İstanbulda Yüz Yüze Eğitim Ne zaman Başlayacak ?


Yüz yüze eğitim sistemine tekrardan geçilmesine sayılı günler kala İstanbul Valiliğinden yazılı bir açıklama yapıldı. Valilik yönünden uygulanan bildirime dair bütün ayrıntılar haberimizde.
İstanbulda Yüz Yüze Eğitim Ne zaman Başlayacak ?

Yüz yüze eğitim sistemine tekrardan geçilmesine sayılı günler kala İstanbul Valiliğinden yazılı bir açıklama yapıldı. Valilik yönünden uygulanan bildirime dair bütün ayrıntılar haberimizde.

Yüz Yüze Eğitim Başlayacak mı?


Yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında 1 Mart ardından yeni bir prosese girileceğini bildiren İstanbul Valiliği, bu süreçte COVID-19'un seyrinin il bazlı takibinin yapılarak  uygulanacak tedbirlerin de buna göre tespit edebileceğini açıkladı. Açıklamada, Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime dair düzenlemelerin dört ayrı risk oranına göre belirleneceği ifade edildi. Valilik yönünden okullarla alakalı uygulanan yazılı açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir."

"İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti."

"Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir."

"1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır."

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.