IPhone SE 4 Özellikleri Belli Oldu: USB-C Girişi, Yeni Eylem Düğmesi Ve Daha Birçok Yenilik!
Amazon Prime Gaming Ekim 2023’te 1.250 TL Değerinde Altı Oyunu Ücretsiz Sunuyor!

Sıradaki içerik:

Amazon Prime Gaming Ekim 2023’te 1.250 TL Değerinde Altı Oyunu Ücretsiz Sunuyor!

e
sv

iPhone SE 4 Özellikleri Belli Oldu: USB-C Girişi, Yeni Eylem Düğmesi ve Daha Birçok Yenilik!

9 okunma — 29 Eylül 2023 12:48
Apple'ın ekonomik iPhone serisinin yeni üyesi iPhone SE 4'ün özellikleri artık daha belirgin. Yeni iPhone SE modeli, iPhone 14 ve 15 modellerinden esintiler taşıyacak. İşte bilinenler.
iphone se 4 ozellikleri belli oldu usb c girisi yeni eylem dugmesi ve daha bircok yenilik8987

Apple’ın ekonomik iPhone segmenti için hazırladığı yeni model iPhone SE 4, bir süredir çeşitli sızıntılarla gün yüzüne çıkıyor. Hatırlarsanız, geçen sene piyasaya sürülen iPhone SE 3, satış beklentilerini tam anlamıyla karşılayamamıştı. Bu bağlamda, iPhone SE 4’ün büyük yeniliklerle gelmesi bekleniyor ve bugün, USB-C bağlantı noktası da dahil olmak üzere bazı kritik özellikleri sızdırıldı.

iPhone SE 4’ün Öne Çıkan Özellikleri

Daha önce iPhone SE 4 hakkında bir dizi bilgi paylaşılmıştı. Öne çıkan bilgiler arasında bu modelin Apple’ın yeni 5G modem teknolojisini barındıracağı ve bu sebeple 2025 yılına kadar lansmanının ertelendiği bulunuyordu. Yeni sızıntılara göre, iPhone SE 4’ün tasarım anlamında iPhone 14’ten esinleneceği belirtiliyor. iPhone 14’ün orijinal kasası tam olarak kullanılmayacak; bunun yerine, iPhone SE 4 için belirli değişikliklere adapte edilecek. Cihazın ön tarafında 6,1 inçlik OLED bir ekranın yer alacağı söyleniyor.

USB-C, Yeni Eylem Tuşu ve Dahası

İphone SE 4’ün öne çıkan yeniliklerinden bazıları iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinden alınma olacak. Bunlar arasında USB-C bağlantı noktası ve Yeni Eylem Tuşu bulunuyor. MacRumors’a göre, iPhone SE 4 modelinde tek bir arka kamera ve LED flaş bulunacak. Fakat kamera modülünün nasıl bir çıkıntıya sahip olacağı konusunda net bir bilgi yok. Apple’ın farklı kamera çıkıntı tasarımlarını değerlendirdiği ve bunların küçük detay farklarına sahip olduğu söyleniyor.

iPhone SE 4, ön yüzdeki çentiği koruyarak Face ID özelliğini kullanıcılara sunacak. Ancak dinamik ada gibi bazı özelliklerin bu modelde olmayacağı belirtiliyor. Klasik Ana Ekran tuşu ve kalın kenarlıkların da bu modelde yer almayacağı ifade ediliyor. iPhone SE 4‘ün kesin çıkış tarihi belirsizliğini koruyor, ancak bazı kaynaklar 2025 yılını işaret ediyor. Ancak Apple’ın iPhone 16’nın lansmanından önce sürpriz bir duyuru yapabileceği de söylentiler arasında.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli