Overwatch'ın Rol Kuyruğu sistemi hakkında bilmeniz gereken her şey

Overwatch geliştirme ekibi Role Queue adlı oyuna yeni bir eşleştirme sisteminin geleceğini açıkladı. Bu yeni sistem, oyunun neredeyse her şekilde nasıl oynandığını büyük ölçüde değiştirecek, ancak bunun sizin için ne anlama geldiği kafa karıştırıcı olabilir.

Peki, Rol Sırası nedir?

Overwatch Genel Test Bölgesinde Rol Sırası için geçerli kullanıcı arayüzü.

Overwatch her zaman düzensiz miktarda rol seçerek ortodoks olmayan takım kompozisyonları yaratabileceğiniz bir oyundur. Genellikle insanlar iki hasar kahramanı, iki tank ve iki destek olan "2-2-2" biçimine sadık kalırlar. Ancak son zamanlarda oyuncular, üç tank ve üç destek ("GOATS" olarak bilinir) veya üç hasar veren satıcı, bir solo tank ve iki destek ("üçlü DPS") gibi garip kombinasyonlardan yararlanan ekip kompozisyonlarının daha iyi olduğunu keşfetti. eşit oranda dengelenmiş bileşimlerden daha geniş bir aralıkta. Blizzard bunu denge değişiklikleriyle düzeltmeyi denemiş olmasına rağmen, çok iyi çalışmadı. Dolayısıyla, yeni bir strateji deniyor: Rol Sırasının uygulanması.

Rol Sırası, oyuncuların bir oyun aramadan önce hangi rolü oynayacaklarını seçmelerini sağlar . Daha sonra bir eşleşme bulduğunda, rollerini de oynayan diğer bir oyuncu ve diğerlerinin her biri için iki oyuncu ile eşleştirilirler. Bu, ekibinizdeki altı oyuncunun kompozisyonunu dengeleyen rollere sahip olmasını sağlar. Rol Kuyruğu, hem Hızlı Oynatma hem de Rekabetçi Oynama'da etkin olacaktır.

Yani, bir örnek olarak, ben bir tank oyuncusuyum o yüzden ben oynadığımda tank rolünü seçeceğim. Maçıma girdiğimde yanımda başka bir tank oyuncusu, iki hasar oyuncusu ve iki destek oyuncusu olacak. Oynadığın kahramanı değiştirebilirsin , ama seçtiğiniz rolün içine giren bir kahramanı oynamak zorundasın.

Ek olarak, rekabetçi sıralama sisteminin tasarlanma şekli Rol Sırasına göre değişecektir. Sadece bir rekabet derecesine sahip olmak yerine, şimdi üçünüz olacak ve her biri seçtiğiniz role dayanıyor. Bu nedenle, bir rolde yüksek dereceli bir oyuncu ve diğer rolde düşük dereceli bir oyuncu olmak mümkündür. Yerleşim eşleşmelerini yaptığınızda , normal 10 oyun yerine başlangıçtaki sıranızı almak için şimdi her rolde beş farklı oyun oynamak zorunda kalacaksınız .

Sonunda, Blizzard rol seçme alışkanlıklarını değiştirmen için bazı teşvikler uyguluyor. Bazen belirli bir rol olarak oynamak size bir ganimet kutusu kazandırır ve üç rolün hepsinde de iyi bir sıralama elde ederseniz, alıştığınızdan daha fazla rekabet puanı elde edersiniz (yalnızca bir rolde kalmak daha az elde edeceğiniz anlamına gelir).

Rol Sırası ne zaman geliyor?

Rol Sırası ne zaman geliyor

Rol Kuyruğu şu anda yalnızca PC’de bulunan Overwatch’ın Ortak Test Bölgesi sunucularında test etmek için hazır durumda. Testin Ağustos 13'e kadar sürmesi planlanıyor. Ardından Blizzard, 13 Ağustos - 1 Eylül arasında süren tüm platformlarda canlı sunucular için bir Role Queue Beta Sezonu başlatacak. 1'in kilidini açmak için rekabetçi puanlar kazanmak mümkün olacak. Bu test sırasında altın bir silah, ancak oyuncuların beta sezonunda biriktirdikleri istatistikler yalnızca sınırlı bir süre için geçerli olacak ve genel rekabet istatistiklerine sayılmaz.

Rol Sıra ayrıca Blizzard'ın profesyonel Overwatch espor liginde olan Overwatch Ligine geliyor . Ancak, profesyonel oyuncular bundan daha önce erişebilecekler, lig için 2-2-2 rol kilitlemesi dördüncü etabın başında başlıyor, yani 25 Temmuz Perşembe.

Rol Kuyruğu Overwatch için ne anlama geliyor?

Rol Kuyruğu Overwatch için ne anlama geliyor

Rol Kuyruğu, daha iyi ve daha organize bir oyun deneyimine yol açacak umut verici bir beklenti olsa da, bu büyük değişiklik, hem topluluk hem de Blizzard'ın kendisi için önemli bir düzenleme gerektirecektir. Pek çok kahraman 2-2-2 bağlamında iyi oynamaz ve yeniden dengelenmesi gerekir.

Blizzard bunu anlıyor ve Role Queue ile birlikte test edilmek üzere Açık Test Bölgesi sunucularında bazı denge değişikliklerini başlatmaya başladı bile. Bunlardan en önemlisi, Brigitte'nin daha etkili bir şifacı haline getirilmesi ve Reinhardt'ın pasif bir geri tepme direnci elde etmesidir, ancak PTR Yama Notlarını ziyaret ederek tüm kahramanlar için planlanan tüm denge değişikliklerini okumalısınız . Yama Notlarında listelenen değişikliklerin, oyunu yeni format için tamamen dengelemek için yeterli olması muhtemel değildir, ancak umarım iyi bir başlangıç ​​olurlar.

Topluluk açısından bakıldığında, oyuncuların oyun içi roller arasında geçiş yapamayacakları gerçeğine zihinsel olarak uyarlamaları gerekir ve bunun yerine sadece seçtikleri roldeki kahramanlar arasında geçiş yapabilirler. Bu, bazıları için sinir bozucu gelebilir, özellikle Overwatch'ın kuruluşundan bu yana yapabileceğiniz bir şey olduğundan, ancak yeni kurallar fikrine ne kadar erken alışırsanız, o anda sizi en kısa sürede rahatsız etmeyeceklerdir. potansiyel olarak tavrınızı mahvetmek.

Senin düşüncelerin

Rol Sırası sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunun Overwatch için iyi bir şey olduğunu mu düşünüyorsun, yoksa oyunu daha kötü hale getireceğini mi düşünüyorsun?