Nintendo Switch 2'nin Işlemci Detayları Ortaya çıkmış Olabilir
Polaroid’in en yenilikçi şipşak fotoğraf makinesi tanıtıldı

Sıradaki içerik:

Polaroid’in en yenilikçi şipşak fotoğraf makinesi tanıtıldı

e
sv

Nintendo Switch 2’nin işlemci detayları ortaya çıkmış olabilir

22 okunma — 10 Eylül 2023 11:08
Nintendo Switch 2'nin işlemcisi hakkında yeni detaylar sızdırmalara konu oldu. Yeni el konsolu, 8 çekirdekli MediaTek işlemciye ve Nvidia GPU'ya ev sahipliği yapacak gibi görünüyor.
nintendo switch 2nin islemci detaylari ortaya cikmis olabilir7659

2017’de lanse edilen ve büyük bir satış başarısı elde eden Nintendo Switch’in ardılı için çalışmalar başladı. Bu bağlamda, Nintendo Switch 2 hakkında bir süredir çeşitli sızıntılar alıyorduk. En son elde edilen bilgilere göre, yeni nesil konsolun işlemcisi de belirlenmiş olabilir.

Nintendo Switch 2’nin işlemci bilgileri sızdırıldı

Yeni Nintendo Switch 2 hakkında çıkan söylentilere göre, geliştirici kitleri yetkililere sunulmuş durumda. En son elde edilen bilgilere göre, yeni konsol, 2 Cortex-A4, 2 Cortex-A720 ve 4 Cortex-A520 çekirdeği barındıran MediaTek işlemci ile donatılacak.

Önceki sızıntılarda, Switch 2’nin Nvidia’nın özel Tegra T239 “Drake” işlemcisini kullanacağına dair bilgiler vardı. Fakat bu bilgilerin üzerinden oldukça zaman geçti ve bu platformun teknolojisi artık eski kalmış olabilir. Zira T239‘un temeli olan Tegra Orin çipi 2018 yılında piyasaya sürülmüştü. Nintendo Switch 2‘nin 2024’ün ikinci yarısında çıkacağına dair tahminler var.

Nintendo Switch 2'nin işlemci detayları ortaya çıkmış olabilir

16GB RAM ve geriye dönük oyun desteği

Eğer bu iddialar gerçeği yansıtıyorsa, MediaTek işlemciye sahip Switch 2, önceki modeline göre büyük bir ilerleme kaydedebilir ve performans anlamında PlayStation 5 ve Xbox Series S seviyelerine yaklaşabilir. Ayrıca, yeni konsolun Nvidia’nın Ada Lovelace mimarisine dayalı 12-16 SM arasında bir GPU, 12-16GB RAM ve Tegra X1 ile geriye dönük oyun uyumluluğu sunması bekleniyor.

Bu sızdırılan bilgilerin doğruluk payı henüz bilinmiyor ve Nintendo Switch 2‘nin özellikleri Nintendo tarafından resmi olarak doğrulanmadı. Ancak, eğer bu sızıntılar doğruysa, Switch 2 piyasada büyük bir oyuncu olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli