Tartışılan WhatsApp'ın yeni Hizmet Sözleşmesi 15 Mayıs'ta yürürlüğe girecek


WhatsApp, bu senenin ilk haftalarında yenilenmiş Hizmet Şartları ve saklılık politikası üstüne bir olay yarattı; birtakım kullanıcılar, Facebook'a WhatsApp bilgilerine erişim sunarak saklılıklerini ihlal ettiğine inandılar.
Tartışılan WhatsApp'ın yeni Hizmet Sözleşmesi 15 Mayıs'ta yürürlüğe girecek

WhatsApp, bu senenin ilk haftalarında yenilenmiş Hizmet Şartları ve saklılık politikası üstüne bir olay yarattı; birtakım kullanıcılar, Facebook'a WhatsApp bilgilerine erişim sunarak saklılıklerini ihlal ettiğine inandılar. Hullabaloo o kadar çoktu ki, WhatsApp yeni şartlarının yürürlüğe girdiği tarihi ertelemek mecburiyetinde kaldı. Şimdi, yeni raporlar, kuralların yürürlüğe gireceği bir potansiyele işaret ediyor.

WhatsApp'taki gelişmeleri kapsamlı bir şekilde takip eden blog WABetaInfo yönünden hazırlanan bir rapora göre , WhatsApp'ın yeni Hizmet Şartları 15 Mayıs 2021'de yürürlüğe girecek.

Blog sitesi, yeni politikanın mesajlaşma platformuna getireceği farklılıklari aktaran uygulamadan bir dizi ekran görüntüsü paylaştı. Blog sitesi, Android 2.21.4.13 amacıyla yeni WhatsApp beta sürümünde WhatsApp'ın yeni bir bilgilendirici ikaz ile kullanıcılarla iletişimi ilerletmek amacıyla çalıştığını söyledi.

Blog sitesi yönünden paylaşılan ekran görüntülerinde şirket, kullanıcıların şahsi konuşmalarını uçtan uca şifreli bulunduğu amacıyla okuyamadığını ya da dinleyemediğini söylüyor. Şirket, kullanıcıların işletmelerle sohbet etmesini de kolaylaştırıyor. Blog sitesi, çözüm sağlayıcıların işletmelerin müşterilerine daha iyi hizmet vermelerine izin verdiğini belirtti. Fakat işletmelerle sohbet etmek isteğe bağlıdır. 

İkinci ekran görüntüsünde WhatsApp, bilgileri nasıl işlediği ve işletmelerin Facebook araçlarını kullanarak kullanıcıların bilgilerini nasıl yönetmekte bulunduğu dahil olmak üzere platformunun nasıl çalıştığı ile ilgili daha çok bilgi sağladığını söylüyor.

WhatsApp, ekran görüntüsünde "Şartlar 15 Mayıs 2021'de yürürlüğe girecek. Bu tarihten sonra WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek amacıyla lütfen bu şartları kabul edin" dedi. Bununla birlikte, WhatsApp şimdilik bu hususta resmi bir açıklama yapmadı. Yani, şimdilik tek yapabileceğimiz, şirketin bu hususta bir açıklama yapmasını beklemek.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.