Oyuncular İçin Müjde: Starfield İçin Türkçe Yama Yayınlandı!
Parkinson Hastalığı İçin Yeni Bir Umut: Kök Hücre Tedavisi

Sıradaki içerik:

Parkinson Hastalığı İçin Yeni Bir Umut: Kök Hücre Tedavisi

e
sv

Oyuncular İçin Müjde: Starfield İçin Türkçe Yama Yayınlandı!

18 okunma — 04 Eylül 2023 12:20
Bethesda'nın uzay temalı RPG oyunu Starfield, artık Türkçe yama desteği sunuyor. Yeni yayınlanan bir mod ile oyuncular, Starfield'ı Türkçe olarak oynayabilecekler. İşte ayrıntılar.
oyuncular icin mujde starfield icin turkce yama yayinlandi7145

1 Eylül’de erken erişime sunulan ve 6 Eylül‘de Xbox Game Pass kullanıcılarına tanıtılacak olan Starfield, oyuncuların büyük beklentisi altında. Ancak oyunun Türkçe dil desteği olmaması, pek çok oyuncu için bir eksiklik olarak ortaya çıktı. Ama artık bu soruna bir çözüm bulundu. Starfield için üçüncü parti geliştirilen Türkçe yama, oyuncuların kullanımına sunuldu. Bu makine çevirisiyle hazırlanan yama ile Starfield deneyiminizi Türkçe olarak yaşayabilirsiniz.

2023’ün Gözde Oyunu Starfield, Artık Türkçe!

Starfield için beklenen Türkçe yama nihayet NexusMods üzerinden kullanıma sunuldu. Ancak bu yamanın makine çevirisi ile hazırlandığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle bazı çevirilerde eksiklikler veya hatalar olabileceğini unutmamanız gerekiyor. Ayrıca bu Türkçe yama, Github’da da yayımlanarak oyuncuların çeviriye katkıda bulunmalarına olanak tanınıyor.

Starfield’e Türkçe Yama Çağrısı!

Starfield oyunu, oyunseverlere birçok dilde oynama imkanı sunuyor. Şu anda oyun, arayüz ve altyazı olarak İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Lehçe, Portekizce (Brezilya) ve Çince dillerini desteklemekte. Seslendirme konusunda ise İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Japonca seçenekleriyle geliyor. Ayrıca Bethesda, Starfield’a Arapça ve Korece dil desteklerinin yakında ekleneceğini de duyurdu.

Ancak Türkiye’deki oyuncu topluluğu, oyunun Türkçe dil desteği sunmamasına tepki gösterdi. Bu bağlamda başlatılan Change.org üzerindeki Türkçe yama kampanyası, şu ana kadar 11.000’den fazla destek aldı. Bethesda’dan bu konuda herhangi bir resmi yanıt gelmese de, oyuncuların taleplerini yüksek sesle dile getirmeye devam ettiğini görüyoruz.

Eğer siz de Starfield’ı Türkçe olarak deneyimlemek isterseniz, buradan yamayı indirerek oyununuzu Türkçeleştirebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli