Microsoft, Xbox Mobile Store'u Yakında Açıyor: İşte Ne Beklememiz Gerekiyor
Vivo, 1 Kasım’da Kritik Açıklamalarla Geliyor!

Sıradaki içerik:

Vivo, 1 Kasım’da Kritik Açıklamalarla Geliyor!

e
sv

Microsoft, Xbox Mobile Store’u Yakında Açıyor: İşte Ne Beklememiz Gerekiyor

31 okunma — 17 Ekim 2023 09:23
Uzun zamandır konuşulan Xbox Mobile Store için nihayet resmi bir tarih belirlendi. Microsoft'un mobil oyun platformu yakın zamanda oyuncularla buluşacak. İşte bu konudaki son gelişmeler.
microsoft xbox mobile storeu yakinda aciyor iste ne beklememiz gerekiyor10503

Microsoft, mobil oyun pazarına büyük bir adımla giriş yapmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır söylentiler arasında olan Xbox Mobile Store hakkında nihayet resmi açıklamalar gelmeye başladı.

Xbox Mobile Store ne zaman gelecek?

Geçtiğimiz aylarda Xbox lideri Phil Spencer, mobil platformda da etkin bir şekilde var olmak istediklerini ve bir mobil oyun mağazası üzerine odaklandıklarını belirtmişti. Bu vizyonun, Activision-Blizzard satın almasının tamamlanmasını beklediği de konuşuluyordu. Bu büyük anlaşma, 68,7 milyar dolarlık bir bütçeyle tamamlandı.

The Verge’in deneyimli yazarı Tom Warren’ın katıldığı Iron Lords Podcast programında, Microsoft’un Xbox Mobile Store için gelecek yılı hedeflediğini aktardı. Yeni mağazanın hangi oyunları destekleyeceği veya hangi özelliklere sahip olacağı henüz net değil.

Warren, ”iPhone 15 Pro ile Resident Evil Village gibi konsol kalitesinde oyunların mobilde sunulduğunu gördük. Artık sadece bulut tabanlı değil, aynı zamanda yerel olarak çalıştırılabilen oyunların da mobilde büyük bir potansiyeli olduğuna inanıyorum.” şeklinde konuştu. Ayrıca, Activision Blizzard’ın sahip olduğu popüler mobil oyunlarla (Diablo Mobile, Call of Duty: Mobile ve Candy Crush Saga gibi) Microsoft’un mobil oyun pazarındaki yerini sağlamlaştıracağına işaret etti.

Xbox Cloud Gaming‘in de bu rekabette etkili olacağını belirten Warren, Microsoft’un mobil oyun pazarına iddialı bir giriş yapacağını ifade etti. Fakat daha spesifik bilgilere ulaşabilmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli