Kuzeyli - The Northman Fragmanı

Yazar-yönetmen Robert Eggers (The Witch, The Lighthouse), Alexander Skarsgård'ın prensi Amleth'in öldürülen babası için intikam peşinde koşan ham kemikli bir gerilim filmi olan The Northman'ın Total Film'ini anlatıyor.

Yazar-yönetmen Robert Eggers (The Witch, The Lighthouse), Alexander Skarsgård'ın prensi Amleth'in öldürülen babası için intikam peşinde koşan ham kemikli bir gerilim filmi olan The Northman'ın Total Film'ini anlatıyor. "İntikamında zaman ayırarak kişiye işkence etmek istemenin trope'u burada onurlandırılıyor. Ama Shakespeare'in Hamlet'i gibi şiddetin çözüm olup olmadığını tartışmıyor. Hiç de bile."

Amleth için, vahşet şüphesiz çözümdür ve şiddetli rüzgarlar tarafından hırpalanmış sert manzaralarda çekilen Northman, heyecan verici olduğu kadar affedici de görünüyor. Eggers'ın bugüne kadarki en büyük prodüksiyonsu ve hem ilk iki filminin hayranlarını hem de daha büyük bir gösteri arayan sinemaseverleri tatmin edeceğine söz veriyor. "Korku filmlerinde dişlerimi kestiğimi görebileceğiniz bazı sekanslar olduğu kesin", diyor. "Ama kılıç dövüşleri, Viking baskını ve bunun gibi şeyler olmadan bir Viking destanın olmayacak."

Çıkış tarihi: 22 Nisan 2022, Mayıs 2022

Oyuncu kadrosu, eski arkadaşların (The Witch'ten Anya Taylor-Joy, Kate Dickie ve Ralph Ineson, ayrıca The Lighthouse'dan Willem Dafoe) ve yıldızlı yeni başlayanların (Skarsgård, Nicole Kidman, Ethan Hawke, Björk) heyecan verici bir karışımıdır ve hepsi şikayet etmeden test koşullarına meydan göstermiştir. Ancak Eggers, The Northman'ın sert gerçeklerini biraz daha fantastik bir şeyle harmanladığını vurgulamak istiyor.

"Geçmiş filmlerimde yaptığım gibi, dönemin maddi dünyasını ve iç dünyasını ifade etmeye çalışıyorum." diyor. "Eğer Viking Eski İskandinav şövalyesi Valkyries'e inanıyorsa, buna dahil olmak zorunda."