IPhone'dan Chromebook'a Fotoğraf Nasıl Aktarılır?
Google Chrome, Mobil Sürümde Yeni Bir Ana Sayfa Tasarımı Sunuyor

Sıradaki içerik:

Google Chrome, Mobil Sürümde Yeni Bir Ana Sayfa Tasarımı Sunuyor

e
sv

iPhone’dan Chromebook’a Fotoğraf Nasıl Aktarılır?

29 okunma — 13 Ekim 2023 12:41
iPhone'dan Chromebook'a fotoğraf aktarma işlemi, bazı basit adımlarla gerçekleştirilir. Bu işlem, dosya aktarımını hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. İşte iPhone'dan Chromebook'a fotoğraf aktarmanın yolları:
iphonedan chromebooka fotograf nasil aktarilir10216

Eğer kişisel akıllı telefonunuz olarak iPhone kullanıyor ve işte ya da okulda bir Chromebook kullanıyorsanız, bu iki cihaz arasında dosya transferi yapmak isteyebilirsiniz. Fotoğraflar, insanların iPhone’dan Chromebook’a aktarmak istedikleri en yaygın dosyalardan biridir. Yeni iPhone 15 modelleri mükemmel kameralara sahip ve bu fotoğrafları ChromeOS cihazınızda görmek isteyeceksinizdir.

İyi haber şu ki, fotoğraflarınızı aktarmanız için birkaç kullanışlı yöntem bulunmaktadır. Eğer iCloud+ abonesiyseniz, iPhone’dan fotoğraflarınızı senkronize edebilir ve Chromebook’unuzda iCloud web sitesinden indirebilir ya da görüntüleyebilirsiniz. Veya iPhone’unuzda Google Fotoğraflar‘ı kullanarak Chromebook’ta Google Fotoğraflar’ı kullanabilirsiniz. Hatta yedeklemeler için OneDrive gibi başka bir hizmeti de kullanabilirsiniz. Ayrıca iPhone’unuzdan Chromebook’unuza USB üzerinden manuel olarak fotoğrafları kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Her iki şekilde de, Chromebook’ta tam çözünürlükte iPhone fotoğraflarınızı keyifle görebilirsiniz. Şimdi her iki yöntemi de daha detaylı olarak inceleyelim.

iPhone’dan Chromebook’a Fotoğraf Nasıl Aktarılır

Eğer iPhone fotoğraflarınızı bir Chromebook’ta zahmetsizce görmek istiyorsanız, bulut senkronizasyonu en iyi seçeneğinizdir. iCloud depolama alanı için ödeme yapmanız gerekecek olsa da, bu yolu tercih ederseniz, tüm fotoğraflarınızın iCloud’a yedeklendiğinden emin olabilirsiniz. iCloud+ aylık 50GB depolama alanı için 1 dolar, 2TB depolama alanı için ise 10 dolar tutarında bir ücrete sahiptir.

Fotoğraflarınızı iCloud üzerinden senkronize edin

 1. iOS Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Fotoğraflar bölümüne gidin.
 3. iCloud Fotoğraflarını açın.
 4. Chrome’da iCloud.com adresine gidin.
 5. Fotoğraflarınıza erişmek için Fotoğraflar’ı seçin.

OneDrive üzerinden fotoğraflarınızı senkronize edin

Eğer Word, PowerPoint, Excel ve diğer Office uygulamalarına erişmek için Microsoft 365’e aboneyseniz, aboneliğiniz OneDrive’da 1TB bulut depolama alanını kapsar. Bu, iCloud için ödeme yapabileceğinizden çok daha fazla alana ve ekstra avantajlara sahip olmanızı sağlar. Telefonunuzdaki fotoğrafları çevrimiçi olarak Chromebook’unuzda depolamak ve görüntülemek için kullanılabilir. Microsoft 365’e abone olmak isterseniz, kişisel için yıllık 70 dolar, altı kişiye kadar bir aile için yıllık 100 dolar ücretlidir.

 1. iPhone’unuza OneDrive uygulamasını yükleyin
 2. Uygulamayı açın ve uygulamanın sol üst köşesindeki profil simgenizi seçin.
 3. Ayarlar‘ı seçin.
 4. Kamera Yüklemesi‘ni seçin.
 5. Hesabınız için Google anahtarını açık konuma getirin ve videoları dahil etmek isteyip istemediğinizi ya da yüklemeler için hücresel veri kullanmak isteyip istemediğinizi seçin.
 6. Uygulamada Fotoğraflar bölümüne girin.
 7. Tüm fotoğraflarınızın senkronizasyonunu gerçekleştirmesine izin verin.

Fotoğraflar senkronize edildiğinde, Chromebook’unuzda Google Chrome’u açın, web üzerinden OneDrive’a oturum açın ve fotoğraflarınızı görüntüleyin. Fotoğraflarınızı Chromebook’unuzda görmek için OneDrive Android uygulamasını da yükleyebilirsiniz. Bu iki yöntem, şu ana kadarki en kolay çözümlerdir, ancak tabii ki Chromebook’unuzda bir Google Uygulaması kullanmak isterseniz Google Fotoğraflar’a geçebilirsiniz. iPhone’unuza Google Fotoğraflar’ı indirin. Ardından ekranın sağ üst köşesindeki profil simgenize dokunun ve iPhone’unuzun fotoğraflarını Google Fotoğraflar’a yüklemek için Yedeklemeyi aç seçeneğini seçin. Ardından Chromebook’unuzda Google Fotoğraflar uygulamasını başlatarak fotoğrafları bıraktığınız gibi görebilir ve indirebilirsiniz.

Fotoğrafları USB üzerinden manuel olarak aktarma

Eğer işleri eski usul şekilde halletmeyi tercih ederseniz, bunu da kolayca yapabilirsiniz. iPhone’unuzu Chromebook’un USB portuna fiziksel olarak bağlayın. 2023’te iPhone 14 serisi veya daha eski telefonlar için bağlantıyı gerçekleştirmek için bir USB’den Lightning kablo kullanmanız gerektiğini aklınızda bulundurun. Öte yandan iPhone 15, USB-C kullanır. Eğer Chromebook’unuzda bir USB-C portu varsa, ki yeni Chromebook‘lar bu portla geliyor, USB-C’den USB-C‘ye bir kablo kullanmanız gerekecektir. Daha eski Chromebook’lar veya bütçe dostu modeller için USB-A’dan lightning kabloya ihtiyacınız olacak.

 1. iPhone’unuzu Chromebook’unuza takın.
 2. iPhone’unuzdaki uyarıda “İzin Ver“i seçin.
 3. Chromebook’unuzda Dosyalar uygulamasını açın.
 4. Apple iPhone” seçeneğini seçin.
 5. DCIM“i seçin.
 6. Klasörlere göz atın. Bunlar tarihe göre organize edilmiştir. İstediğiniz güncel fotoğrafları bulana kadar klasörü açın.
 7. Kopyalamak istediğiniz fotoğrafları vurgulayın ve Ctrl + C tuşlarına basın.
 8. Yan menüde “İndirilenler“i seçin.
 9. Üç aşağı doğru bakan noktayı tıklayarak “Yeni Klasör” seçeneğini seçerek bir klasör oluşturun.
 10. Oluşturduğunuz yeni klasörü açın. Ve fotoğrafları yapıştırmak için Ctrl + V‘ye basın.

İşte temel olarak bilmeniz gereken her şey bu kadar. Bana göre iPhone ve Chromebook arasında fotoğrafları aktarmanın en iyi yolu Google Fotoğraflar’ı kullanmaktır. Eğer Google Fotoğraflar sizin için en sevdiğiniz bulut servisi değilse, Dropbox veya Amazon Fotoğraflar da daha önce kullandığım harika alternatiflerdir. Eğer iPhone’unuzdan tüm fotoğraflarınızı bir Chromebook’ta yerel olarak saklamanız gerekiyorsa, bu süreç de oldukça basit ve doğrudan bir eylemdir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli