Nvidia Super RTX çıkış tarihi, haberleri ve söylentileri

Nvidia Turing , neredeyse bir yıldan beri var, ilk olarak Ağustos 2018'de geri döndü ve Eylül ayında piyasaya sürüldü. Ayrıca, popüler grafik kartlarıyla (GPU'lar) rekabet etmesi amaçlanan AMD Navi grafik kartları karşısında , Nvidia, mevcut RTX serisinin 'Süper' sürümlerini açığa çıkarmaya hazırlanıyor.

Nvidia Turing , neredeyse bir yıldan beri var, ilk olarak Ağustos 2018'de geri döndü ve Eylül ayında piyasaya sürüldü. Ayrıca, popüler grafik kartlarıyla (GPU'lar) rekabet etmesi amaçlanan AMD Navi grafik kartları karşısında , Nvidia, mevcut RTX serisinin 'Süper' sürümlerini açığa çıkarmaya hazırlanıyor.

Biz ilk önce, geri Mayıs ayında bu Nvidia'nın 'Süper' RTX grafik kartları duymuş Computex 2019 sırasında, Takım Yeşil bir şifreli fragman videosu yayınlandı konmamış bir 'Süper' GeForce ürün için. Bununla birlikte, Computex herhangi bir GeForce GPU'sunun ipucu olmadan gelip gittiğinde , AMD Radeon RX 5700 XT ve RX 5700'ü gösterdiğinde bu kartların E3 2019'da görüneceğini varsaydık .

Ne yazık ki, E3 2019'da tartışmalı bir açıklama yapmak yerine, bu 'Süper' GeForce kartının aslında tüm RTX serisini kapsayacağını gösteren sızıntıları görmeye başladık - RTX 2060'tan RTX 2080 Ti'ye. Ayrıca Nvidia Super RTX programının 21 Haziran'da yapılacak bir duyuru ile Temmuz ayı ortasında çıkacağına dair dedikodular görmeye başladık , ancak o gün de geldi ve söylentilerle beş 'Süper' GPU'dan hiçbirinin işareti bile olmadı.

Öyleyse, şu anda tonlarca somut Nvidia Super RTX bilgisine sahip değiliz. Bununla birlikte, yıllardır PC bileşenlerini takip ediyoruz, bu yüzden tüm spekülasyonları, söylentileri ve sınırlı haberleri bir noktada bir araya getirmek için uzmanlığımızı kullandık. Yolumuza gelen herhangi bir Nvidia Super RTX haberiyle güncelleyeceğimiz için bu sayfanın yer işareti koyduğunuzdan emin olun.

 

Nvidia Super RTX

Nvidia Super RTX çıkış tarihi


Nvidia Super RTX ekran kartlarının henüz resmi olarak açıklanmadığı için resmi bir çıkış tarihimiz yok. Nvidia Super RTX kartlarının 21 Haziran'da açıklanacağına dair söylentiler duyuyorduk ama bu hiç olmadı. Yine de umut var: Videocardz’dan çıkan son söylentilere göre , onları temmuz ayının ortalarında sokağa çıktıklarını göreceğiz.

Yine de, bunlar onaylanmamış söylentiler olduğu için, onları bir tuz tuzu ile alırdık. Gerçekte, bu Nvidia Süper RTX kartlarının ne zaman sokağa çarpacağını, hatta Nvidia duyuru yapana kadar ne kadarının olacağını bilemeyiz.

Bildiğimiz şu ki, bu kartların muhtemel olarak gerçek ve işlerinde, artık WccfTech ve Tom's Hardware Germany gibi saygın kaynaklardan gelen çok sayıda destekleyici raporla birlikte.

Nvidia Süper RTX fiyatı


Nvidia, henüz net bir şekilde fiyat bilgisini paylaşmadı, ama sokaktaki söz, Nvidia GeForce RTX serisinin 'Süper' yinelemelerinin, özellikle AMD'nin Navi kartlarının çok rekabetçi fiyat etiketlerine sahip olması nedeniyle mevcut dizilime büyük ölçüde düşeceği yönünde. . Sonuç olarak, önceki RTX kartları fiyattan düşecek.

Örneğin, Nvidia GeForce RTX 2080 Super, var olan Nvidia GeForce RTX 2080 ile aynı maliyete mal olacak. Sözü geçen Nvidia GeForce RTX serisi için fiyatlandırmaları aşağıda listeledik:

  • Nvidia GeForce RTX 2080 Ti: 1,199 Dolar (1,600 ABD Doları) 
  • Nvidia GeForce RTX 2080: 799 ABD Doları (749 £, 1.199 ABD Doları) 
  • Nvidia GeForce RTX 2070: 599 ABD Doları (569 £, 899 ABD Doları) 
  • Nvidia GeForce RTX 2060: 349 ABD Doları (599 ABD Doları)

Nvidia Süper RTX fiyatı

Nvidia Super RTX özellikleri


Nvidia'dan ilk 'Süper' alayını ilk gördüğümüzde, aylardır söylenti verilen video belleği (VRAM) hız artışı olduğunu varsaydık. Bu, hafıza bant genişliğinde saniyede 14 Gigabit'ten (Gbps) 16Gbps'ye kadar - küçük ama etkili bir çarpma olabilir.

Bununla birlikte, Wccftech haziran ayında yaptığı sızıntıyla ortaya çıktığında, Nvidia GeForce RTX 2060'tan RTX 2080 Ti'ye kadar her kartın büyük miktarda özel bir darbe alacağını öne sürdü ve dikkat çekmek zorunda kaldık.

Buradaki fikir, RTX 2080 Ti'nin, mevcut amiral gemisinin bir fiyat indirimini görmesiyle tamamen yeni (ve şu anda belirtilmemiş) bir GPU alacağı, 1.199 $ (1.099 £, 1.899 $) fiyat noktasını alacağı yönünde. Bu GPU'nun ne olacağını bilmiyoruz, kimse bilmiyor, ancak Wccftech sızıntısı, bunun sadece kısaltılmış bir Quadro GPU olmadığını gösteriyor.

Bu sızıntı aynı zamanda Nvidia GeForce RTX 2080'in RTX 2080 Ti GPU'su alacağı ve 11GB'a kadar bir VRAM'a çarparak RTX 2080 Ti'nin etkin bir şekilde kendisini alacağı anlamına da geliyor.

Bununla birlikte, daha sonra Toms Hardware Germany'den bir video, RTX 2080 Ti'nin yeni Nvidia Super RTX programında yer almayacağını belirtti. Bunun yerine, Nvidia GeForce RTX 2080 Super ile en üste çıkacak ve bu daha önce bahsettiğimiz VRAM hız artışı ile birlikte 2.944'ten 3.072 CUDA çekirdeğine yükselecek.

  • Nvidia GeForce RTX 2080 Super: 3,072 CUDA çekirdekleri, 8GB GDDR6 @ 16Gbps
  • Nvidia GeForce RTX 2070 Super: 2,560 CUDA çekirdeği, 8GB GDDR6 @ 14Gbps
  • Nvidia GeForce RTX 2060 Super: 2,176 CUDA çekirdeği, 8GB GDDR6 @ 14 Gbps
 

Ancak, burada ilginç olan şey, bunların hepsinin, bunların üzerindeki GPU'ların mevcut Nvidia Turing ürün yığındaki parçalanmış versiyonları. Sadece bu değil, sadece 6GB GDDR6 olan RTX 2060, 8GB'a kadar bir çarpma görerek geleceğe yönelik daha fazla çerçeve koruması sağlar.

Günün sonunda, ikisi de doğrulanmamış sızıntılardır ve ikincisinin daha inanılır olduğunu düşünürken, kesin olarak kesin olarak bilemeyiz. Ayrıca, bu sızıntıların her ikisi de gerçekleşmemiş olan 21 Haziran tarihli bir açıklamayı önerdi. Yine de, Nvidia RTX Super'in bir Temmuz sürümünün çıkacağına dair umutlarımız var.