS) ameliyat yaptılar.

'Üç kafa' İle Doğan Bebek Doktorları Şaşkına Çevirdi

Endişesinin ardından tedavi edemeyeceği endişelendikten sonra babası onu canlı canlı gömmeye çalıştı ancak bebek daha sonra polis tarafından kurtarıldı. Amcası tarafından evlat edinildi. Ayrıca, beş aylık bir bebeğin, ülkenin Karnataka eyaletinin başkenti Bengalru'da ameliyattan sonra başının etrafında çıkıntıları vardı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

İyiler Hep Kazanır