Twitter, dini gruplara karşı nefret söylemi konusundaki politikalarını güncelledi


Bugün Twitter , platformdaki nefret dolu davranışlarla ilgili kurallarını , daha özel olarak da uygunsuz davranışları ve herhangi bir dini gruba karşı insanlıktan çıkaran dili güncelledi.
Twitter, dini gruplara karşı nefret söylemi konusundaki politikalarını güncelledi

Bugün Twitter , platformdaki nefret dolu davranışlarla ilgili kurallarını , daha özel olarak da uygunsuz davranışları ve herhangi bir dini gruba karşı insanlıktan çıkaran dili güncelledi. Bu günden itibaren, bu gruplara karşı bu tür nefret söylemine benzeyen herhangi bir Tweet, bildirildiğinde sitenin yöneticileri tarafından derhal indirilecektir.

Bugünden önce gönderildiği bildirilen herhangi bir kural ihlali Tweetler silinmelidir. Bu Tweet'lerin silinmemesi, yeni kurallar uygulanmadan önce gönderinin tweetlendiği gerekçesiyle hesabın askıya alınmasına yol açmayacaktır.

Twitter, blogunda yeni politikaları ihlal eden bazı Tweet örnekleri sağladı. Bunlar aşağıda görülebilir:

Twitter

Bu gün ve yaşta, Twitter gibi büyük bir sosyal medya platformunda iletişimi ve iletişimi aktif olarak kontrol etmek ve düzenlemek kolay değildir. Medya firması tarafından yeni kuralların uygulanmasına değinen Twitter güvenlik ekibi şöyle yorum yaptı:

Hizmet verdiği küresel topluluk için Twitter oluşturmaya devam edeceğiz ve seslerinizin kurallarımızı, ürünümüzü ve nasıl çalıştığımızı şekillendirmeye yardımcı olmasını sağlamaya devam edeceğiz. ve bunu kurallarımız dahilinde nasıl ele aldığımızı. Twitter'ı herkes için daha güvenli bir yer haline getirmek için yaptığımız diğer çalışmalarla ilgili düzenli güncellemeler vermeye devam edeceğiz. 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.