MIUI 14, Uygulama Tabanlı Yenileme Hızıyla Geliyor!
ABD’nin Geliştirdiği Radar Teknolojisi, Ahşap Dronları Bile Algılıyor!

Sıradaki içerik:

ABD’nin Geliştirdiği Radar Teknolojisi, Ahşap Dronları Bile Algılıyor!

e
sv

MIUI 14, Uygulama Tabanlı Yenileme Hızıyla Geliyor!

15 okunma — 11 Ekim 2023 12:01
Xiaomi, Android 14 sürümü için uzun süredir beklenen bir özelliği kullanıcılara sunmaya başladı. Artık kullanıcılar, uygulama bazında yenileme hızını seçme olanağına sahipler.
miui 14 uygulama tabanli yenileme hiziyla geliyor9928

Xiaomi’nin MIUI 15 ve Android 14 üzerindeki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan MiOS geçiş iddiaları, MIUI 14’ün son olabileceği spekülasyonlarını gündeme getirdi. Tüm bu belirsizliklerin ortasında Xiaomi, MIUI 14’le uyumlu cihazlar için heyecan verici bir özellik sunuyor: Uygulama bazında yenileme hızı ayarlama.

Uygulama Özelinde Yenileme Hızı Ayarlama

Son bilgilere göre Xiaomi, Xiaomi 12S Pro modeli için Çin’de yeni bir güncelleme yayınlamış. Bu güncelleme notlarında Ağustos 2023 güvenlik yamasından bahsedilse de, kullanıcılar tarafından yeni bir özellik keşfedildi. Çoğu Android uygulaması, telefonlar yüksek yenileme hızlarını desteklese de genellikle 60 Hz yenileme hızında çalıştırılıyor. Bu durum bazen grafik yırtılmalarına neden olabiliyor.

MIUI 14, Uygulama Tabanlı Yenileme Hızıyla Geliyor!

Yeni eklenen bu özellik sayesinde kullanıcılar, uygulamaların 120Hz yenileme hızında çalışmasını zorlayabilecekler. Bu yeni ayar, ”Ayarlar/Yenileme hızı” menüsündeki ”Yüksek yenileme hızı kullanan uygulamalar” bölümü altından erişilebilir hale getirildi. Bu bölüme girdiğinizde cihazınızdaki tüm uygulamaların listesiyle karşılaşacaksınız ve her bir uygulama için yenileme hızını özelleştirebileceksiniz.

Bu özellik yakın zamanda diğer Xiaomi cihazlarına da gelmesi bekleniyor. Ancak bazı kaynaklar, bu özelliğin MIUI 15’in bir özelliği olabileceğini belirtiyor. Xiaomi’nin bu özelliği tüm cihazlarına getirip getirmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Bu nedenle, kullanıcıların bu yenilikten faydalanabilmeleri için bir süre daha beklemeleri gerekebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli