IPhone 15 Pro Max, En İyi Ön Kameralı Telefon Seçildi!
TikTok, Filtre Geliştiricilere Yeni Ödeme Sistemi Sunuyor

Sıradaki içerik:

TikTok, Filtre Geliştiricilere Yeni Ödeme Sistemi Sunuyor

e
sv

iPhone 15 Pro Max, En İyi Ön Kameralı Telefon Seçildi!

16 okunma — 12 Ekim 2023 12:08
Apple'ın son amiral gemisi modeli iPhone 15 Pro Max, kamera teknolojisiyle dikkat çekiyor. Serinin diğer üyeleriyle karşılaştırıldığında, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri kamera performansıyla öne çıkıyor.
iphone 15 pro max en iyi on kamerali telefon secildi10087

iPhone 15 Pro Max, kamera konusunda büyük bir başarıya imza attı. DxOMark’ın detaylı incelemesine göre, cihaz genel kamera performansında 154 puanla öne çıktı ve bu puanla Huawei P60 Pro’nun hemen arkasında yer alıyor. Ancak ön kamera performansında iPhone 15 Pro Max rakipsiz.

Ön Kamerasında Zirvede: iPhone 15 Pro Max

DxOMark’ın geçen yılki değerlendirmesinde iPhone 14 Pro Max, 145 puanla selfie kategorisinde liderdi. Ancak bu yıl iPhone 15 Pro Max, 149 puan alarak bu başarısını daha da ileri taşıdı ve zirvedeki yerini korudu.

iPhone 15 Pro Max, En İyi Ön Kameralı Telefon Seçildi!

Teknik açıdan bakıldığında, iPhone 15 Pro Max ve iPhone 14 Pro Max, 1/3,6 inç sensör boyutunda ve optik görüntü sabitleme özelliklerine sahip 12 megapiksel aynı ön kamerayı paylaşıyor. Yine de, iPhone 15 Pro Max’in geliştirilmiş performansı, yeni A17 Pro çipinin ve gelişmiş görüntü işleme kapasitesine sahip olan yeni ISP’ye atfediliyor.

iPhone 15 Pro Max, En İyi Ön Kameralı Telefon Seçildi!

DxOMark’ın incelemesine göre iPhone 15 Pro Max’in ön kamerası, hızlı ve doğru otomatik odaklama, geniş dinamik aralık ve özellikle dış mekan çekimlerinde yüksek detay kalitesiyle öne çıkıyor. Etkileyici video sabitleme yeteneği, kullanıcıların hareket halindeyken bile sarsıntısız videolar kaydetmelerini sağlıyor.

iPhone 15 Pro Max, En İyi Ön Kameralı Telefon Seçildi!

Ancak her şey mükemmel değil. Cihazın kamerası bazen doğru renk dengesini yakalayamıyor ve video modunda bazı keskinlik sorunları yaşanabiliyor. Yine de, bu eksiklikler, iPhone 15 Pro Max’in genel olarak öne çıkan kamera performansını gölgede bırakmıyor. Genel olarak, Apple’ın bu son modeli, mobil fotoğrafçılık ve videografide yeni bir standart belirliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli