IPad Mini 7 İçin 120 Hz ProMotion Ekran Bekleyenlere Kötü Haber!
Spotify, Ücretsiz Kullanıcılara Yeni Sınırlamalar Uygulamaya Başlıyor!

Sıradaki içerik:

Spotify, Ücretsiz Kullanıcılara Yeni Sınırlamalar Uygulamaya Başlıyor!

e
sv

iPad mini 7 İçin 120 Hz ProMotion Ekran Bekleyenlere Kötü Haber!

34 okunma — 11 Ekim 2023 16:54
iPad mini 6'nın ekranında yaşanan jöle efekti sorununun ardından, iPad mini 7'nin 120 Hz ProMotion ekran ile geleceği umut ediliyordu. Fakat son gelen haberlere göre, bu beklentiler boşa çıkabilir."
ipad mini 7 icin 120 hz promotion ekran bekleyenlere kotu haber10021

Apple’ın en son iPad modelinin lansmanından epey zaman geçti. Şirket, yaklaşan iPad Mini 7 ile bu bekleyişi sonlandırabilir. Son sızıntılara göre, bu yeni cihazın lansmanı yıl sonunda ya da önümüzdeki yılın başlarında gerçekleştirilebilir. Yedinci nesil iPad mini hakkında daha fazla detay da ortaya çıktı.

Apple hakkında bilgiler sunan MacInsider web sitesi, Tech_Update adlı bir Twitter kullanıcısının paylaşımını öne çıkardı. Bu paylaşıma göre, yakında tanıtılması beklenen iPad Mini, 120 Hz ProMotion özelliğini desteklemeyen bir ekranla gelecek. Bu, yeni modelin önceki versiyon gibi 60 Hz ekranla devam edeceği anlamına geliyor.

Yeni modelin en dikkat çekici yeniliği, yeni bir A serisi işlemciye sahip olması olacak. Hatırlatmak gerekirse, mevcut iPad mini modeli, iPhone 13’te de kullanılan Apple A15 Bionic işlemciyle birlikte gelmişti. Fakat ekran teknolojisinin güncellenmemesi, kullanıcılar ve eleştirmenler tarafından olumsuz karşılanabilir.

Önceki iPad’da Jöle Etkisi Sorunu Öne Çıkmıştı

Apple’ın iPad Mini 6 modelindeki ekran sıkıntıları, birçok kişinin yeni iPad Mini modelinin ProMotion teknolojisiyle geleceğini tahmin etmesine neden olmuştu. Özellikle kullanıcılar, iPad mini 6’da ekran kaydırma sırasında meydana gelen “jöle efektini” eleştiriyorlardı.

Yeni nesil iPad mini’de göze çarpan en büyük yenilik A16 Bionic işlemci olabilir. Ayrıca Apple’ın, kameraların yanı sıra diğer alanlarda da bazı hafif iyileştirmeler yapabileceği düşünülüyor. Şirket, Photonic Engine gibi yeni teknolojileri de ilk defa iPad’de kullanabilir. Ancak Apple’ın alışık olduğumuz şekilde bu tür planları açıklamadan önce saklı tuttuğunu biliyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli