Lenovo Legion Go Teknik Özellikleri Ve Özellikleri Sızdırılan Görsellerde Ortaya Çıktı
Lamborghini Süper Elektrikli Lanzador Tanıtımını Yaptı

Sıradaki içerik:

Lamborghini Süper Elektrikli Lanzador Tanıtımını Yaptı

e
sv

Lenovo Legion Go Teknik Özellikleri ve Özellikleri Sızdırılan Görsellerde Ortaya Çıktı

12 okunma — 19 Ağustos 2023 10:39
Bir süredir Lenovo'nun, Lenovo Go adında yeni bir taşınabilir oyun konsolu üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Ancak cihazın ilk görselleri sonunda internete sızdı.
lenovo legion go teknik ozellikleri ve ozellikleri sizdirilan gorsellerde ortaya cikti5959

Lenovo daha önce elde taşınabilir prototiplerle ilgilenmiş olsa da, bu, piyasaya hazır birinci sınıf bir taşınabilir oyun cihazını tanıtacakları ilk deneyim olabilir.

Lenovo Go’nun Söylentilere Göre Özellikleri Sızdırılan Lenovo Go el konsolu görselleri, cihazın Nintendo Switch OLED’ye oldukça benzediğini gösteriyor. Özellikle arkadaki sağlam ayaklık, Nintendo’nun konsolunu anımsatıyor ve çıkarılabilir kontrolcüler, Switch’in Joy-Con’larına inkar edilemez bir şekilde benziyor.

Lenovo Legion Go Teknik Özellikleri ve Özellikleri Sızdırılan Görsellerde Ortaya Çıktı

Söz konusu el konsolunda tuş düzeni oldukça geleneksel görünüyor: iki analog çubuk, bir D-Pad, dört düğme (A, B, X ve Y) ve bir dokunmatik yüzey bulunuyor. Ancak sağ kontrolcünün arkasında bir tekerlek de bulunmaktadır. Lenovo Go’nun Windows 11 ile gelmesi bekleniyor, bu yüzden bu tekerlek, tarama sırasında kaydırma için yararlı olabilir.

Lenovo Legion Go Teknik Özellikleri ve Özellikleri Sızdırılan Görsellerde Ortaya Çıktı

Kontrolcülerin çıkarılabilir olmasından dolayı, ekranın dokunmatik olması muhtemel. Ancak ekranın türü veya yenileme hızı hakkında herhangi bir bilgi yok. Windows Report’a göre 8 inçlik bir ekran olacak. Eğer bu doğruysa, Lenovo Go, Steam Deck, Asus ROG Alley ve Switch OLED gibi 7 inç ekranlı rakiplerine göre hafif bir boyut avantajına sahip olacak.

Aynı şekilde, cihazın AMD Ryzen Z1 APU ile güçlendirilmesi bekleniyor. Bu işlemci, ASUS ROG Ally’de de kullanılıyor, ancak Legion Go’nun Z1 Extreme’e mi yoksa sadece Z1 APU’ya mı sahip olacağı belirsiz. Z1 Extreme daha güçlü bir işlemci olsa da, Z1 APU enerji verimliliği açısından daha üstündür, bu da bir el konsolu için önemlidir. Ayrıca, Legion Go’nun cihazın arka kısmında büyük bir havalandırma ızgarası bulunmakta, bu da termalleri kontrol altında tutmak için olasıdır.

Son olarak, cihazın bağlantı seçenekleri arasında iki USB-C portu (biri üstte, diğeri altta), bir microSD kart yuvası ve bir kulaklık jakı bulunabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli