Kıyamet Melekleri (Legion) Konusu, Oyuncu Kadrosu
OnePlus Nord 4 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Sıradaki içerik:

OnePlus Nord 4 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

e
sv

Kıyamet Melekleri (Legion) Konusu, Oyuncu Kadrosu

65 okunma — 12 Haziran 2024 16:07
Kıyamet Melekleri (Legion) filminin ayrıntılı incelemesi, oyuncu kadrosu, çekim yerleri ve vizyon tarihi hakkında bilgiler.
kiyamet melekleri legion konusu oyuncu kadrosu11444

Kıyamet temalı filmler, izleyicileri her zaman büyülemiş ve merak uyandırmıştır. 2010 yapımı Kıyamet Melekleri (Legion), Tanrı’nın insanlıktan umudunu kesip kıyameti başlattığı bir senaryoyla, bu türdeki filmler arasında dikkat çekici bir yer edinmiştir. Yönetmenliğini Scott Stewart’ın yaptığı ve başrollerinde Paul Bettany, Lucas Black, Tyrese Gibson, Adrianne Palicki, Charles S. Dutton ve Dennis Quaid gibi ünlü isimlerin yer aldığı bu film, din, inanç ve insanlığın kurtuluşu gibi derin temaları işlemektedir. Film, izleyicileri etkileyici görsel efektler ve yoğun aksiyon sahneleriyle dolu bir yolculuğa çıkarıyor.Kıyamet Melekleri (Legion) filminin ayrıntılı incelemesi, oyuncu kadrosu, çekim yerleri ve vizyon tarihi hakkında bilgiler.

Kıyamet Melekleri (Legion) Film Konusu

Legion, Tanrı’nın insanlıktan umudunu kestiği ve kıyameti başlattığı bir dünyada geçiyor. Tanrı, insanları yok etmek için melek ordusunu dünyaya gönderir. Ancak, Başmelek Mikail (Paul Bettany), Tanrı’nın emrine karşı çıkar ve dünyaya inerek bir grup insanı korumaya çalışır. Bu grup, çölün ortasındaki küçük bir restoranda sıkışıp kalmıştır ve aralarındaki hamile garson Charlie’nin (Adrianne Palicki) doğmamış çocuğu insanlığın kurtuluşunun anahtarıdır. Mikail, bu çocuğu ve insanlığı kurtarmak için her şeyi göze alır.

Kıyamet Melekleri (Legion) Oyuncu Kadrosu

OyuncuKarakter
Paul BettanyBaşmelek Mikail
Lucas BlackJeep Hanson
Tyrese GibsonKyle Williams
Adrianne PalickiCharlie
Charles S. DuttonPercy Walker
Dennis QuaidBob Hanson
Kevin DurandBaşmelek Cebrail

Kıyamet Melekleri (Legion) Çekim Yeri

Film, büyük ölçüde New Mexico ve Los Angeles, Kaliforniya’da çekilmiştir. Çöl sahneleri ve izole atmosfer yaratmak için New Mexico’nun geniş ve ıssız arazileri kullanılmıştır. Restoran sahneleri için özel bir set inşa edilmiştir, bu da filmdeki klostrofobik ve gergin atmosferi artırmıştır.

 

Kıyamet Melekleri (Legion) Vizyon Tarihi

Legion, ABD’de 22 Ocak 2010 tarihinde vizyona girdi. Türkiye’de ise 19 Şubat 2010 tarihinde izleyici ile buluştu.

Açıklama
YönetmenScott Stewart
SenaryoPeter Schink, Scott Stewart
Vizyon Tarihi22 Ocak 2010 (ABD), 19 Şubat 2010 (Türkiye)
TürFantastik, Aksiyon, Korku
Çekim YerleriNew Mexico, Los Angeles

Legion filmi, kıyamet ve melek temalı aksiyon filmlerini sevenler için iyi bir seçenek olabilir. Filmin atmosferi, görsel efektleri ve aksiyon sahneleri oldukça etkileyici. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Youtube

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli