Twitter, Mac masaüstü uygulamasını geri getiriyor

Mac masaüstü uygulamasını durdurduktan bir yıl sonra, Twitter, Apple'ın macOS 10.15 Catalina için Project Catalyst'i tanıttıktan sonra programı geri getirdiğini söylüyor . Neden geçen yıl uygulamayı devam ettirme kararı verdiğini açıkladı.

Mac masaüstü uygulamasını durdurduktan bir yıl sonra, Twitter, Apple'ın macOS 10.15 Catalina için Project Catalyst'i tanıttıktan sonra programı geri getirdiğini söylüyor . Neden geçen yıl uygulamayı bırakmaya karar verdiğini açıkladı.

Twitter, Apple'ın WWDC konferansı sırasında geçen hafta uygulamanın Catalina ile başlatılacağını ve bu yeni sürümün karanlık mod, klavye kısayolları, çoklu pencereler ve bildirimler gibi çeşitli özelliklere sahip olacağını söyleyerek duyurusunu yaptı .

Şubat 2018'de Twitter , sporadik güncellemelerden sonra uygulamayı Apple's App Store'dan aldı ve kişilerin web sürümünü kullanmasını tavsiye etti. Dün yayınlanmasında, orijinal Mac uygulamasının neden durdurulduğuna dair bir açıklama daha yaptı: iPhone uygulamasıyla ortaya çıkarken, Mac uygulaması “Twitter'ı mobil uygulamalarına giderek daha fazla odaklandı” ve şirket sadece ikisini koruyamadım.

Twitter, Project Catalyst ile mevcut iOS kod tabanlarını kullanabileceklerini ve masaüstleri için özellikler katacaklarını “gelecek yıllarda bu paylaşılan kod tabanını geliştirmeye devam ederken bakımımızı verimli tutar” dedi.