Tesla Araçlarına Netflix ve Youtube Desteği Geliyor


Tesla'nın kurucusu Elon Musk, paylaştığı tweet’te Netflix ve Hulu’yu arabanın ekranında yayınlama yeteneğinin yolda olduğunu açıkladı. Böylelikle Tesla otomobillerde YouTube ve Netflix platformlarına erişim sağlanabilecek.
Tesla Araçlarına Netflix ve Youtube Desteği Geliyor

“Tesla'nızı durduğunuz anda YouTube ve Netflix’i seyredebileceksiniz! Rahat koltuklar ve surround ses sistemi sayesinde şaşırtıcı derecede sürükleyici, sinematik bir his uyandıracak" şeklinde bir açıklamada bulunan CEO Elon Musk, bu yılın başlarında YouTube'u eklediklerini hatırlatmıştı.

Tesla araçlarının özellikleri yeni işlevler kazanacak

Günümüzde sıra dışı olan birçok özelliği ile otomobil müşterilerini kendisine çekmeyi başaran Tesla, seyir keyfini artıracak hamleler yapmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Kendi resmi Twitter hesabı aracılığı ile bir açıklama yapan Elon Musk, bu konu hakkında şöyle konuştu:

“Yakında, arabanız durduğu zaman, YouTube ve Netflix yayını yapabilme kabiliyeti Tesla markanıza geliyor. Bu özellik, konforlu koltuklar ile çevresel ses düzeni sayesinde, inanılmaz bir şekilde sürükleyici ve sinematik bir havaya sahip.

Netflix ve Hulu'yu oynatabilmek için yazılım güncellemesi gönderecek Tesla şu anda gerekli olan HTML5'i desteklemiyor. Tesla'nın ekranları için olan yazılımın 10. sürümü bu yeteneği alacaktır diye düşünülüyor. Her geçen gün daha interaktif hale gelen Tesla'da, araç durmadan veya oto-pilota geçmeden bu yazılımların açılmadığını hatırlatalım.

"Araçta hareket halindeyken tam otomatik sürüş düzenleycilerinin açık olduğu onaylanırsa Netflix, YouTube ve Hulu'ya erişim veririz" ifadelerini kullanan Musk, böylelikle güvenlik tedbirini elden bırakmamış oluyor. Bakalım oyunlarla ve video hizmetleriyle donatılan Tesla ne kadar başarılı olacak, zamanla göreceğiz.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.