Intel, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar ve 2in1'ler için yeni 10. Nesil İşlemcileri piyasaya sürdü

Intel bugün ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar ve ikisi bir arada aygıtlar için “Buz Gölü” adlı 11 yeni 10. Nesil Intel Core işlemciyi piyasaya sürdü.

Intel bugün ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar ve ikisi bir arada aygıtlar için “Ice Lake” adlı 11 yeni 10. Nesil Intel Core işlemciyi piyasaya sürdü. Gelişmiş performans sunmanın yanı sıra, bu işlemciler AI, grafik, bağlantı ve G / Ç geliştirmeleri ile birlikte gelir. 10. Nesil Intel Core işlemcileri aşağıdaki özellik ve yeteneklerle gelir:

  • Otomatik görüntü geliştirmeleri, fotoğraf indeksleme ve fotogerçekçi efektler gibi senaryolarda maksimum tepki için CPU üzerindeki sinir ağlarını hızlandıran yeni, özel bir talimat seti olan Intel Deep Learning Boost.
  • GPU motorunun 1 teraflopu, video stilizasyonu, analitik ve gerçek zamanlı video çözünürlüğü yükseltme gibi sürekli, yüksek verimli çıkarım uygulamaları için hesaplanır.
  • Intel Gaussian ve Sinir Hızlandırıcı (GNA), maksimum pil ömrü için ultra düşük güçte ses işleme ve gürültü azaltma gibi arka plan iş yükleri için özel bir motor sunar.
  • Bunlar, Dirt Rally 2.0 * ve Fortnite * gibi oyunlarda daha akıcı bir oyun deneyimi sağlayan VESA'nın Adaptive Sync * ekran standardını destekleyen Intel'den ilk GPU'lar.
  • Intel'in Gen11 grafik mimarisine dayanan, aynı zamanda gelişmiş görüntü performansı için değişken oranlı gölgelendirme kullanan endüstrinin ilk entegre GPU'su.
  • BT.2020 * teknik özelliği desteğiyle, 4K HDR videoyu milyar renkte izleyin.

Yeni Intel Iris Plus grafikleri sayesinde, bu 10. nesil işlemciler grpahics performansını iki katına çıkaracak. Bağlantı cephesinde, Intel 10. nesil işlemciler Intel Wi-Fi 6 (Gig +) ve dört Thunderbolt 3 port desteği ile geliyor.

10. Nesil Intel Core işlemcili cihazlar, tatil sezonu için PC OEM'lerinden temin edilebilir. 
Computex'te Intel, Acer Swift 5, Dell XPS 13'ü bir arada, HP Envy 13 ”ve Lenovo S940 gibi bazı ürünlerin tanıtımını yaptı.