Tüberküloz aşısı kanser hastalarında Alzheimer hastalığı oranlarını düşürür

Ancak sevilen bir kişinin Alzheimer hastalığı (AD) olduğunda, tatiller genellikle acı verici kayıp ve bozulma hatırlatıcıları haline gelir.

Tatiller aile zamanıdır. Ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar, teyzeler ve amcalarla yapılan festival toplantıları ömür boyu sürecek anılar yaratır. Ancak sevilen bir kişinin Alzheimer hastalığı (AD) olduğunda, tatiller genellikle acı verici kayıp ve bozulma hatırlatıcıları haline gelir. Şu anda, Alzheimer 65 yaşın üzerindeki her on kişiden birini etkilemektedir - bu rakam 2030'a kadar üç katına çıkması bekleniyor. Bir tedavi bulma ihtiyacı harika.

 

Şimdi bir umut ışığı olabilir. Kudüs İbrani Üniversitesi (HU) Mikrobiyoloji ve Moleküler Genetik Bölümü'nde Hervé Bercovier, Charles Greenblatt ve Benjamin Klein tarafından yönetilen bir araştırma ekibi, başlangıçta tüberküloz için geliştirilen ve yaygın olarak kullanılan Bacillus Calmette-Guérin (BCG) aşısının keşfetti mesane kanserini tedavi etmek için, Alzheimer'ı önlemek için etkili bir tedavi olabilir . Bulgularını PLOS ONE'da yayınladılar .

Önde gelen yazar Bercovier, "Mesane kanseri hastalarını BCG aşısı ile tedavi eden ülkelerin Alzheimer hastalığı prevalansının daha düşük olduğunu ancak düzgün bir şekilde analiz edilmediğini gösteren 1960'lara kadar uzanan veriler var."

Şimdiye kadar. Bercovier ve ekibi HU'nun Hadassah Tıp Merkezinde tedavi gören 1.371 mesane kanseri hastasını takip etti . Ortalama hasta yaşı 68 idi. Takip ziyaretleri sırasında 65 kanser hastası Alzheimer geliştirmişti. Tedavilerinin bir parçası olarak BCG almayanlar, Alzheimer gelişme riskini BCG ile tedavi edilen hastalara göre anlamlı derecede daha yüksekti:% 2.4'e kıyasla% 8.9 (44 hasta) (21). Ayrıca, genel (sağlıklı) popülasyonla karşılaştırıldığında, hiç BCG ile tedavi edilmeyen kişilerin, Alzheimer gelişimi için BCG ile tedavi edilenlerden 4 kat daha yüksek bir riski vardı.

Araştırmacıların Alzheimer'ı önleyen bir aşı geliştirmediklerini belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, paylaşılan Bercovier "çalışmamız, bağışıklık sistemimizin Alzheimer patogenezinde nasıl önemli bir oyuncu olduğunu ve bağışıklık sistemini modüle eden BCG aşısının nasıl etkili bir önleyici tedavi olarak kullanılabileceğini anlama yolunda önemli bir adımdır. sakatlanma durumu. "

Ve bu en iyi tatil hediyesi olacaktı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

İyiler Hep Kazanır