Twitter'da sesli tweet nasıl gönderilir?

Sesli tweetler Twitter'ın en son özelliklerinden biridir ve iPhone'unuz varsa, bunları nasıl kullanacağınızı size gösterebiliriz. Uzun bir süre için, Twitter metin tabanlı bir hizmet oldu - hatta SMS ile tweets gönderebilirsiniz.

Ancak yıllar geçtikçe, işler gelişti ve GIF' leri, fotoğrafları ve videoları yayınlama becerisi kullanıcılara daha fazla esneklik sağladı. Daha yakın zamanda, Twitter mümkün uzun tweets göndermek için yapılan, ve mikro-blogging / sosyal ağ platformu na en son ek ses tweets göndermek için yeteneği - veya Twitter onları çağırır gibi sesli tweets.

Şu anda, özellik sadece iOS kullanıcıları için kullanılabilir, bu yüzden bir iPhone ile herkes online kendilerini ifade yeni bir yol vardır. Söyleyecek çok şeyiniz varsa onlar da mükemmeldir, ancak büyük metin dizileri yazma fikrinden hoşlanmayın. Fikir basit bir fikirdir: Telefonunuzun mikrofonunu kullanarak söylemek istediğiniz her şeyi kaydedebilirsiniz ve yalnızca sesli video olarak tweetlenebilir.

Varsayılan olarak, sesli tweetler 140 saniyeile sınırlıdır, ancak söylemek istediğiniz her şeyi iki dakika 20 saniyeye sığdıramıyorsanız endişelenmeyin. Kaydınız sınırı aşılırsa, Twitter otomatik olarak sizin için tweets bir dizi bölünür. Söylemek istediklerinizin daha etkileyici bir yolunu sunan bu harika özellik ile şu şekilde yola devam edebilirsiniz.

Twitter'da sesli tweet nasıl gönderilir?

1. Erişim tweet kaydı

Yapmanız gereken ilk şey, Twitter uygulamasının en son sürümünü yüklü olduğundan emin olmaktır. App Store'u açın, hesabınız için simgeye dokunun ve mevcut güncellemeleri alın. Şimdi Twitter uygulamasını çalıştırın ve yeni bir tweet oluşturmak için ekranın sağ alt yanındaki düğmeye dokunun. Kamera düğmesinin ve son görüntülerin yanında yeni bir mor soundwave düğmesi görmeniz gerekir – ilk kez göründüğünde, uygulamada vurgulanır.

Twitter'da sesli tweet nasıl gönderilir?

2. Bir tweet kaydedin

Soundwave düğmesine dokunduğunuzda, profil resminizi en üstte gösteren yeni ekrana ve en altta kırmızı kayıt düğmesine götürülürsünüz. Kayıt düğmesine ilk bastığınızda, Twitter uygulamasına mikrofonunuza erişmek için izin vermeniz gerekir – sadece Tamam'a basın - ve ardından kayıt hemen başlayacaktır.

Twitter'da sesli tweet nasıl gönderilir?

3. Kaydı duraklatma veya bitirme

Ne söylemeyi planladığınıza dair bir komut dosyanız yoksa, kaydı duraklatmak, düşüncelerinizi toplamak ve sonra devam etmek istediğinizi görebilirsiniz. Bu hiç de sorun değil: kayıt düğmesinin yerini alan duraklatma düğmesine basmanın yeterlidir. Yeniden kaydetmeye başlamaya hazır olduğunuzda, kayda bir kez daha dokunmanız gerekir. Kayıt olurken, 140 saniyenin ne kadarının kaldığını gösteren bir ilerleme çubuğunun dolduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca mikrofonunuz sesinizi aldıkça, profil resminizin etrafında titreyen dairelerin bir gösterge olarak göründüğünü de göreceksiniz.

Twitter'da sesli tweet nasıl gönderilir?

4. Önizleme ve sesli tweets sonrası

Yaptığınız bir kayıt la ilgili fikrinizi değiştirirseniz, istediğiniz zaman sol üstteki Cancel tuşuna basabilirsiniz. Ancak, kaydınız olanı göndermek istediğinizde, sağ üst teki Done'ye dokunun ve tweet kompozisyonu ekranına geri götürülürsünüz. Tweet kompozisyonu ekranına gömülü olan oynat düğmesini tıklatarak kaydettiklerini önizlemeyapabilir ve isterseniz yukarıdaki tanıtım veya açıklayıcı metin ekleyebilirsiniz. Mutlu olduğunuzda Tweet düğmesine basın

Twitter'da sesli tweet nasıl gönderilir?

5. Daha uzun sesli tweetler kaydetme

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, 140 saniye varsayılan daha uzun ses tweets göndermek mümkündür. Bu 'limit' ulaştığınızda sadece kayıt tutabilir ve Twitter bir iplik içine tweets kıracak. Konu kadar olabilir 25 tweets uzun, yani olabilir - teoride - ses 3.500 saniyeye kadar kayıt (sadece bir saatten az!) Bu gibi daha uzun tweet'leri kaydettiğinizde ve kaydı bitirmek için Bitti'ye dokunduğunuzda, iş parçacığı otomatik olarak oluşturulur. Sadece onları göndermek için Tweet All tuşuna bas.

6. Tweetleri dinleyin

Zaman tünelinize göz attığınızda, ses tweetlerini fark edebilirsiniz, çünkü üstte oynatma düğmesi olan büyük, düz renkli arka planda merkezi bir profil görüntüsü ne sahiptirler. Profil görüntüsü, tıpkı kayıt yaparken olduğu gibi animasyonludur ve oynatma oynatma düğmesine dokunmak kadar basittir. Sesli tweetler yalnızca iOS'a kaydedilebilirken, herhangi bir cihazda çalınabilir.

7. Ses tweetleri hakkında daha fazla

Sesli tweets hakkında not etmek için birkaç ekstra şeyler vardır. Birincisi, yalnızca 'orijinal tweet'lere eklenebilir, yani yanıtlarda kullanamazsınız veya bir şeyi retweetleyip yorum eklerseniz. İkincisi, profil resminizi değiştirirseniz, kayıt sırasında sahip olduğunuz resim hala görüntü olarak kullanılacaktır – yenilenmez.