IOS 17.0.3 Güncellemesi, IPhone 15 Pro'nun ısınma Sorununu çözme Vaadiyle Geliyor
Skoda, etkileyici tasarımıyla dikkat çeken uygun fiyatlı bir elektrikli spor otomobil üzerinde çalışmalarını sürdürüyor

Sıradaki içerik:

Skoda, etkileyici tasarımıyla dikkat çeken uygun fiyatlı bir elektrikli spor otomobil üzerinde çalışmalarını sürdürüyor

e
sv

iOS 17.0.3 güncellemesi, iPhone 15 Pro’nun ısınma sorununu çözme vaadiyle geliyor

14 okunma — 04 Ekim 2023 15:25
Kullanıcıların iPhone 15 Pro modellerinde karşılaştığı ısınma sorunu, Apple'ın gündeminde. Firma, bu soruna neden olan sebepleri tespit etmek ve çözüm üretmek için çalışmalara başlamış durumda.
ios 17.0.3 guncellemesi iphone 15 pronun isinma sorununu cozme vaadiyle geliyor9379

Son dönemde Apple, iPhone 15 Pro modellerinde rastlanan aşırı ısınma problemlerine yönelik bir çözüm bulma vaadinde bulunmuştu. Şimdi edindiğimiz bilgilere göre, bu problem, yaklaşan iOS 17.0.3 güncellemesi ile sona erebilir. Apple’ın bu güncelleme ile soruna nihai bir çözüm getirmesi, kullanıcılar tarafından büyük bir beklentiyle karşılanıyor.

iOS 17.0.3 Güncellemesi, iPhone 15 Pro’nun Isınma Sorununu Ortadan Kaldırabilir

iOS 17.0.3 sürümü şu anda dahili testlerde olduğu söyleniyor ve bu güncellemenin tam olarak ne zaman kullanıcılara dağıtılacağı hâlâ net değil. Ancak, yaygın tahminlere göre iOS 17.0.3‘ün bu hafta sonuna ya da gelecek hafta başına kullanıcılara sunulması muhtemel.

Apple, söz konusu soruna dair spesifik detayları paylaşmasa da, planlanan bu yazılım güncellemesiyle A17 Pro çipinin performansını engellemeyeceği konusunda güvence verdi. Firmanın belirttiğine göre iPhone 15 Pro‘daki titanyum çerçeve bu ısınma sorununun sebebi değil. Ayrıca Apple, bu aşırı ısınma sorunlarının herhangi bir donanımsal eksiklikten kaynaklanmadığı konusunda da vurgu yapıyor.

iOS 17.0.3 güncellemesi, iPhone 15 Pro'nun ısınma sorununu çözme vaadiyle geliyor

Apple, iOS 17.1 İle iPhone 15 Pro Isınma Sorununu Çözebilir

Beta testlerinde olan ve Ekim ayının sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen iOS 17.1‘in, isınma sorununu ele alan aynı hata düzeltmesini içermesi bekleniyor. Apple, bu aşırı ısınma sorunlarının bazen A17 Pro çipini yoğun bir şekilde kullanan uygulamaların, özellikle Instagram, Uber ve Asphalt 9: Legends gibi popüler uygulamaların yüklenmesiyle ilişkilendirilebileceğini belirtti.

Bu sorunları çözmek adına Apple, ilgili uygulamaların geliştiricileriyle yakın işbirliği içinde. Instagram, bu sorunu ele alacak bir uygulama güncellemesi zaten yayınlamış durumda. Ayrıca, Uber uygulaması da bugün güncellenmiş olsa da, güncellemenin sorunun tamamen çözülüp çözülmediği hakkında net bir bilgi henüz mevcut değil.

Fakat aşırı ısınma sorunu sadece Apple’ın belirttiği uygulamalarda değil, genel bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan bazı kullanıcı testlerine göre, cihazın yüksek performans gereksinimi altında çalışırken hızla ısındığı gözlendi. Hatta bu ısınma problemi, Safari gibi basit bir uygulamada bile ortaya çıkabiliyor. Cihazın bu şekilde ısınmasının pil ömrü üzerinde de olumsuz etkileri olduğuna dikkat çekilmekte.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli