Tesla, güneş ve pil ile çalışan Vegas V3 Supercharger istasyonunu açtı

Tesla, Las Vegas Strip üzerinde bir V3 Supercharger istasyonu açıyor . Otomobil üreticisi , LINQ otelin High Roller dönme dolabının yanında bulunan en yeni şarj sitesi hakkında daha fazla ayrıntı içeren bir video yayınladı .

Sürücüler Tesla'nın 250 kW şarj kapasitesine sahip en yeni şarj cihazından faydalanabilir (5 dakikada uzun menzilli bir Model 3'e 75 mil ekleyen bir oran). Bu yılın başlarında açıklanan şirket, yeni nesil modelinin ortalama şarj süresini% 50 azaltabileceğini iddia ediyor .

Kurucu Elon Musk'in Supercharger istasyonlarını şebekeden çıkarmasözüyle paralel olarak , Las Vegas sitesi güneş ve pil gücünün birleşimine dayanacak. Bir güneş enerjisi dizisi gün boyunca bölgeye enerji verecektir ve Powerpack'ler geceleri enerji sağlayacaktır. İstasyonda toplam 24 durak ve 15 Duvar Konektörü bulunacak.

Yeni V3 sitesi günde 1,500 sahipe hizmet verecek - şehrin Süper Şarj istasyonlarının ayda ortalama 6,500 seans görmesi nedeniyle kapasitede önemli bir artış. Sin City, elektrikli araç mülkiyetinde hala San Diego ve Los Angeles gibi şehirlerin arkasında olsa da, 2016 ChargePoint raporunda satış için en hızlı büyüyen şehir olarak listeleniyor. Ve Tesla'nın Reno'daki Gigafactory 1'i ile Nevada'nın otomobil üreticisinin geleceğinde çok büyük bir rol oynayacağı açık.