Samsung Galaxy S24'ün Olası Tasarımı Sızdırıldı!
Raspberry Pi 5 Duyuruldu: Serinin Şimdiye Kadarki En Güçlü Modeli!

Sıradaki içerik:

Raspberry Pi 5 Duyuruldu: Serinin Şimdiye Kadarki En Güçlü Modeli!

e
sv

Samsung Galaxy S24’ün Olası Tasarımı Sızdırıldı!

16 okunma — 29 Eylül 2023 14:18
Gelecek yılın merakla beklenen lansmanlarından Samsung Galaxy S24'ün tasarım detayları sızdırıldı. Yeni modelin nasıl bir görünüme sahip olacağına dair yüksek kaliteli görseller internete düştü. İşte Galaxy S24 hakkında bilinenler.
samsung galaxy s24un olasi tasarimi sizdirildi8993

2024’ün en çok merak edilen akıllı telefon modelleri arasında başı çeken Samsung Galaxy S24 serisi için lansman tarihi yaklaştıkça, sızıntılar da artıyor. Şimdi de Galaxy S24’e dair yüksek çözünürlüklü bir görsel ortaya çıktı, ve bu görsel oldukça güvenilir bir kaynaktan geliyor.

Galaxy S24’ün Olası Tasarım Detayları Sızdırıldı

Samsung, Galaxy S serisi telefonlarını genellikle Şubat ayında tanıtmayı tercih ediyor. Ancak en yeni raporlar, bu lansmanın planlanandan daha erken bir tarihe alındığını gösteriyor. Hatta Galaxy S24, S24+ ve S24 Ultra‘nın tanıtımının önümüzdeki Ocak ayında yapılması bekleniyor.

Ortaya çıkan görsellere göre, Galaxy S24 serisinin temel modeli olan S24, önceki modeline oldukça benziyor. Ancak bazı minör değişiklikler de göze çarpıyor. Örneğin, arka tarafta yer alan LED flaşın yerinin değiştirildiğini, ilk kameranın yanından, ilk ve ikinci kamera arasına taşındığını görmekteyiz. Ayrıca telefonun arka yüzünde, kamera modülü için ayrı bir çıkıntının olmadığı düz bir tasarım benimsenmiş.

Samsung Galaxy S24'ün Olası Tasarımı Sızdırıldı!

Ön yüzde ise, Galaxy S23 serisinde gördüğümüz kavisli köşelerin artık düz bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Bu değişiklik, bazı kullanıcılar için telefonun ergonomisini etkileyebilir. Ayrıca Galaxy S24‘ün ön yüzünde düz bir ekran ve üzerinde minik bir selfie kamerası deliği bulunacağı öngörülüyor.

Galaxy S24’ün Muhtemel Özellikleri

Samsung’un yeni Galaxy S24 serisinin tüm modellerinde parlaklığı 2.500 nit’e kadar çıkabilen OLED ekranlar kullanması bekleniyor. Üst seviye model olan Galaxy S24 Ultra’nın titanyum bir gövdeyle gelebileceği söylentiler arasında. Yeni serideki telefonların QHD+ LTPO 120Hz OLED ekranlara, IP68 sertifikasına, stereo hoparlörlere ve 5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC ve USB Type-C gibi bağlantı seçeneklerine sahip olacağı düşünülüyor.

Galaxy S24’ün, kutusundan Android 14 işletim sistemiyle çıkacağına dair bilgiler var. Galaxy S24 ve Galaxy S24+ modellerinin 12GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı ile gelmesi beklenirken, Galaxy S24 Ultra’nın 16GB RAM ile 1TB veya 2TB depolama seçenekleriyle sunulabileceği konuşuluyor. Amiral gemisi modelinin, acil durumlar için iki yönlü uydu bağlantısını da destekleyebileceği belirtiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli